Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 16 éves húgomra rábízhatom...

A 16 éves húgomra rábízhatom a 9 és a 7 éves gyermekemet pár órára felügyelet céljából?

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy megbízható és gyerekeim is nagyon szeretik jól kijönnek. Sajnos a nyári szüneteket nagyon nehéz egyedül megoldanom, mert a volt férjem, annak ellenére, hogy még együtt élünk, tojik az egészre. Attól félek, feljelent gyermekveszélyeztetés miatt, mert a húgom még nem nagykorú. Ja, az számára mellékes, hogy ő egyedül szokta őket otthon hagyni.
2010. aug. 4. 08:57
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Anyukám már nem él. Ő az egyetlen olyan rokonom aki mozdítható. Természetesen nálunk vigyázna rájuk. Így a gyerekeim is jobban elvannak, mert a megszokott környezetükbe lennének.
2010. aug. 4. 09:20
 12/26 anonim ***** válasza:
Bátran! Ennyi idősen régen már sajátot szültek.
2010. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Persze! Ahogy valaki előttem írta, erről szól a család. Ha ilyen miatt feljelent, kiröhögik.
2010. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nyugodtan! Én 12 évesen vigyáztam az 1 éves öcsémre! Semmi baj nem történt, mert megvolt a magamhoz való eszem! :)
2010. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Persze hogy rábízhatod ha ő is akarja :)
2010. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan rábizgatod. Ebbe senki nem köthet bele. A gyermekeid már nem kicsik. A húgod pedig már elég nagy ahhoz, hogy vigyázzon rájuk. Hogyha egyébként is szívesen foglalkozik velük, nem is lehet semmigond. A bíróságon, gyámügynél pedig nagyon jól tudják, hogy egy 16 éves lány alkalmas arra, hogy ilyen korú gyerekekre vigyázzon. Hiszen sokan nyári munka gyanánt vállalnak ilyen idősen gyerekfelügyeletet. Én magam pedig amikor unokahúgom 16 éves volt gyakran bíztam rá akkor kétéves gyermekemet. Már csak azért is, mert szívesen volt a kicsivel. Én meg 16 évesen már egy éve dolgoztam. Ha diákmunkához elég nagy egy ilyen korú leányzó, akkor gyerekfelügyeletre is. Egyedül akkor köthetnének bele, ha hosszú időre megfelelő ellátás (enni, inni való) nélkül, magára hagynád a gyerekeket.
2010. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

én 11 éves vigyáztam egy éves tesómra :)

nyugodt szívvel bízd rá

2010. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm a hozzáállásotokat!
2010. aug. 4. 09:56
 19/26 anonim ***** válasza:

Én már 7 évesen egyedül voltam itthon 4 éve húgommal, én mentem érte oviba is. Egyedül mentem boltba is már 4 évesen... Legalább nem ejtettek a fejemre. XD

Jó, én más vagyok pici. Mindig szerettem önálló lenni törpekorom óta, ráadásul eléggé "koravén" voltam/vagyok a többi velem egykorúhoz képest.


Szerintem egy 16 évesre rá lehet bízni, ha ő elvállalja, és szeretne is vigyázni. Egyébként meg ha nem szeretne, akkor, akkor lenne halott ügy a dolog. A férjed meg fogja be a pofáját inkább, ha ő meg nem is foglalkozik velük, ha egyedül otthon hagyja. (Bár szerintem az sem olyan nagy bűn, ha a gyerekeket megtanítod önállóságra.)


15/L

2010. aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
4 éves húgommal*
2010. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!