Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért próbálják sokan kizsákmá...

Miért próbálják sokan kizsákmányolni a férjüket/párjukat?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdést olvastam itt ezzel kapcsolatban...

pl.: hogy vegyem rá a férjem, hogy legyen gyerek???? és a leírásban meg kiderül, hogy még a szülőknél élnek. Sokan elvárják, hogy a férj tizen sok órát dolgozzon, és utána még azt is, hogy foglalkozzon a gyermekkel, na és a feleségével, aki egésznap otthon van. Utána meg szívják a vérüket, hogy nekem kertvárosi kecó kell.

Sok férfi meggondolt, és azt mondja, hogy még nem szeretne gyereket, akkor a nő kiborul... én nem tudnám azt nézni, hogy a párom éjjel-nappal dolgozik értünk, hulla fáradt. (mikor most a kettőnk fenntartását nézzük, és folyamat dolgozunk) Annyira szeretném tudni, hogy aki így gondolkozik, az miért nem gondol bele a párja helyzetébe.

Ezzel nem bántani akarom azokat, akik így éreznek, hanem csak tudni a miértjét.


Üdv.


2010. aug. 4. 15:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hú, micsoda vita elsz itt... Ajjajj... Egyszer megkérdeztem én is azt, hogyan gondolják egyesek, hogy a szüleik másfél szobás panellakásába szülnek gyereket, erre kaptam a szebbnél szebb szidalmakat. Meg persze azt, hogy "ne szólj bele mások dolgába". Azóta ehhez tartom magam. Viszont sajnálni sem fogom azokat, akik azon sírnak, hogy nem jutnak egyről a kettőre az életben...
2010. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyet én sem értem,van sok ilyen nőszemély aki csak azt nézi hogy gyerek-gyerek a szegény férje meg had dolgozzon
2010. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem szólok én bele más életébe... csak szeretném megérteni a gondolatmenetet... szerintem Te is csak ezt szeretted volna kedves első :-)
2010. aug. 4. 15:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Már abba kérdésbe be is másolták ezt a kérdést
2010. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

tudod a mai világ nem tökéletes.ha arra várunk hogy minden jó legyen sose lenne gyereke az embernek.a gyerek meg lehet hogy még jobban motiválna a tökéletesség felé,ami persze nincs csak majdnem tökéletes.

az hogy meg a szülőknél élnek és nehezen szakadnak el azért van mert valószinű hogy a szülőnek nagyobb szüksége van a gyerek támogatására hogy egyáltalán fenn tudja tartani a házát

2010. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak férfiak, akik hagyják magukat.

De a így boldogok...

Nyilván kompromisszum késznek lenni egy kapcsolatban mindkét félnek, ha baba van, akkor azzal mindkettőjük felelőssége és feladatai megnőnek. De adott kapcsolatban derül ki, hogy tudják a benne élők a feladatokat, szerepeket beosztani, ezt mindenkinek magának és a párjának kell működtetni.

2010. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Én nem várok el a férjemtől semmit, hogy hány órát dolgozzon értem. Én is dolgozom, így a ház körüli teendőket meg kell felezni.

Noha sokan családban gondolkodnak, én nagyon óvatos vagyok és arra törekszem, hogy csupa olyan közös dolgot vásároljunk, amit én magam is fent tudok tartani, ha vele bármi történne. A ház nem lesz pl. hitelre, mivel azt egyedül nem tudnám fizetni, most rossz körülmények között lakunk, de a férjem most átmenetileg sokat keres, így elrakjuk a pénzt.

2010. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igazad van, kedves kérdező és neked is első válaszoló. Én is nagyon sok ilyennel szembesülök nap mint nap. Sajnos manapság a családtervezés a nők nagy része számára ismeretlen fogalom. A nők nagy része úgy van vele, hogy jöjjön a gyerek amikor jönni akar és nem védekezik. Aztán amikor terhes lesz akkor meg megy a sopánkodás, hogy erre sincs pénz, meg arra se és megy a hiszti a férfinek, hogy neked szültem a gyereket, akkor most tartsál el. De az élet minden területén így van, az emberek nem tudnak tervezni, várni. Nem lenne ennyi bedőlt hitel sem ha az emberek először összegyűjtenék a pénzt az áhított dologra és csak aztán vennék meg. De mostanság a többség mindent akar és azonnal.
2010. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell tökéletes,de egy biztos othon nem ártana,mielött valaki gyereket hoz a világra.Ha a szülő nem képes a házát fentartani a gyereke nélkül,akkor adja el.De nem megoldás ezzel sakkbantartani a fiatalokat,akik esetleg szeretnének végre önálló otthont,külön családként.Persze az sem jó,ha a fiatalok a semmire vállalnak gyereket és a saját szüleikkel tartatják el.Ha nincsenek meg a feltételek,akkor senkinek nincs joga létbizonytalanságra gyereket szülni,hogy már ne ketten,hanem hárman vagy még többen nélkülözzenek.
2010. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én ezt a hisztit szeretném elkerülni :-) Nyugiban szeretném megélni a terhességet, és a gyermek x évét míg itthon vagyok vele.
2010. aug. 4. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!