Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak az élet árnyoldalát...

Miért csak az élet árnyoldalát lehet nézni?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy amikor a legboldogabbnak kellene lennie az embernek (friss párkapcsolat), nem lehet örülni semminek??? Ha pl. a családot el akarom vinni kikapcsolódni hétvégére, a párom abban is csak a rosszat, a negatívumokat látja (pl. az utazás miatt a gyerekek nyűgösek lesznek, vinni kell egy csomó ruhát, stb...). Pedig együtt, megosztva csinálunk mindent. Vagy miért nem lehet annak örülni, hogy 2 hónapja végre saját, nagy lakásban élhetünk, amire nem kell havi 80e törlesztőket kifizetni, miért kell azon siránkozni,(sokszor sírva fakadni!!!), hogy 2 hónap alatt még nem sikerült rendbetenni, kifesteni a lakást? Minden nő ilyen? Nincs sok tapasztalatom (2 kapcsolat), de csak ilyet tapasztaltam eddig. A nők nem tudják az élet szépségeit nézni soha? Vagy csak én vagyok túl optimista?
2010. aug. 4. 10:13
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg tőle! Hogy hol a régi vidám nő?
2010. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Jódó'gába' nem tudja, mi baja!

Igenis vegyél kicsit vissza, menj el sörözni, vidámkodni, uram bocsá' flörtölni..Majd észbekap!

Túlkényeztetted!

45/n

2010. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Ezt mondom én is, tuti mennék :) Mondjuk én imádok is horgászni, szóval nem kellene hozzá egy rossz hangulatú ember, egyébként is mennék, de így legalább észbe kap :) 21/N
2010. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem tanultam az előző kapcsolatomból. Ő a végén mindig arra panaszkodott, hogy mindent megengedtem neki, ill. minden tőlem telhetőt meg akartam adni neki, ezért nem is becsült meg engem, szinte nem is nézett emberszámba. Bevallása szerint hiányzott az neki, hogy néha úgy jó emberesen helyére tegyem, kiosszam, alázzam... De azt gondoltam, ez csak az ő hülyesége, nem lehet hogy a gyengébbik nem ezt igényli. Lehet hogy rosszul teszem, de a mai napig hiszem, hogy nincs erre szükség, a gyengédség, odafigyelés többet ér. Egyébként orvoshoz nem mentünk még. Lehet hogy ezt is rosszul teszem, de nem tartom azért még időszerűnek ezt. Másrészt tudja, hogy azt imádom a legjobban amikor vidám. Mert ha nagy ritkán előfordul, mindig megemlítem, hogy imádom a mosolyát, olyan szép szája van :-) Viszont attól is tartok, hogy csak rosszabb lenne a helyzet, ha a panaszaira nem lennék kíváncsi, nem is kérdezném meg tőle hogy mi nyomasztja. Attól lehet hogy még jobban befordulna. Mert megoldva nem lennének a gondjai, maximum elfojtva. Hosszú távon az sem jó.
2010. aug. 4. 12:20
 25/39 anonim ***** válasza:

Nem, félreérted. Biztos, hogy nem arra vágyik, hogy rosszul bánj vele. De lehet, hogy ő nem tud semmit tenni a közös életetekért, és ezért értéktelennek érzi magát, rosszkedvű!

Biztasd, hogy fesse ő ki a lakást (segítessz, tanáccsal)

vagy szervezzen ő programot a családnak(aztán dicsérd, milyen jól csinálta) vagy tanuljon új nyelvet vagy szakmát, vagy vállaljon mellékállást..szóval segíts neki, hogy sikerélményhez jusson, hogy érezze magát értékesnek a tettei által. Biztos jobb kedve lesz! És ne lógj mindig rajta, néha ő is futhat kicsit utánad! ha kicsit távolodsz, késztetést fog érezni, hogy szebben fesse ki magát,csinosabban öltözzön fel, és kedvesebb legyen a kedvedért. Ha mindent tálcán adsz, úgy fogja érezni magát, mintha beteg lenne. Kicsit ő is tudjon harcolni, és akkor nagy amazonnak fogja érezni magát.

2010. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmehet az orvoshoz, legföljebb megnyugtatja. De egy ásványianyag - multivitamin kúra mindenkinek(mindkettőtöknek) csak használ. Néha egyszerű vegyi oka van a lelki bajoknak is. Ilyen is van. Te már átestél a túloldalra. Van aki csak erre gondol, de te mag már valami bonyolult bajt sejtessz. Előbb zárd ki a legegyszerűbbet!

[link]

2010. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a fenti diétát! Járjon sportolni rendszeresen. Ha a teste nincs rendben, abból is fakadhatnak ezek a tünetek.
2010. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Te oldod meg az ő gondjait? Gyereket csinálsz belőle! Hallgasd meg, de oldja meg maga! Segítsd hozzá, támogasd! De ne vedd magadra!
2010. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Erről nem tehetek, ilyen vagyok. Felelősnek érzem magam azért, hogy nem érzi jól magát mellettem. De az lehet hogy többször magára kellene hagynom, hogy többet tudjon magával foglalkozni. Ezt többen írtátok, és szöget ütött a fejembe. Hetente 1-2 délutánja van így is, amikor elmegyek másodállásba, de lehet hogy többet igényelne. Én máshogy működök, én mindig arra ványom, hogy minél többet együtt legyünk. De megpróbálom ezt, hátha működik. És a vitaminos dolog is helytállónak tűnik, volt egy testileg-lelkileg kimerítőbb időszak a közelmúltban...
2010. aug. 4. 13:06
 30/39 anonim ***** válasza:
Mellé vegyetek egy Remotív-ot a patikában. Tiszta gyógynövény, ártani nem árt. De ha javul tőle a hangulata, akkor látja, hogy testi oka is volt. Elég drága, de hasznos.
2010. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!