Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért próbálják sokan kizsákmá...

Miért próbálják sokan kizsákmányolni a férjüket/párjukat?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdést olvastam itt ezzel kapcsolatban...

pl.: hogy vegyem rá a férjem, hogy legyen gyerek???? és a leírásban meg kiderül, hogy még a szülőknél élnek. Sokan elvárják, hogy a férj tizen sok órát dolgozzon, és utána még azt is, hogy foglalkozzon a gyermekkel, na és a feleségével, aki egésznap otthon van. Utána meg szívják a vérüket, hogy nekem kertvárosi kecó kell.

Sok férfi meggondolt, és azt mondja, hogy még nem szeretne gyereket, akkor a nő kiborul... én nem tudnám azt nézni, hogy a párom éjjel-nappal dolgozik értünk, hulla fáradt. (mikor most a kettőnk fenntartását nézzük, és folyamat dolgozunk) Annyira szeretném tudni, hogy aki így gondolkozik, az miért nem gondol bele a párja helyzetébe.

Ezzel nem bántani akarom azokat, akik így éreznek, hanem csak tudni a miértjét.


Üdv.


2010. aug. 4. 15:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

16:45, 16:52 vagyok.

Nos, sajnálom, hogy neked ilyen a párkapcsolatod. Szerintem ez személyiségfüggő. Ki hogyan bírja a napi megpróbáltatásokat.

Eredetileg egy nőnek nem kellene eltartani a családot (mint egy ffi) hanem "csak" a gyereneveléssel és a napi házatartási munkákkal kellene foglalkoznia. Legalábbis régen így volt. És talán annyiban lenne jobb napjainkban is, mert így nem lenne totálisan leterhelve a nő. Mert a nők 2-szer annyit dolgoznak, ha dolgozók.


Én pont olyan nő vagyok, aki nem venné fel a büdös zoknit, hanem kikerülné és megmondaná a párjának hogy minek hol a helye... lenne egy házi szabályzat. Ha továbbra is disznóólban akar élni, akkor jobb ha vége az egésznek.

Volt nekem olyan párom, aki mindent a nőtől várt volna el, én szakítottam. Nem viccelek.

de viszont fontosnak tartom, ha egy nő akar, igenis építse a karrierjét és dolgozzon.

Vannak ilyen nők, vannak olyan nők.


Van olyn nő aki szép karriert fut be (és a férje támogatja, segíti).

Van olyan nő, akinek büdös a munka/vagy/ nem dolgozni menni akar, hanem a gyerekeivel lenni és háztartásban maradni.

Ehhez is megvan a joga egy nőnek (sőt ezt a pasik régen így találták ki, hogy otthon legyen a nő) vannak ilyen hagyományos mintát kedvelő nők.


Én nőként nem mernék így otthon maradni, mert ki tudja mit hoz a jövő, ha esetleg tönkremegy a kapcsolat, akkor sem kell az utcára kerülni nulla munkatapasztalattal és 0 keresettel...

2010. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!