Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem érthető kérés...

Szerintetek nem érthető kérés ez a részemről?

Figyelt kérdés
Nálunk a vasárnap a családos nap, vagyis akkor jön át hozzánk a testvérem, a nagymamám és anyukám testvére. Viszont én egyetemista vagyok, emiatt nekem a vasárnap nem a pihenésről szól. Tanulnom kell, illetve vasárnap délután utazom vissza az egyetem városába és ehhez is készülődni kell (pakolni, mosni, vasalni stb.). Ilyenkor pedig mindig veszekedés van, mert egyszerűen felidegesítenek, nem hagynak békén és zavarnak. Kommentálják, hogy én éppen mit csinálok (mi van rajtam, mit viszek, miért úgy viszem, mennyit viszek), dirigálnak (mit hova tegyek, mit vigyek, mit ne felejtsek el) és elvárják tőlem, hogy én is üljek oda közéjük órákig traccsolni és egyek velük. Nem szeretem ezt, nekem lenne csomó dolgom, sietnem is kellene és pont nem érek rá, nincsen hangulatom ezekhez a dolgokhoz. Ezt elmondtam, hogy nekem ez így nem jó és engem ez zavar, már mindig úgy megyek vissza, hogy ideges vagyok stb., nekem ebből elegem van. Tegyük át ezt a napot péntekre, vagy szombatra. Na ezen kiakadt mindenki, hogy nem én fogom megmondani hogyan legyen, mégis miért nem jó nekem a vasárnap, ez így nem fog működni, mit fog enni a testvéred (mert mindig pakol neki anya kaját, de egyébként egész héten rendel magának minden nap és egy felnőtt ember szerintem meg tudja oldani) és le lettem ugatva, most meg meg vannak sértődve. Pedig szerintem tök jogos felvetés ez a részemről és közel sem lenne ez akkora probléma senkinek. Anyukám, a testvére és a nagymamám is mind nyugdíjasok, nekik hót mindegy milyen nap van. A testvérem is haza tudna jönni másik napon a hétvégén (úgyis mindig csak délután jön), a kaja kérdése sem megoldhatatlan. Viszont most én vagyok a rossz és az önző dög.
2020. szept. 20. 11:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
20%
Nos, egy ember kérése másik minimum 3 ember ellenében.... Igen, így önzőség.
2020. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
46%

Szóval egy rakat ember igazodjon hozzád, mert úgy gondolod, nekik nem probléma?

Amúgy apád, anyád nem dolgozik? Vagy mégis hogy gondoltad a pénteket, szombatot? GOndolom szombaton takarítanak, bevásárolnak.

2020. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
70%

Az elején azt hittem, jogos kérésröl lesz szó, és igazad van, de idöközben kiderült, hogy nagyon el vagy tévedve!


Az rendben lenne, hogy neked készülödni kell, de mosni/vasalni pl. értelmesebb lenne már szombaton, a cuccok nagy részét össze tudod pakolni szintén elözö nap, nem kell pont akkor.

Az, hogy együtt eszik mindenki, nem túlzó kérés - a normál családoknál ez a megszokott, föleg vasárnap.

Az, hoyg a családi napot vasárnapra teszik, megint megszokott és teljesen normális dolog, ezt már évszázadok óta így szokták, ez az ugyanis, amikor mindenki ráér, kikapcsolódik a következö heti munka elött.

Azt nem várhatod el, hogy mindenki - legalább 4-5 ember - alkalmazkodjon EGY valakihez, teljesen értelmetlen okok miatt. NEKIK ez a megfelelö idöpont, te VAGY alkalmazkodsz, VAGY maradsz a szobádban és pattogsz azon, hogy milyen buta és önzö is vagy.

2020. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%

Nem jogos a kérésed. Gondolom ez a családi vasárnap nem akkor kezdődött el amikor te elkezdtél egyetemre járni, hanem több éves hagyomás nálatok.

Ezért nem értem, hogy a tanulást, pakolást, mosást, készülődést miért nem péntek- szombaton intézed el? Akkor vasárnap már nem lenne semmi gondod, csak annyi, hogy az ebédet a családdal eltöltöd, kicsit beszélgeszt velük, majd amikor indulni kell, nem idegesen indulsz. Miért nem te változtatod meg a szokásaidat?

2020. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem, miért is lenne önzőség, ha valakinek olyan a heti programja, hogy neki nem fér bele egy vasárnapi családi összejövetelen való részvétel. Ha nem is teszitek át másik napra a látogatást, azt jó lenne megértenie a családnak, hogy készülődnöd kell. Biztosan van valami arany középút, kicsit odaülsz, aztán (vagy előtte) készülődsz, rendezkedsz, tanulsz. Volt pár ismerősöm, akik egyetemista korukban a vizsgaidőszak miatt majdhogynem végigtanulták a karácsonyi időszakot. A család tiszteletben tartotta.

Sokkal inkább tartom egyébként önzőségnek, hogy a családtagjaid rendszeresen bírálnak, kérdőre vonnak - de nem tudom, ez pontosan mit takar, néha tényleg csak segíteni akarnak a családtagok a javaslataikkal, ötleteikkel, de azért ez messze nem kritizálás. Lásd azért mögötte a jóindulatot, hiszen valahol biztosan ők is azt akarják, hogy neked jó legyen, minden szükségeset magaddal vigyél, megfelelően öltözködj (bár ugye ezt te érzed, más nem tudja helyetted).

Szólj nekik, hogy te így és így szeretnéd, köszönöd, hogy törődnek veled, javaslatokat meghallgatod, de a végső döntést te szeretnéd meghozni, hiszen egy egész hétig (vagy még tovább) kell egyedül helytállnod, és te tudod, mire lesz szükséged, mi ad neked komfortérzetet. És nyugodtan készülődj, mert az is fontos. Esetleg másik helyiségben, ha megoldható. A család meg élvezheti a már megszokott vasárnapi, együtt töltött időt.

2020. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem utazol vissza szombat este? És így vasárnap egész nap tudsz tanulni, meg az egyetemmel kapcsolatos dolgokkal foglalkozni. Megmondod a családodnak, hogy szívesen lennél velük vasárnap, de most sokat kell tanulnod, nem tudsz maradni.

Vagy ha maradni akarsz velük vasárnap, akkor előtte való napokon elintézed a mosást, vasalást, pakolást, összepakolsz mindent, hogy induláskor már csak a táskádat kelljen felkapnod. Így tudsz időt tölteni velük.

Nem értem, hogy mi ebben a nehéz..

2020. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
36%
Jogos a kérésed. Nem vagy rossz, sem pedig önző. Inkább pont ők az önzők, hogy dirigálnak neked és ahelyett, hogy hagynának nyugodtan tanulni, még elvárják hogy szórakoztasd őket.
2020. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
46%
Jaja, 7, elvégre másik 3-5 embert kell lexarni egy miatt. Picit sem önzőség, ugyanmár....
2020. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
80%

Én minden héten eltűnök itthonról 1 hétre, legközelebb péntek délután vagy este érek haza.

Péntek este a mosógépbe teszem a ruhákat, 1.5 óra múlva lehet is teregetni (5perc).

Ott van a szombat és a vasárnap, ami teljesen szabad. 1 sporttáskába elfér az egész heti cuccom. 15 perc alatt beszedem a kötélről ruhákat, és még el is pakoltam őket a táskába. Nem egyetemre járok, csak Európát járom, osztrák, német, francia, spanyol, olasz, holland, belga.


33F

2020. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
49%
Bogárka, te miért is nem tudsz mosni, vasalni szombaton?
2020. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!