Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem gonoszság az apámtól ez?

Nem gonoszság az apámtól ez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szüleim nem élnek együtt, apám sok rosszat tett stb, ettől még beszélek vele, csak nem szoktunk találkozni. Ő olasz, nem is itthon él. Nagyon rossz, mert annak ellenére, hogy tudják, hogy apám olasz, én alig tudok valamit olaszul. Aki iskolában tanulta, már szinte az is jobban beszéli a nyelvet. A lényeg, hogy szerettem volna most nyáron letenni a középfokú nyelvvizsgát belőle, kértem is, hogy segítsen nekem, mégiscsak úgy jobb lenne, ha vele beszélgetnék rengeteget, meg úgyis jön Magyarországra, akkor tud segíteni. Hát azt mondta, hogy jólvan, neki mindegy, majd felhív, hogy valamikor találkozzunk. Aztán nem hívott hónapokig, én irkáltam neki emaileket, de nem válaszolt. Felhívni én nem tudom, mert elég szegények vagyunk és drága a telefonhívás külföldre. Most írt vissza egy emailt, hogy neki nincs kedve segíteni, keressek egy nyelvtanárt. Én úgy ledöbbentem, most ennyire nem képes? Tök gáz, a saját apám olasz és annyira nem képes, hogy segítsen, hogy előrébb jussak a nyelvvel, mikor tudja, hogy jövőre érettségizem is.Nem is érezhetem magam jogosan félig olasznak, mert alig tudok valamit a kultúráról, még ki is röhögnek, hogy nem tudom beszélni a nyelvet folyamatosan. Szerintetek ez nem gonoszság apámtól?

17/f


2010. aug. 6. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De. :S :(
2010. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de úgylátszik rá enyire lehet számítani. :S

Esetleg nem ismered az apád ágáról a rokonokat: nagyi vagy ilyenek? Ha kimehetnél hozzájuk nyaralni az sokat dobna a dolgon. De apukád egy b.nkó ,bocs hogy ezt írom.

2010. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát még nem találkoztam velük, igazából már hívtak, de nekünk nincs pénzünk repülőjegyre, ők meg nem fizetik, pedig gazdagok:/ Max akkor tudom csak őket meglátogatni, ha majd lesz munkám és a saját keresetemből fizetem a repülőjegyet. Nagyon rosszul esik ez az apámtól, így nem tudom, hogy lesz majd nyelvvizsgám
2010. aug. 6. 14:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmi indokot nem irt, hogy mert nem segit?

Meg ha van ra megfelelo oka akkor meg talan elfogadhato, de akkor is probal keresni egy masik idopontot. Ugyhogy, en igy gondolom gonoszsag volt tolle. Probalj meg tobb olasz zenet hallgatni es dalszovegeket forditani, vagy szovegeket.

2010. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi indok, igazából már megszoktam tőle, engem nem szokott meglátogatni, csak azt hittem, ebben legalább segít, mert anyagilag sosem támogatott, érzelmileg sem, aztán gondoltam, most erre szükségem lenne, de hát sajnos nem.
2010. aug. 6. 14:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Apád nem gonosz hanem egy ősbunkó :S
2010. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt még az apját halálra bunkóznátok, ki tudja mi van a háttérben? Hisz ez a szegény lány még az apja családját sem ismeri. Lehet anyuka ráakaszkodott olasz bácsira, szült egy gyereket, és azt hitte, majd most már mehet olaszba. Persze ez a szegény gyrek nem tehet róla, de mindig a gyerekek szívják meg. Ha eddig sem törődött veled, ezután sem fog lásd be végre, és tanulj olaszul más módon, mert erre az emberre és a családjára nem számíthatsz, ez világosan kiderült, kár rajta agyalnunk csoportosan.
2010. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocs, le lányoztalak, de látom fiú vagy!
2010. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Légyszíves, ne írj ilyeneket az anyámról, nem akaszkodott rá világéletében senkire, inkább az apám tette ezt és csapolta le anyagilag.
2010. aug. 6. 15:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor sem kellesz neki, ez tény és való. Nem akartalak megbántani, de ez az igazság, azokból amit írtál, hogy nem akar veled foglalkozni! Bocsánat, ha megbántottalak, nem akartam, de az igazság néha vacakul érinti az ember fiát!!
2010. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!