Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért próbálják sokan kizsákmá...

Miért próbálják sokan kizsákmányolni a férjüket/párjukat?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdést olvastam itt ezzel kapcsolatban...

pl.: hogy vegyem rá a férjem, hogy legyen gyerek???? és a leírásban meg kiderül, hogy még a szülőknél élnek. Sokan elvárják, hogy a férj tizen sok órát dolgozzon, és utána még azt is, hogy foglalkozzon a gyermekkel, na és a feleségével, aki egésznap otthon van. Utána meg szívják a vérüket, hogy nekem kertvárosi kecó kell.

Sok férfi meggondolt, és azt mondja, hogy még nem szeretne gyereket, akkor a nő kiborul... én nem tudnám azt nézni, hogy a párom éjjel-nappal dolgozik értünk, hulla fáradt. (mikor most a kettőnk fenntartását nézzük, és folyamat dolgozunk) Annyira szeretném tudni, hogy aki így gondolkozik, az miért nem gondol bele a párja helyzetébe.

Ezzel nem bántani akarom azokat, akik így éreznek, hanem csak tudni a miértjét.


Üdv.


2010. aug. 4. 15:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
már bocsánat!nem a szülei tartanak el minket hanem sokkal inkább fordítva történik.ez milyen dolog a fiatalokkal szemben?
2010. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Na, miért? És hány férfi nem gondol bele a napi 24 órás házi szolgálatban robotoló felesége életébe? Lehet, hogy te egy szolgalelkű nő vagy, ám vannak sokkal emancipáltabb és önérzetesebb nők is. Szóval te a férjed elé teszed a küszöbre a papucsot, eléteszed az ételt, kinyalod a lakást, vidáman fütyörészel, hastáncot jársz és csábítóan az ágy felé vonszolod, ha hazajön ŐFELSÉGE? Csak mert ő dolgozott? Te addig heverésztél talán? Ne védd a férfiakat. Nekik még mindig könnyebb volt és lesz is, amíg a világ világ.
2010. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem igaz hogy nekik könnyebb!! Folyamatosan robotolnak.. Mig az ilyen nők csak heverésznek
2010. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem könnyebb? Ugyan azon a munkakörön a ffi kollégám 100eFtvel keres többet mint én, próbáltam állást váltani és amikor megtudták van gyerekem egyből a csilivili önéletrajzom, szaktudásom iskolám sz@rt sem ért, vissza sem hívtak, ennyire. És érdekes ott ahol nem szóltam oda fel akarnak venni... Ennyi, sűrű ima, hogy ha kiderül van gyerekem ne tegyenek utcára..

És akkor a férfiak annyira nem képesek, hogy a büdös zokniukat a szennyesbe dobják, na neee. Szegény szegény férfiak. Dolgoznak három évig egyedül, mi meg valóban csak a seggünk vakargatjuk naphosszat a gyerek úgyis megnő magától elég a napra tenni, a lakás öntisztul, a kaja magától jár haza és készül el, a ruhák bemásznak a gépbe mindennel, és mikor leáll a gép önállóan felmásznak a szárítóra kivasalódnak helyre kerülnek...

2010. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

Annyira utálom az ilyen általánosító kérdéseket!


Én nő vagyok 26 éves és eszem ágában sincs gyereket szülni! Ha soha sem, akkor soha sem!


1. nincs rá pénzem, úgy gondolom, hogy ha egy nő nem tudja a gyerekét egyedül is felnevelni, akkor ne is kezdjen bele! Mert egy férfi szerelme és elkötelezettsége soha sem 100%! És nem túl jó dolog utcára kerülni egy-két gyerekkel...vagy albi sem jobb:(

2. kb. 40 éves koromra lesz lakásom, ha lesz, tehát addigra hiába is lesz férj gyereket nem fogok szülni.


Én eddig az összes (2 kapcsolat) az összes pasi azzal nyaggatott, hogy GYEREKET SZERETNE!!!

Akkor ez mi? Vagy csak azért mondták, hogy mondjanak valamit?

Én is úgy vettem észre, hogy a nőkre tukmált háztartási munkák (mosás, mosogatás, takarítás...stb.) A FÉRFIAK SZEMÉBEN NEM SZÁMÍT MUNKÁNAK.

Én is így fogom gondolni, ha lesz párkapcsolatom:

- a háztartási munka nem munka, tehát a pasi mosogasson, mosson, pakoljon el maga után!+ugye a munkahelyén is dolgozzon, mert az számukra a munka.

-Én pedig dolgozok (munkahely) és pénzt keresek és szintén magam körül teszem a rendet.

És remélem könnyen találok olyan pasit aki nem akar gyereket....:D

2010. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
A 16.31-esnek tök igaza van!
2010. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
16.12-es! Kire gondolsz? Kik heverésznek? Légyszives fejtsd ki!
2010. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%
De a 16.45-ösnek is!!!
2010. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
33%

Ja és kérdezném a nagy pasiktól, akik agyon gürizik magukat: ha nem lennétek nősek/családosok, akkor nem is mennétek dolgozni?

Segélyen élnétek, vagy keresnétek egy 4 órás lightos felmosofiú állást?

2010. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Az, hogy a fickótok nem viszi ki a büdös zokniját, az a ti bajotok :-) A házimunkával kapcsolatos dolgok mind mind mind kommunikáció kérdése. Érdekes, az ismerőseim közül mindenki meg tudta beszélni a párjával ezeket a dolgokat...én is! Ha meg előfordul, hogy a kosaras cipő az edző táskába bűzölög, akkor gyors kihajítom az erkélyre, mint ahogyan a páromnak sem megterhelő az alapozómat eltenni a helyére a mosdókagyló széléről (ki mit hagy szét)

A probléma sok esetben a követelőzés... engem az bánt, hogy sok nő otthon van a gyerekkel (sokszor még akkor is, ha már ovis, csak sajnálatos módon nem talált új állást, vag y a régibe nem vették vissza, vagy csak egyszerűen büdös a munka)... csodálkoznak, ha elhanyagolja őket a párjuk, mert hazaérnek és csak a macera, a piszkálás... egy jó szót sem tudnak ahhoz az emberhez szólni, akit elvileg szeretnek... maga az otthoni meló nem kíván sok stresszt. Sok ismerősömön látom szerencsére, aki otthon van a Babával és boldogan vezetgeti a háztartást, jön megy a gyerekkel, no probléma!

2010. aug. 4. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!