Mi az ideális ilyenkor?
Ha felnőttek lennétek már, dolgozó emberek, amikor beköltöznek hozzátok a szüleitek, érthető okból, akkor meddig maradnátok egy fedél alatt?
A párom van ilyen helyzetben, nem én. A szülei amiatt költöznek hozzá mert egészségügyi problémája van az apukájának, meg is fogják műteni és lehet kezelésekre is kell járnia. A párom meg nyilván szívesen segít neki amiben kell. Eddig általában a konyha, fürdőszoba, dolgozószoba, hálószoba minden főleg az övé volt, kivéve ha pár napra elmentek hozzá a szülei. Most már az egyik szobában lesz ő, mellette levőben a szülők, értelemszerűen a konyhán és fürdőszobán is osztozni kell hármójuknak. De amúgy nem hárman lesznek mert a a nagymamája is ott lesz ugyanis a szüleivel lakott és ő is odaköltözik (nem lehetne magára hagyni mert demenciája van, otthonban nincs hely). Annyi, hogy a nagymamának lesz külön konyha, fürdőszoba, szoba mert nem ugyanabban a lakrészben lesz.
Most az én páromról van szó amúgy de ettől függetlenül kérdezem: azt értem hogy az apukája egészsége a legfontosabb de amúgy ti meddig maradnátok így a szüleitekkel meg nagyszülőkkel együtt? Megszoknátok hogy lecsökkent a privát szférátok (egyetlen szobára csökkenne) meg hogy állandó a nyüzsgés, jövés-menés mert végülis a szüleitek vagy elköltöznétek ahogy tudnátok?
Nagyon felforgatná az életeteket hogy több generációnak kellene együtt lakni vagy nem lenne zavaró?
Nyilván a páromat most az érdekli, hogy az apja gyógyuljon meg, legyen túl a műtéten, jöjjön helyre, milyen kezelést kap de már évek óta nem lakott a szüleivel. Meg amúgy gondolkodik rajta, hogy miután az édesapja egészsége helyrejön, ő elköltözik, ők meg maradhatnak ha akarnak de még nem tudni pontosan mi lesz. Ezt megmondta a szüleinek is, hogy ezt fontolgatja. Igaz, hogy ez anyagi kérdés is és ettől függ, mit hozna ez a helyzet.
Ti egy ilyen helyzetben meddig laknátok együtt a szüleitekkel?
Én személy szerint azt gondolom, hogy az apukája gyógyulása most az elsődleges de hosszabb távon, hónapokra vagy évekre előre gondolkodva ez szerintem nem egészséges. (Ha éveken át ápolni kell a szüleit, az más de amúgy ha nincsenek erre rászorulva akkor szerintem nem kellene együtt lakni, főleg hogy mi is beszélgettünk már összeköltözésről és amúgy jobb lakást is találna a város jobb részein.)
Ez egy elég rossz megoldás. 1-2 hetet el tudok képzelni, de csak átmenetileg, ez semmiképpen nem lehet hosszabb, vagy végleges megoldás. Az egész család oda költözik, na ne már! Abban az esetben tudnám elképzelni, ha mondjuk kemoterápiára kell járnia az apának és a lakhelyéről ezt nem tudja megoldani, mert messze van. De ez is csak időleges.
A felesége hol van? Miért a párodnak kell a felelősséget vállalni mindenkiért? Gondolom eljár dolgozni, tehát napközben amúgy sem tud a családdal lenni.
Béreljenek, vagy vegyenek egy lakást, vagy házat, mert így alapból teljesen tönkreteszik a gyerekük életét. Ki az a társ, aki ezt hosszabb távon magára veszi? A gyerektől sem várható el.
Nekem jelenleg csak 1 hálószobás a lakásom, így max egy hétre mondanám azt, hogy valaki beköltözhet a nappaliba (nem fogom magam a saját lakásom hálószobájából kirakni). Ha nagyon SOS és nagyon para, talán többre, de kicsi lakás és nagyon útban lennénk egymásnak. Meg egyébként az se mindegy melyik rokonom. Édesanyámmal való viszonyunkon az segített a legtöbbet hogy anno elköltöztem, ismerem annyira hogy egy idő után a saját lakásomban nekiállna oltogatni, hogy pakolj el magad után, hova mész ilyen későn... és ezt biztos nem. Öcsémet valószínűleg észre sem venném, egész nap alszik vagy telefonozik, apu hajnalban kel, megy dolgozni, ha nem ébredek fel rá, egyáltalán nincs “útban”, max annyi hogy én se zajongjak 10 után mert akkor már aludna. Nagyobb lakásban, esetleg házban talán, mondjuk akinek nagyon fontos azt mindenképp, de az egész pereputtyot nem szívesen (<— a válasz az én meddig laknék kivel kérdésre)
Párodat amúgy sajnálom, nehéz helyzetbe került az édesapja betegségével, hiszen az elsődleges cél nyilván az, hogy segít az ember ha tud. Nekem viszont kicsit sok hogy mindenki, de tényleg mindenki odamegy. Anyuka és nagymama pl miért fontos hogy oda menjen? Kezelésre el tudja vinni párod, vagy elmegy ő (nem mindegy hogy sokadik kemo vagy csak egy sebkötözés), műtét után meg szegény nem megy semerre, nem lesz vele gond, biztosan nem engednék haza a kórházból olyan állapotban ahol fontos a folyamatos orvosi felügyelet . Nyilván valahogy a költségek rendezését is meg kell oldani, remélem nem azt várják párodtól hogy a sokszorosára nőtt rezsit és élelmiszer jellegű kiadásokat egyedül fizesse mert jajistenemvilágvége. Persze ha neki nem gond, oké, de érted, sokmindent kell megbeszélni. Mennyire van élősködő hajlam a családban, előfordulhat e hogy végtelen ideig nyúlik a vendégeskedés, vagy akár csak dolog végeztével a demens nagyi ottfelejtődik? (Láttam már kb mindenre is példát családon belül sajnos).
Nyilván a legjobb ha apukának elsőre minden sikerül, de le kell ülni egy komoly megbeszélésre mert aztán utólag fog mindneki csapkodni hogy nem erre számított
A demens nagymamát azért teszik külön mert máshol nem fér el. Pontosabban, egyik lakrészbe van 2 szoba meg fürdő, konyha, ott a párom lenne a szüleivel. Egyik szoba szüleimnek a másik a páromnak. Már oda nem férne. Ide viszont felvisz egy lépcső és gondolom azon nem tudna felmenni. Meg lehet az se lenne biztonságos. Most már nem tud úgy mozogni.
De a másik lakrészbe meg van konyha, fürdő, ez alapból így lett még régen megcsinálva de amúgy oda nem kell azt a sok lépcsőt felmenni.
Azt elfelejtettem írni, hogy szégyen vagy sem de párom nem tud vezetni. Kocsival nem tudná hurcolni a családot.
Én már rég mondom hogy tanuljon meg, én is most akarok és most belement, belátta, hogy igazam van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!