Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szülő veri a gyerekét és...

Ha a szülő veri a gyerekét és nem ismeribe hogy veri a gyerekét akkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyíték adni hogy igenis veri a gyereket
2020. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Látleletet csináltatni egy orvossal.
2020. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre való a családsegítő, a gyermekjóléti szolgálat, a gyermekvédő hívószám (0680212021), a helyi védőnő, az iskolai vagy óvodai gyermekvédelmi megbízott, de egy jó gyermekorvos is. Időnként vannak igen jó fej rendőrök is, ott is van gyermekvédelmi csoport jobb helyeken. Szólni kell nekik, akár mindnek is, névtelenül is. Nagyon sok gyerek halt meg vagy ment tönkre, mert nem jelezték a környezetükben, hogy baj van.

Szakértők rövid úton kiderítik, hogy valóban bántják-e a gyereket.

2020. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Azt simán ki lehet szúrni egy gyereken, ha az bántalmazva van rendszeresen.


Az 1 Makarenkói pofon nem bántalmazás, de a rendszeres verés, és ütleg az az.

2020. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Valami kifejtést tudnál adni?

Mert ha csak pofonokat kap,az nem bántalmazás,senki sem fog azzal foglalkozni.

De ha szíjjal,fakanállal komolyan meg is verik az már az.

De jó lenne részletesebben kifejteni ezt.

2020. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Azért a rendszeres pofon osztás is versének számít. Sőt, a verbális verésnél is közbe szokott lépni a gyámügy. De maradjunk a fizikainál. Évente egy két pofon tényleg nem a világ vége, de ha a gyerek rendszeresen van verve, akkor szólni kell vagy a család segítő e, vagy pedig egy olyan felnőttnek, aki tud segíteni.
2020. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha be is ismeri a szülő, hogy veri a gyerekét akkor se tudnak mit csinálni a hatóságok, új szülőket nem fognak keresni a gyereknek. Húzd ki 18 éves korodig és akkor lépj le.

Egyébként fontos lenne a bántalmazás mértéke is, ismertem olyan családot ahol a gyereknek törtek a csontjai, felrepedt a szája stb., amellett, hogy az apuka az anyukát is ütlegelte. És nem, nem áll jogában a szülőnek azt tenni a gyerekével, amit akar és ez nem minősül gyereknevelésnek.

2020. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Nyugi nálunk az első 16 évben nem csinaltak semmit. Aztán szenvedtek az aktával még egy kicsit. Mire elköltöztem addigra eljutottak addig, hogy anyámmal beszéltek az alkoholizmusról.
2020. júl. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos semmit sem fognak csinálni, főleg úgy, hogy vidáman lehet verni és terrorizálni egy gyereket külsérelmi nyomok nélkül is. A szülő sosem fogja beismerni, mindig tagadni fogja. Ez ép ésszel felfoghatatlan, de ilyen esetekben sajnos nem az ép ész a mérvadó. Még akkor is letagadná, ha kamerára vennék, ill. megmagyarázná, hogy az az egy alkalom volt csak és az sem volt komoly. Az én anyám is ilyen, a legkomolyabb dolgokat letagadja, vagy viccet csinál belőle. Amikor öngyilkos akartam lenni, elvette a nyugtatókat, így nem sikerült, utána meg azzal viccelődött, hogy c-vitaminokat vettem be és attól úgysem lehet meghalni. Nem tudom, a nyugtató mióta C-vitamin, lehet, hogy attól se haltam volna meg, de a szándék megvolt.
2020. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindegy hogy veri a gyerekét, vagy néha kap egyet a gyerek?
2020. júl. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!