Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a lányommal? (nem...

Mit tegyek a lányommal? (nem jött haza)

Figyelt kérdés
17 éves, eddig is elengedtem a barátjával, akivel 2 évig járt, csak annyi kikötésem volt, hogy tudjam hol van, mikor ér haza és elérhető legyen mobilon. Nemrég szakítottak és most 2 hete egy új haverral járkál, aki 25 éves. Egyszer láttam, szerintem a lányom sem látta 5-nél többször! Tegnap dolgozni volt a lányom, de nem jött haza reggelig, gondolom nála maradt, nekem nem szólt, csak a nővérének üzent sms-t, hogy filmet néznek a fiúnál. Nem értem hogy lehet ilyen könnyelmű, könnyűvérű, felelőtlen. Büntessem internet nélküli szobafogsággal, vagy mi a helyes? Jó már nem gyerek, de kiskorú és átvert, nem vette fel a mobilt, úgy érzem teljesen hülyének néz.
2010. aug. 5. 11:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
2 akkora pofon hogy a fal adja a másikat
2010. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
ebben igazat adok neked. én tutira kiakadnék, ha ilyet tenne. ha már egyszer otthon lakik veled és megbeszélitek, hogy szól, hol van, hol alszik, mikor megy haza, akkor azért ez a minimum, amit megtehet. én anno kaptam pár pofont, majd mehettem aludni és nem volt otthonról elmenetel se buliba, se este 8 után 2 hétig. pedig még 21 évesen otthon laktam és bizony akkor is így volt. 17 évesen meg még nagyon fiatal. hiába érett, hiába felnőtt, azért még gyereknek számít, aki még csak nem is nagykorú. nekem még nem ilyen idős a gyerekem, de ha ilyet tenne nyilván kiosztanám amint hazaér és büntiből nem mehetne egész hétvégén sehova, hanem otthon kellene feltakarítania az egész házat, hogy ragyogjon, segíteni a főzésben, stb. ez tutira beütne neki. mert tényleg ha 20 éves, akkor oké, max megjegyzem, hogy figyi nem ebben állapodtunk meg, legközelebb figyelj erre oda. na de 17 évesen? még egy gyerek.
2010. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le és magyarázd el neki első körben, hogy mi is a gondod, és hogy te nem szolgáltál rá erre, visszaélt a bizalmaddal. Én bevezetném, hogy innentől akkor sehova egy darabig, se buli se semmi. Lehet olvasni otthon, segíteni, a netet nem venném el talán, max annyi, hogy egész nap nem netezhet nyilván, de nem engedném el sehova sem. És minimum részéről el kellene, hogy hangozzon egy őszinte bocsánatkérés, amíg ez nem történik meg én addig nem is tárgyalnék vele.
2010. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Azert nem kell felpofozni, lehet, hogy csak elaludt veletlenul filmnezes kozben. Velem is volt ilyen, tenyleg veletlenul elaludtam es csak reggel ebredtem fel. Rosszul voltam h most mi lesz, mivel buntetnek meg. meg is buntettek, ilyen szobafogsagosdira, nem ertek el vele semmit, csak azt, hogy megharagudtam, mert nem ertettek meg, h elofordulhat az ilyen, emberek vagyunk. bocsanatot kertem de azt mondtad, h konnyuveru vagyok es ribanc, holott nem is szexeltunk. szoval szerintem ne vedd olyan veresen komolyan, lehet nem volt szandekos.
2010. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ebben a korban ezek már nem használnak.


Ültesd le és szép nyugodt hangnemben kezd el neki mondani mik voltak a kikötések mi az amit nem tartott be. Számolj be neki ha te eltünnél egy napra ö mit szolna hozzá.

Ne kiabálj vele legalább is elöször. Fel kell fognia hogy egy telefon hívást megejtehetett volna.


Mondjuk én eleve nem engedném ott aludjon fiuknál, de ha te ezt megtetted, most már késö megtiltani.


Szobafogsággal csak magad ellen haragítod.


Nekem apukám tudott úgy elbeszélegtni velem hogy a lábamig szégyeltem magamat. Anya kiabált és az csak dühöt okozott, és már azért is érzést. Míg apu beszéde után köpni nyelni nem tudtam.

2010. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

Hát most kell még visszafogni, ameddig nem késő. Én mindenféleképpen leülnék vele beszélgetni...

Lehet neki 2 nagy pofont is adni, de lehet, hogy azzal sem oldasz meg semmit! Igazából ha azt írod, hogy eléggé könnyűvérű, én a szexuális életről is elbeszélgetnék vele. Minek-milyen következményei lehetnek. A pasi szerintem csak kihasználja minden téren, és ha már ilyen felelőtlen, nehogy ideje-korán nagymama legyél:S

2010. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem lehet benne megbízni, mondd meg neki, hogy majd ha betartja a játékszabályokat és úgy fog viselkedni ahogy egy 17 évesnek illik, akkor majd mehet ide-oda. Addig meg gondolkozzon otthon a 4 fal között.
2010. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem meg csak anyuci fél, hogy elveszik tőle a kicsi lánykáját. 17 évesen könnyűvérűnek számít? Szerintem az már abszolúte normális. Nyilván azért nem kérdezte az anyját, mert tudta, hogy mit reagálna. Egy hatalmas, "NEM, mostazonnal gyere haza, mert baj lesz!"

A szobafogsággal csak elmarnád magadtól... Egy életre meggyűlölne. Szerintem próbáld meg megérteni, hogy igen basszus, itt az ideje a nemi életnek. De ha a párjától elválasztod szobafogsággal meg mittudoménmivel, akkor az neked lesz rosszabb.

Azért nem írt, mert tudta hogy le lenne cseszve. Viszont az, hogy a nővérének szólt, szerintem egy jele annak, hogy tudatni akarta a családjának az általa legközelebbinek tartott tagjával, hogy hol lesz este. Nem néz hülyének. Ülj le és beszélgess vele, hogy nyugodtan írhat neked is, mert meg fogod érteni, ha fiúval lesz.

2010. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
34%

1. A lányod dolgozik.

2. A nővérének üzent.


Talán pont a viselkedésed miatt döntött úgy, ahogy. Magadon is illene elgondolkodni, mit teszel, amiért ennyit érsz a lányodnak. Büntetni hülyeség.

2010. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Gondolj arra, hogy kislányod válságos helyzetben van, hiszen mindenkit megvisel egy kétéves kapcsolat vége.

Ez a szituáció, amiről írtál, már előállt, és ha most szigorúskodsz, éppen ellenkező hatást érsz el, mint szeretnél.

Fogadd kedvesen, amin nagyon meg fog lepődni, hiszen letolást vár. Érdeklődj a filmről, hogy tetszett-e neki, aztán meséld el neki, hogy aggódtál érte. Hogy sokkal jobban esett volna, ha tégedet is értesít, mint testvérét.

Számtalan elvált asszony cselekszik hozzá hasonlóan, hogy friss kapcsolatokba menekül, kislányodnál az a baj, hogy túl fiatal a szabados életre. Ha meghitt beszélgetésre tudsz teremteni alkalmat, akkor beszélgess vele a hirtelen kapcsolatok veszélyeiről, legalábbis a fiziológiás veszélyekről. Hogy vajon a fiúról feltételezhető-e, hogy egészséges, mit tud róla. Ha nekimész, hogy "bármit elkaphatsz tőle", azzal dacot és tagadást váltasz ki belőle. Beszéljetek arról, hogy mennyire fontos az óvszer használata, nemcsak a fogamzásgátlásra, de véd az esetlegesen elkapható betegségek ellen is - némileg. Mert a legbiztosabb út az az alkalmi szexuális kapcsolatok kerülése.

Tudom, hogy mindehhez túl fiatal a kislányod. De ilyen fiatalon került abba a helyzetbe, amelybe nagyon sokan manapság, kiskorúan. Segítségre szorul, főképpen ahhoz kellene hozzásegíteni, hogy ne féljen Tőletek, merje esetleg előre beavatni édesanyját döntéseibe. Ez az időszak most a te harcodnak kell lennie bizalma visszaszerzéséért. Vigyázz, mert amit tett, abban benne van a még fenyegetőbb lehetőség, hogy egyszerűen otthagy Benneteket. Ami számára a lehető legrosszabb döntés volna, és Nektek szintén óriási fájdalmat, nem szűnő aggódást okozna.

2010. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!