Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kit mondhatni...

Szerintetek kit mondhatni manapság egy jómódú családnak?

Figyelt kérdés
Egy példa: ha valaki építtet egy építészeti céggel egy 120 nm-es szép egyszintes mediterrán házat falun és drágább bútorokkal rendezi be (pl. mosdót vesz 202.000 forintért), kiad egy nap alatt 36.000 forintot ruhára és még mindig marad bőven pénz az már jómódúnak mondható, vagy ez a mai világban természetes? Tegyük hozzá, hogy a házhoz némi kölcsönt is felvettek, ami a ház felépítésére el is ment, viszont a kölcsönt vígan fizetik vissza és még marad bőven pénz másra is, pl. a lány most akár elkezdeni egy 180.000 forintos tanfolyamot.
2020. szept. 6. 09:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy házaspárról van szó, a nő 32 éves, a férje 34
2020. szept. 6. 09:30
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ők a nagy magyar átlaghoz viszonyítva jómódúak.
2020. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
szerintem ez a jövedelem nagyságán múlik. ha ketten min. 1 millából élnek, az már mondható jómónak sztem ebben az országban.
2020. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen,de ne foglalkozz más emberek anyagi helyzetével!
2020. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Ahol van újszerű állapotú hitelmentes magánháza, viszonylag fiatal autó, meg el tudnak menni minden évben külföldre nyaralni, az magyar szemmel már bőven jómódúnak mondható.
2020. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
3. vagyok. azért mondtam a jövedelmet, mert nem tudjuk mennyi hitelt vett fel és hogy ebböl él-e ezen a szinten?Nem értem a lepontozást.. De sztem a kérdezö nem turkál más zsebében,mert magáról ir.
2020. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez atlagos, plane 30 felettieknel.
2020. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam, köszi a válaszaitokat
2020. szept. 6. 11:13
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Nehéz ez a kérdés. A társadalom szempontjából lehet ez nem jómód, de mindenki elégedett lehet azzal, ha nincsenek napi pénzügyi problémái, tudja fizetni a hitelét, nem kell gondolkodni, ha megvesz egy ruhát vagy elmegy étterembe. Személy szerint nekem ez a "jómód" bőven elég, nem vágyok többre.
2020. szept. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!