Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el hogy kopogjanak?

Hogyan érjem el hogy kopogjanak?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,a szüleimmel és a mamámmal élek.Már számtalanszor elmondtam a szüleimnek,hogy kopogjanak,ilyenkor csak kinevetnek.Utána ha esetleg kopognak,akkor kopognak egyet és egyből benyitnak,és ugye ennek semmi értelme.Mamámmal jóban vagyok,de mikor megemlítem neki,hogy kopogjon,felkapja a vizet,hogy ez az ő háza és nem fog kopogni.Ha valami bajom van,akkor a szobámba vonulok el,mert itt lehetek egyedül,de mindig benyitnak.Reggel,mikor alszom,van hogy arra ébredek,hogy bejönnek kiüríteni a kukát,kinyitni az ablakot.Múltkor arra ébredtem,hogy a szekrényembe,fiókomba elemet keresnek.Mostanában egyre többször alszik itt a barátom,így egyre kellemetlenebb hogy benyitogatnak,bejárkálnak.Amúgy jóban vagyok mindenkivel,de rossz,hogyha ezt kérem csak kinevetnek.Úgy gondolom,hogy 19 éves vagyok,szükségem van egy olyan helyre ahol egyedül lehetek,de erre ők nincsenek figyelemmel.Mit tehetnék?
2010. aug. 3. 12:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Velem is mindig ezt csinálják csak én 13 éves vagyok.. Nekem is rossz mert 2 fiú tesom is van
2010. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már többször kérted őket és ennek semmi haszna nem volt akkor marad a B.terv.

Zárd kulcsra az ajtót...

Vannak emberek akik nem is akarnak kopogni,mert úgy érzik ilyesmire nincs szükség..A te családod is ilyen..Ezen nem tudsz változtatni ezért csak a zár marad végső megoldásnak...

2010. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Addig kell mondogatnod amíg meg nem értik.

Nekem is lányom van és sohasem tennék olyat, ami idegesíti, legalább itthon legyen nyugalma, úgyis rengeteg nehézség van az életben.

2010. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Erre egy választ fogsz kapni : költözz el !

32 éves vagyok , 3 kicsi gyerekem van rengeteget gondolkodom , hogy nekem mi volt rossz mikor a szüleimmel éltem és próbálom kitalálni hogy mi majd a sajátjainkal hogyan tudjuk megoldani az ilyen problémákat . Ha a fejed tetejére állsz akkor se fognak kopogni és megvárni a választ , ha nincs beléjük kódolva ( márpedig nincs ) akkor nem fogják megtenni a te kérésedre se . Viszont te jegyezd ezt meg magadnak és a saját gyerekeid életét megkönnyítheted .

2010. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Zárd be az ajtót és mond meg nekik, hogy mivel nem kopognak ezért ezentúl be lesz zárva.
2010. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Zárd be az ajtót, ha nem lehet, told elé egy bútort, vagy kapjanak rajta a barátoddal zavarbaejtő helyzetben.
2010. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
biztos van kulcs a zárhoz, vagy ha nincs, tegyen fel a barátod egy riglit az ajtóra!
2010. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsra zárni, reteszelni stb.


Az egy dolog, hogy kié a ház, de egy teljesen másik a magánélethez, privát szférához való jog. Ez neked is jár. E nélkül ez nem otthon, hanem börtön. Sic.

2010. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Hozd öket kellemetlen helyzetbe... így talán megértik, hogy miért is kéne kopogniuk.
2010. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig minden ajtó nyitva van. Ha valaki becsukja kilincsre az ajtaját, tudjuk, hogy most szeretne egyedül lenni, vaghy ott van a fiam bnője, vagy aludni, pihenni akar az illető családtag. Ilyenkor sosem megyünk be, ha mégis valami nagyon fontos dolog van, kopogunk, és megvárjuk, hogy kijöjjön. Szerintem a legjobb családban is kell, hogy legyen privát szféra.
2010. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!