Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért gúnyolták ki az alkotása...

Azért gúnyolták ki az alkotásaimat, mert látták, hogy nincs tehetségem?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz.

Én mióta az eszemet tudom imádtam alkotni. Ha nem kis embereket faragtam a fába óvodásként akkor tündérmeséket szőttem a fejemben amit a szomszéd lánnyal játszottunk el.

Mikor elkezdtem iskolába járni, úgy éreztem, megnyílt egy kapu előttem. Megtanultam az abc-t és onnantól kezdve mindig volt valami könyv amit olvastam. Nem kellett sok, hogy én magam is írni kezdjek. Volt egy füzetem 10 évesen amibe novellákat írtam. Már nem emlékszem mennyire voltak jók, de egy nap megtalálta a bátyám a párnám alatt (szégyelltem megmutatni bárkinek is). Odavitte a nagymamámhoz, hangosan felolvasták, kigúnyolták a neveket benne, kacagtak rajta addig míg el nem sírtam magam. Akkor eldugták a füzetet nagymamám szobájában. Én megtaláltam és kitéptem a lapokat amiket írtam aztán eldobtam őket.


Később 12 évesen írtam egy verset az iskolában. Egy paródia volt egy balladáról amit akkor tanultunk. Az osztálytársaim imádták, olyan boldog voltam, hogy tetszik nekik amit én írtam, (az az ember aki egész nap a hátsó padban hallgat és senki nem szól hozzá) hogy hazavittem s elolvastam nagymamámnak és bátyámnak. Azt mondták biztos nem én írtam, hanem az internetről másoltam, aztán otthagytak vele s mentek a dolgukra. Nem is adtak esélyt, hogy elmondjam, nem úgy van.


15 évesen eléggé depressziós voltam. Rengeteg sötét hangulatú rajzom született ekkor. A bátyám amikor meglátta őket akkor összegyűjtötte s a szemem láttára égette el őket az udvaron, mert nem jó dolog ilyeneket rajzolni szerinte.


Nem tudom miért kellett ilyen erősen reagálni arra, hogy esetleg nincs tehetségem benne.

Szülők, ti hogyan adjátok a gyereketek tudtára, hogy nem érdemes foglalkoznia valamivel?

Ilyen előfordult más családokban is? Köszönöm a válaszokat.


20/l



2020. júl. 17. 07:09
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező, nagyanyád és a bátyád is kisebbrendűségi érzésekkel küzdő gonosz, korlátolt, szadista ember. Bántani akartak, nem a műved minőségéért piszkáltak, hanem mert élvezték, hogy neked fáj. A helyedben minden kapcsolatot megszüntetnék ezekkel az áspiskígyókkal. Végleg. Az írásod invenciózus, ne add fel, írj, faragj, fess, csináld, amitől ez a két bűnöző meg akart fosztani.
2020. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
83%
Gyereknek ilyet nem mondunk, hogy nem jók a versei vagy a rajzai. Senki nem úgy kezdi, hogy egyből profi. A verseiden egyébként érezni, hogy nem profi művek, de ígéret van bennük, a hangulatok megvan, csak ilyenekre figyelj, hogy pl. szótagszám.
2020. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
89%
Elhiszem hogy bánt, mindekit bánt, ha azok bunkók vele, akik elvileg szeretik
2020. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
88%

gyerekkoromban én is irogattam történeteket, verseket

sőt, általnos suliban, az egyik versemet amit anyák napjára írtam elmondhattam az anyák napi ünnepségen a szülőknek.

pedig tuti nem volt akkora szám

de engem nem csak a szüleim támogattak mindig hanem a suli is.

2020. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként szerintem gyerekként főleg (de akár felnőttként is, pl. én) sokan írogatnak; ebben semmi olyan különleges dolog nincsen, mint ahogy itt a Kérdező be akarja állítani.

99%-unk vagy név nélkül/álnévvel (fanfiction és hasonló oldalakon), vagy a fióknak írogatunk, és sokunkat lehet, hogy a környezetünkből néhány ember kinevetne, ha tudná.

És, kit érdekel!?

2020. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek, nem különlegesnek akartam beállítani, csak semmi másban nem voltam jó soha, ez a baj. (És ezért az egyért is piszkáltak)
2020. júl. 17. 13:00
 27/45 anonim ***** válasza:
29%
Azért ez elég meredek, ugyan, mi a garancia arra, hogy a kérdező valóban az, akinek az oldalát fotóstól, névvel ide rakta?
2020. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
15%
Ráadásul ez az igazi neve. Facebook-on is fenn van. Kérdező, csak remélni lehet, hogy tényleg a tiéd, és nem egy idegent tettél be ide, mert akkor az írói vénádat egy bírósági alperesi ellenkérelem megfogalmazására fogod fordítani igen hamar.
2020. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
11%
28 gyanús, mert azért a kérdező nem igazán ír olyan stílusban és nyelvhelyességgel, mint egy tehetséges embertől várható.
2020. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
87%
Nem az a lényeg, hogy milyen a vers, hanem hogy miért bántották a legközelebbi hozzátartozói. Mert gonoszak. Mert egy gyereket bántottak, aláztak meg, gúnyoltak ki.
2020. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!