Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak az élet árnyoldalát...

Miért csak az élet árnyoldalát lehet nézni?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy amikor a legboldogabbnak kellene lennie az embernek (friss párkapcsolat), nem lehet örülni semminek??? Ha pl. a családot el akarom vinni kikapcsolódni hétvégére, a párom abban is csak a rosszat, a negatívumokat látja (pl. az utazás miatt a gyerekek nyűgösek lesznek, vinni kell egy csomó ruhát, stb...). Pedig együtt, megosztva csinálunk mindent. Vagy miért nem lehet annak örülni, hogy 2 hónapja végre saját, nagy lakásban élhetünk, amire nem kell havi 80e törlesztőket kifizetni, miért kell azon siránkozni,(sokszor sírva fakadni!!!), hogy 2 hónap alatt még nem sikerült rendbetenni, kifesteni a lakást? Minden nő ilyen? Nincs sok tapasztalatom (2 kapcsolat), de csak ilyet tapasztaltam eddig. A nők nem tudják az élet szépségeit nézni soha? Vagy csak én vagyok túl optimista?
2010. aug. 4. 10:13
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
vannak akik panaszkodnak, vannak akik nem, pedig sokszor azoknak több gondjuk van, akik nem mondanak semmit. vannak az örök elégedetlenek és vannak akiknek a legkisebb dolog is megfelel. van aki pesszimista van aki optimista. én konkrétan optimista vagyok, soha nem szólok egy szót sem magamról, amit panaszkodás lenne. rengeteg igaz barátom van, talán emiatt is. lehet rám számítani, meghallgatom, nem panaszkodok én is. inkább hallgatok. segítek, tanácsot adok. de van, aki csak saját magával van elfoglalva, nem érdekli semmi, csak rossz színben látni mindent. szerintem ezeken az embereken nem lehet változtatni. max ha nagy trauma éri őket vagy pszichológus. egyébként nem. de ha régen más volt és csak az utóbbi időben változott meg, akkor ülj le vele, beszélgessetek és mondd meg hogy ez zavar téged, nem jó így. változtasson. esetleg menjetek el egy hosszú hétvégére kikapcsolódni. de mindenképp beszélj vele erről. de ha mindig is ilyen volt, és most igazán kijött rajta ez a dolog, akkor mindig is ilyen marad. az ilyen emberekhez sok kitartás és türelem kell, ahogyan az előzőekben is írták.
2010. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
uncsitesóméknál ugyanez a helyzet. inkább nem ment haza a férje, inkább túlórázott, csak ne kelljen a felesége mélabús, idegbajos, feszült, nyavajgós, panaszkodós, pesszimista képét bámulnia. végül egyszer rákérdezett a felesége, hogy mivan és elmondta őszintén a férje, hogy igenis ezért nem megy haza, ezért nincs életkedve, ezért nem tud örülni semminek, ezért nem boldog. aztán uncsitesóm visszavett egy kicsit magából, változtatott, rendbe is jött minden. de sajna csak egy-két hónapig tartott, aztán olyan lett mint volt. nem tudom mi lesz a vége a házasságuknak, de már egyre elviselhetetlen még az én számomra is, pedig csak hetente egyszer találkozom vele. nehéz az ilyen emberekkel. vagy pszichológust ajánlanék vagy jógázást. ezek megnyugtatják, kiegyensúlyozottabbá teszik. de meglehet próbálni azt is, hogyha nem használ neki az, hogy elbeszélgetsz az agyával, hogy legyél vele tartózkodóbb, hidegebb. akkor hátha rájön, mit veszíthet ha nem változik meg sürgősen.
2010. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Nem akarok azok közé tartozni, akik inkább elmenekülnek hétvégén horgászni, vagy sörözni, hogy kicsit kiszakadjanak ebből. Egyébként az egyik hozzászóló kapcsán: Amikor megismerkedtünk, úgy tűnt hogy ő egy nagyon életvidám, optimista nő. De ahogy telik az idő, egyre rosszabb. Pedig minden alkalmat igyekszek megragadni, hogy kettesben legyünk, beszélgetünk sokat, nem hanyagolom el. Akármennyire igyekszem ellene tenni, már egyre kevésbé látom benne azt, amit anno. Ha ránézek, mindig csak a gondot, problémákat látom már az arcán, vidámságot gyakorlatilag soha :-(
2010. aug. 4. 10:46
 14/39 anonim ***** válasza:

Felmerül itt pár kérdés.


Mindig is ilyen természetű volt, vagy csak mostanában viselkedik így?

A párod kikapcsolódási szokásai (már ha vannak ilyenek), mennyire hasonlítanak a Tiédhez?


Van-e hobbija, mi érdekli, mi az, aminek örülni tud és ez mennyire azonos a Te örömforrásaidhoz?



Van olyan férfi/nő, aki pl eleve utál utazni, inkább otthon ülő, olvasgatós, TV-t néző típus. Van, akit a környezete építgetése, szépítgetése köt le legjobban.


Én pl imádok kirándulni, világot látni, utazni, kalandos helyeket megismerni még olyan áron is, hogy feladom a megszokott kényelmemet és esetleg háttérbe szorulnak, lemaradnak miatta az otthonom csinosítási tervei. Nem tudnék együtt élni, kijönni olyan társsal, aki mindenben kifogást, negatívumot keres és mindenért nyafog, elégedetlenkedik és olyan mellett is nagyon szenvednék, akinek más az alaptermészete, értékrendje.

2010. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Annyira aranyos ahogy írsz róla-kettőtökről - látsztik, hogy tényleg akarod ezt a kapcsoatot , és szeretnéd, hogy jól érezze magát! - gondolom beszéltetet már erről a problémáról, így nem lenne lenne mellbevágó, ha leűltetnéd a gép elé, és elolvastatnád vele a kérdést-válaszokat... hátha rájönne mekkora mázlista veled, és tudna értékelni!?
2010. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele sokszor, ill. mindig kérdezgetem, hogy mi a baj, beszélje ki magából, és ha olyan dolog bántja amin lehet változtatni, azt inkább tegyük meg minthogy rágódjon rajta. De az a baj, hogy a "problémák" ennek ellenére is csak szaporodnak, egyre gyakrabban fakad sírva, én pedig kezdem érezni, hogy egyre kevesebb a türelmem ehhez, egyre kisebb késztetést érzek arra, hogy faggassam a gondjairól. Mert már csak azok léteznek, vidámság nem. Ezeket az írásokat pedig nem mutatom meg neki, mert tudom hogy akkor azt érezné, hogy kiadom őt, másokkal "tárgyaltatom" meg a mi kettőnk gondját. Még ha anonim dolog, akkor is. Ezt mellékesen meg is értem...
2010. aug. 4. 11:01
 17/39 anonim ***** válasza:
Hát, márpedig én lelépnék horgászni. Azért mert ő kesereg neked nem kötelező, és egyértelmű, hogy te mindent megtettél. Én 21 vagyok, nő, nem vagyok hisztis, de ha velem valaki ezt akarná eljátszani tuti tényleg elmennék valahová. Majd csak észreveszi magát.
2010. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Okés, csak egy ötlet volt, hogy mutasd meg neki - és végülis vele is beszéltél már erről, tehát nem hátbatámadás, de te ismered! Viszont így nem lesz hosszúéletü ez a kapcsolat, illetve az lesz, de hogy boldog nem, az biztos! Te lassan elveszted a türelmedet, eltávolodsz tőle, jobb esetben csak a peca jön, rosszabb esetben egy másik nő, aki kedves-mosolygós, aki mellett jól érzed magad... és akkor már késő lesz azon gondolkozni mit tehettél volna még! ( bár szerintem így is sokmindent megpróbálasz, tehát nem leszúrásképp írtam)
2010. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hova tűnt az a vidám, pozitív NŐ, akit megismertem? Vissza lehet hozni valahogy, esetleg csak megjátszhatta ezt a hozzáállást, hogy összejöjjünk (egyébként ő volt a kezdeményező anno)? Az elején olyan jól működött a gondolkodásmódtól az intim dolgokig minden...
2010. aug. 4. 11:14
 20/39 anonim ***** válasza:

Nem reagáltál arra, de orvos látta már? Mert szerintem ez lehet hogy csak betegség. Depresszió. Nagyon gyakori. Felborulnak az enzimek. Stressz is kiválthatja, akár pozitív stressz is (új lakásba költözés) Ilyen kezdődő esetben nagyon könnyen, pár hét alatt kezelhető. Meg kell "zsírozni" kicsit az ingerület-átvivő idegeket. Kis dopamin. Lehetséges, hogy pusztán ennyi az egész. Ha régen vidám volt. Magától is gyógyul, de gyógyszerrel sokkal gyorasbb. Talán eg yviszgálatot megérne. Mert lehet hogy nincs semmi gondja, pusztán az ingerület-átvivő anyag szintje kicsit lecsökkent valami miatt a szervezetében, azért néz ki így! Hiszen leírásod szerint nincs oka a boldogtalanságra, és ő sem tudja megnevezni az okát.Lehet, hogy azért, mert nem boldogtalan, csak nem képes érzékelni a boldogságot, egy kis testi, átmeneti zavar miatt. Van ilyen.


Másik ötletem: Nem lehet,hogy te a panaszt díjazod figyelemmel??

Mert itt a válaszolók közül egyetlenegyet emeltél ki: aki ugyan úgy viselkedik, mint a párod.

Próbáld ki: A panasz engedd el a füled mellett, ne is nézz oda. De ha vidám, nevet, kedves, örül, akkor nagyon dicsérd meg pl. mondd hogy nagyon tetszik a mosolya, vagy nagyon örülsz h jól érzi magát , nézz mélyen a szemébe, csókold meg stb.! A boldog viselkedést jutalmazd, a boldogtalant büntesd figyelem-megvonással. Ezt hívják pozitív megerősítésnek.A helyes viselkedést díjazzuk.

Ő mit mond a rosszkedvéről?

2010. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!