Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak az élet árnyoldalát...

Miért csak az élet árnyoldalát lehet nézni?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy amikor a legboldogabbnak kellene lennie az embernek (friss párkapcsolat), nem lehet örülni semminek??? Ha pl. a családot el akarom vinni kikapcsolódni hétvégére, a párom abban is csak a rosszat, a negatívumokat látja (pl. az utazás miatt a gyerekek nyűgösek lesznek, vinni kell egy csomó ruhát, stb...). Pedig együtt, megosztva csinálunk mindent. Vagy miért nem lehet annak örülni, hogy 2 hónapja végre saját, nagy lakásban élhetünk, amire nem kell havi 80e törlesztőket kifizetni, miért kell azon siránkozni,(sokszor sírva fakadni!!!), hogy 2 hónap alatt még nem sikerült rendbetenni, kifesteni a lakást? Minden nő ilyen? Nincs sok tapasztalatom (2 kapcsolat), de csak ilyet tapasztaltam eddig. A nők nem tudják az élet szépségeit nézni soha? Vagy csak én vagyok túl optimista?
2010. aug. 4. 10:13
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Pontosítok: Ne úgy képzeljétek el, hogy most bűn retkes a lakás, nem lehet benne megmaradni. Szép tiszták a falak, csak 1-2 helyen repedezett, amit javítani kellene, és újra festeni. Csak az elmúlt hónapok extra kiadásai miatt nem tudtam még megcsinálni...

35 F

2010. aug. 4. 10:16
 2/39 anonim ***** válasza:
Ha a nők boldogok, akkor gyanakodni kezdenek, hogy valami nem jó..és akkor mindenben hibát keresnek..sajna ez iilyen:D Én is terhes vagyok a párom egy rendes ember és rettenetesen örül a babának. Én folyton azzal vagyok elfoglalva, hogy tuti megcsal..meg semmi nincs kész..meg minden sz*ságon. Pedig addig kellene boldognak lenni amíg ott van az ember, de sajnos nem megy. Kitartást neked!
2010. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem minden nő ilyen.


Az emberek alaptermészetüknél fogva 4 fő típusba sorolhatók:


Melankolikus

Kolerikus

Szangvinikus

Flegmatikus


egy érdekes cikk a témában:


[link]

2010. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
igen érdekes. szerintem ő is egy tipikus örök elégedetlen nő. nővérem pont ilyen, teljesen kikészíti a párját ezzel. csak a rosszat látja mindenben, abszolút semmi optimizmus nincs benne. de például nálunk pont fordítva van. az én férjem ilyen. én próbálom noszogatni, jó kedvre deríteni, szervezni a közös programokat, támogatni, megmagyarázni neki miért ne a rosszat lássa, de semmi. az ilyen emberek általában ilyenek is maradnak. nem fognak megváltozni. de persze tisztelet a kivételnek. nem irigyellek, szerintem próbálj meg beszélni vele, hogy neked ez nem tetszik. kicsit változtasson. beszéljetek erről sokat, az segíteni fog. de sok kitartás és türelem kell majd. azért én szorítok!
2010. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden nő ilyen :) Nyugi, szerintem nála is el fog múlni :) 21/N
2010. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
Hidd el értékeli ő amitek van, s amit meg tudsz adni nekik, valószínű picit belefáradt az aggódásba, abba, hogy a legjobban akarja a családnak, és nem tud lazítani... Próbálj beszélgetni vele, felnyitni a szemét, hogy mennyire jó helyzetben vagytok, s te mennyire boldog vagy emiatt! Értem én, hogy te is belefáradtál, de úgy tűnik te vagy a pozitívabb kettőtök közül, hát próbálj segíteni neki! - biztosan ő sem érzi így jól magát.
2010. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egy kicsikét depressziós a nő? Mindig ilyen volt? Tud aludni éjjel? Nem karikás a szeme?

Ellenőrizd le, ezek a tünetei nincsennek?

[link]

Lehet, hogy el kéne vinni a dokihoz! Talán már egy vitaminkúra is csodát tehet! Vagy egy nagy adag Béres-csepp.


..


Vannak nagyon életvidám nők is, ha a tied mindig ilyen volt, nem lehet, hogy te bevonzod valahogy a panaszosakat? Nézz körül egy kicsit a vidámak közt is! É s mondd meg a párodnak is, hogy te a vidám nőket szereted! Hátha csak rossz szokás!

2010. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Egyébként is vannak emberek akik nem tudnak boldogok lenni. Nekik mindegy, hogy jól élnek-e vagy nem a panaszkodás a lét elemük. Nem mindenki ilyen, de mivel a felnőttléthez sokak szerint hozzá tartozik a panaszkodás és az elégedetlenség ez sokaknak természetes. Én nő vagyok, de utálok panaszkodni. Szeretem az életem szép oldalát megfogni és arra nézni. Azt is hiszi mindenki, hogy nekem semmi gondom nincs. ;)
2010. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
10:23-as. Köszönöm a választ! És mit gondolsz, a párod mit tehetne azért, hogy Te is felhőtlenül boldog lehess? Nem kellene ezt a jó érzésekkel, eseményekkel teli időt a gyanakvás helyett inkább kihasználni, átengedni magad a boldogságnak? Én már egyre rosszabbul érzem magam otthon emiatt, sokszor inkább egyedül lennék, menekülnék a saját lakásomból. Mert végtelenül örültem, hogy egyébként normális, az enyémhez hasonló gondolkodású párt találtam, van tágas, normális lakásunk, de mégsem tudok boldog lenni így, hogy a párom arcán nap mint nap a végtelen szenvedést, fájdalmat látom. Mit kellene tennem azért, hogy vidámnak lássam??? Mert ha el akarnám vinni kikapcsolódni, az sem jó...
2010. aug. 4. 10:35
 10/39 anonim ***** válasza:
Nem kérdeztél még rá erre nála? Hátha tudja a pontos okát.
2010. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!