Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem érthető kérés...

Szerintetek nem érthető kérés ez a részemről?

Figyelt kérdés
Nálunk a vasárnap a családos nap, vagyis akkor jön át hozzánk a testvérem, a nagymamám és anyukám testvére. Viszont én egyetemista vagyok, emiatt nekem a vasárnap nem a pihenésről szól. Tanulnom kell, illetve vasárnap délután utazom vissza az egyetem városába és ehhez is készülődni kell (pakolni, mosni, vasalni stb.). Ilyenkor pedig mindig veszekedés van, mert egyszerűen felidegesítenek, nem hagynak békén és zavarnak. Kommentálják, hogy én éppen mit csinálok (mi van rajtam, mit viszek, miért úgy viszem, mennyit viszek), dirigálnak (mit hova tegyek, mit vigyek, mit ne felejtsek el) és elvárják tőlem, hogy én is üljek oda közéjük órákig traccsolni és egyek velük. Nem szeretem ezt, nekem lenne csomó dolgom, sietnem is kellene és pont nem érek rá, nincsen hangulatom ezekhez a dolgokhoz. Ezt elmondtam, hogy nekem ez így nem jó és engem ez zavar, már mindig úgy megyek vissza, hogy ideges vagyok stb., nekem ebből elegem van. Tegyük át ezt a napot péntekre, vagy szombatra. Na ezen kiakadt mindenki, hogy nem én fogom megmondani hogyan legyen, mégis miért nem jó nekem a vasárnap, ez így nem fog működni, mit fog enni a testvéred (mert mindig pakol neki anya kaját, de egyébként egész héten rendel magának minden nap és egy felnőtt ember szerintem meg tudja oldani) és le lettem ugatva, most meg meg vannak sértődve. Pedig szerintem tök jogos felvetés ez a részemről és közel sem lenne ez akkora probléma senkinek. Anyukám, a testvére és a nagymamám is mind nyugdíjasok, nekik hót mindegy milyen nap van. A testvérem is haza tudna jönni másik napon a hétvégén (úgyis mindig csak délután jön), a kaja kérdése sem megoldhatatlan. Viszont most én vagyok a rossz és az önző dög.
2020. szept. 20. 11:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
40%

#8

Annak 3-5 másik embernek meg kell tanulnia, hogy nem mindenkinek van végtelen ideje...

2020. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
35%

11!


Hát azért az átlag ember épp vasárnap szabad. Pkusz felenk, ahol épeszű, egymásra figyelő, nem egomanias emberek élnek, a többséget vesszük figyelembe. Egy igazodik négyhez, nem 4 az egyhez

2020. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
53%

#12

Az átlag ember szabad, az átlag egyetemista viszont nem, hiszen akkor tanul. "Ahol épeszű, egymásra figyelő, nem egomanias emberek élnek", ott figyelembe veszik az egy ember kérését is, ha az a másik négynek nem kerül semmibe.

2020. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
40%

13!


Vasárnap tanul? Tanuljon szombaton. Mosni, vasalninis akkor kellene, nem vasárnap.

2020. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
43%

#14

Akkor is tanul. Előbb a tanulás, utána, a házimunka.

2020. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
35%
Jaja
2020. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az jogos tőled, hogy ne zavarjanak órákig és ne idegesítsenek. Nem vagy emiatt önző, ha ez zavar. Egyszerűen meg kell mondani nekik hogy ne szóljanak már bele mindenbe. A családi ebéd meg valamennyi beszélgetés szerintem rendben van, és ha ők nem akarják áttenni máskorra a látogatást akkor nem fogják. Tényleg az lenne a megoldás hogy a dolgaid nagyobb részét elintézed pénteken, szombaton, és akkor tudsz egy kicsit nyugodtabban készülődni. De azt tényleg ne hagyd, hogy órákra feltartsanak ha amúgy semmi kedved hozzá.
2020. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
44%

"Az átlag ember szabad, az átlag egyetemista viszont nem,"


Vissza fogod még sírni a kevés kötöttséggel járó egyetemi éveket.

2020. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
49%

"Az átlag ember szabad, az átlag egyetemista viszont nem, hiszen akkor tanul. "


Hétközben kéne tanulni, nem csak bulizni.

Átlagember meg dolgozik hétköznap. AKárhogy is nézük, miért egy csomó ember igazodna egyhez: Mosson, vasaljon szombaton.

2020. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
47%

5-ös vagyok. Abban viszont tényleg a többséggel kell, hogy egyetértsek, hogy a vasárnap szokott lenni a családi összejövetelek napja. Nálunk is. Eszünkbe sem jutott azt kérni a szülőktől, nagyszülőktől, hogy tegyék át másik napra, és igazodjon ahhoz 5-6 ember, csak mert nekem nem alkalmas. Péntek munkanap, eléggé összehozhatatlan, hogy mindenki ráérjen, meg fárasztó munkanap után, este legyen a vacsora, vagy hogy? Szombaton általában házimunka, vásárlás, vagy van, aki akkor is dolgozik. Általában a vasárnap a pihenés, a család napja. Ebben viszont valóban nem várhatod, hogy hozzád igazodjanak.


De tulajdonképpen te szereted ezeket az összejöveteleket? Szeretnél rajtuk részt venni? Ezt még nem mondtad, bár az elmondásodból az sejthető, hogy nem igazán. Ha szeretnél részt venni, mondom, valami arany középút biztosan van, találsz rá alkalmat. Ha tanulni szeretnél, tényleg jó ötletet mondott valaki, hogy menj vissza szombat este.

Azt is fontold meg esetleg, hogy a család nem lesz együtt örökké... Persze, most a saját céljaid, a saját életed. De lesz idő, mikor ők már nem lesznek. Talán ez segít kicsit jobban értékelni őket, és találsz valami jó megoldást, hogy összeegyeztethesd a családi életet a saját személyes életeddel. Persze, ha szeretsz velük lenni. Előfordul, hogy nem jó a légkör otthon, de mondjuk ilyen esetben nem is merülne fel benned a kérdés, amit feltettél.


Azt továbbra is fenntartom, hogy nálad jobban tudni, mire van szükséged, önzőség - már ha ez esetben tényleg erről van szó, ezt nem tudom.

2020. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!