Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jellemeznétek azt a...

Hogy jellemeznétek azt a kapcsolatot,ahol az egyik fél,mindent megoszt,a másik pl egy szelet dinnyét is sajnál a másiktól?

Figyelt kérdés
2020. aug. 5. 17:26
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

ma 21:06


Engedd el,ne próbáld megértetni vele, velük,nem értik miről van szó.Szerintem te vagy az egyetlen aki megértette miről is van szó igazán.Én mindenemet oda adtam,de tőlem egy szelet dinnyét is sajnál,egy 8 kg-os dinnyéből, miközben én az utolsó filléremet se sajnálom,de már csak inkább sajnáltam,mert ezek után én is így állok hozzo. Azért ez is elárulja az emberek válaszából,hogy milyen szinten működnek az emberi párkapcsolatok.Örülök hogy legalább egy ember értelmezte🙂Ez jó jel...

2020. aug. 8. 22:49
 32/35 anonim ***** válasza:

De miért nem magyarázzátok el? Én meg akarom érteni, mert nem értem, hogy hirtelen hogy lett a kommunikáció a baj egy kapcsolatban, mikor eddig mindenhol pont a kommunikáció fontossága volt hangsúlyozva.


Miért nem lehet elmagyarázni? Jó a másikat lenézni, vagy meg nem értettet játszani?

2020. aug. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Én is és a kérdező is leírta màr. Vagy trollkodsz vagy nem tudsz értelmezni:mindkét esetben fölösleges újra leírni.
2020. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Màr a kommunikàciótis idekevered mikor arról konkrétan szó sem volt hogy ez a probléma, nem tudom ez most hogy jött ide alapjàraton.....
2020. aug. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nem arról van szó,hogy oda megyek és bele eszek a karjába.Hanem arról,hogy ha a másik vesz egy egész dinnyét és te azt gondolod,hogy a másik felét neked szánta,de amikor megveszed amit azt gondoltál neked szánt,akkor le vagy érte szólva.Ha én veszek egy egész dinnyét,akkor nekem egyértelmű,hogy a másik fele a másiké.Nem arról van szó,hogy bele eszek a másik ételében,amikor éppen eszik"


Erről beszélsz? Mert erre reagáltam, hogy miért kéne azt hinni, hogy a fele a tied? Erre hoztam fel a kommunikációt.


Tegyük fel, lemegyek vásárolni. Megkérdem a párom, mi kell. Semmi. Oké. Veszek egy kiló csirkemellet, hogy hétvégén grillezek. Erre a párom levest csinál belőle.


Miért olyan nehéz megkérdezni, hogy tervez-e valamit a másik az adott kajával?


Most a kérdezőnek az a baja, hogy ő elképzeli, hogy a fele dinnye az övé, mert egy pár. Attól még lehetnek egyéni igényeik. Lehet annyira megkívánta a párja a dinnyét, hogy mind meg akarta enni, és ha tudta volna, hogy a párjának is kell, vett volna még egyet.


Nekem ez az "egyértelmű, hogy mindennek az 50%-a az enyém" arra emlékeztet, mikor a tesómmal kicsik voltunk, és vonalzóval feleztük a csokit, meg hisztiztünk, ha az egyikünk poharába több kólát öntöttek.

2020. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!