Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

a szomszédunk olyan gazdagok hogy az már nem is igaz. 3 kocsi, óriási ház, rengeteg pénz. Van egy kis ötéves gyerekük annak is mindene megvan egy hétköznapi napon is mindent megvesznek neki, már tévéje is van meg saját szobája. És idejön dicsekedni hogy pl. 'kaptam új robotot meg mindent háháhá'. Én meg ezt nem tudom már elviselni(12 éves vok)hogy neki mindene megvan nekünk meg egy egyszerű autónk sincs :( Sőt nekem saját szobám sincs. :'( nagyon kevés pénzünk van de tisztességesen dolgoznak a szüleim.

Az a gyerek miért kapott ilyen aranyéletet az élettől, én meg miért ilyen szörnyűt? :( Mivel érdemeltem ezt ki? Már nem bírok így élni. :((


2010. aug. 4. 12:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
ők nem dolgoznak sokat 8-an laknak ott együtt (egy nagy család) és nincs sok iskolájuk (azért tudom mert mondták) sok nyugdíjat kapnak 2-en. Még csak egy egyetem sincs nekik. Nem értjük mirét ilyen gazdagok
2010. aug. 4. 12:42
 12/26 anonim ***** válasza:
a mai világban már azok kapják a pénzt akiknek még a nyolc osztály sincs meg...úgyvannak vele h a többi majd ledolgozza. :S
2010. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nagy szerencséd van. Vannak szüleid, van hol laknotok és van egy butuska kis 5 éves szomszédod aki sok okosságra nyithatja fel a szemed. Legyél szorgalmas, tanulj, ne riadj meg a becsületes munkától, nézd meg majd mi lesz az elkényeztetett kis srácból 10 - 15 év múlva. Hasonló cipőben jártam. Amég én kisdinnyét szedtem napszámban hétvégén a többiek mentek bulizni, meg vásárolgatni, ők most vagy elvonón vannak (drog is pia is) vagy otthon ülnek a tolószékben ( mert alig voltak 18-20 évesek és nagymotort kaptak meg autót és tolták neki mint az őrült). Szerencsére engem ez csak arra tanított, hogy ne olyan legyek akinek az a fontos mi van rajtad és mid van... Fel a fejjel!!!
2010. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Mindennek megvan az oka, ha nem is tudjuk. :)

Javaslom, azzal foglalkozz, hogy hogyan tudod a legjobbat kihozni a Te helyzetedből.

Minden változik az életben, néha a szegények meggazdagodnak, néha a gazdagok elszegényednek, ezért ezzel szerintem ne annyira foglalkozz, vagyis ne ezt az oldalát nézd.

Az is igaz, hogy a boldogság szempontjából nem mérvadó, hogy valaki gazdag vagy szegény. (Én már csak tudom: régebben a "szegény" kategóriában nőttem fel, most hasonlóan, pontosabban a leírásból azt gondolom, hogy jobban élek, mint a szomszédod. Mindenkinek mondom, hogy az anyagi dolgok hidd el, nem annyira mérvadók, tudod, a sírba nem visszük magunkkal...)

Sok sikert az életben, kívánom, hogy mindig találd meg a boldogságot ott, ahol vagy!

2010. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Azért kicsit túlzás azt mondani hogy aki gazdag az elrontja a életét, aki meg szegény az becsületes és boldog lesz:D nem egy olyan embert ismerek aki szegény sorból jött és alkoholista lett. És gazdagot is. Ez nem pénzen múlik, hanem az adott emberen... Én jó körülmények között nőttem fel, mégis normális ember lett belőlem, egyetemre járok, jól tanulok, nem drogozom, nem volt motorbalesetem... Ahhoz hogy valaki milyen ember, semmi köze annak hogy milyen körülmények között él.
2010. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

szerinted az a kis gyerek boldogabb,mint te?

ő biztos minden nap arra gondol,hogy mit szeretné MÉG,MÉG,MÉG!

Én is mindig azt mondom a 6 éves kisfiamnak,hogy van akinek nincsenek játékai,sőt még ennivalója se nagyon,szóval mi nem vagyunk szegények...

2010. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyik válaszolónak! Te boldog vagy, ha kapsz egy ruhát, ő viszont akkor lenne a legboldogabb, ha már autója lenne
2010. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Egyébként azt nézd meg, hogy az ő szülei milyen végzettséggel mit csinálnak, illetve, hogy a te szüleid mit. Biztos, hogy van oka ennek a különbségnek anyagiakban."


Remélem tudod, hogy ez általában nem függ egymástól.



Kérdezőnek:

Nem szabad mindig csak felfelé nézned, mindig lesznek fölötted, de hidd el sokkal többen vannak alattad.

2010. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor elmesélem neked ami a múlthéten történt!!!

A múlthéten Daruszentmiklósnál meghalt egy 15 éves fiú mert az anyjáék újgazdagok és a gyerek ballagására egy 400 köbcentis krosszmotort kapott. Elértek a sok pénzükkel vmit??? El!!! Meghalt az egyetlen fiúk aki előtt ott volt az élet!

Hát tudod én nem irigylem a gazdagokat! Sőt! Egyenesen irritálnak h ennyire felvágnak a sok lóvéjukkal de olyan hülyék hozzá mint a seggem. Az ilyenek nem tudják megbecsülni ami adatott nekik, csak szórják eszetlenül a pénzt és mindig többet akarnak.


Én inkább leszek "szegény". Mi is 3-an vagyunk testvérek és egy 2 szobás lakásban lakunk, nincs külön szobánk, nincs autónk, de mindent megkapunk amit akarunk. Éppen ezért ha egyszer megnyerném a lottót 1000x másképp állnék a sok pénzhez! Akkor is ugyanúgy megnézném h mire költök, csak annyi lenne a különbség h nem kellene várnom mondjuk a fizetésig.

Szerintem legyél boldog abban a közegben ahol most vagy és ne irigykedj másra!

Ha keményen TE dolgozol meg a pénzedért és TE éred el önerőből ezt a színvonalat 100x boldogabbá fog tenni a pénz!

20/L

2010. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
miért kell mindig mással foglalkozni? na és ha gazdagok? tanulj légy szorgalmas és te is lehetsz majd gazdag. amúgy meg mi is szegények voltunk gyerekkoromban, mégis olyan szuper gyerekkorom volt, hogy nem cserélném el semmiért. szüleim szerettek, tesómmal és a szomszéd gyerekekkel jókat játszottunk stb..nem kellenek 100ezer ftos játékok egy gyereknek, nekünk szerintem a lego volt a legdrágább játékunk abból is csak nagyon kicsi dobozzal kaptunk. de azzal is jókat lehetett játszani.
2010. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!