Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Divat még, hogy az orvosok a...

Divat még, hogy az orvosok a feleségük háta mögött a kórházban hajtják a nővérkéket? Főleg ügyeletben.

Figyelt kérdés

Nem akarok megsérteni senkit, csak kíváncsi vagyok.

És gondolom mindenki érti a kérdés lényegét.


2010. aug. 2. 18:16
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Nem akarok szemtelen lenni, de egy rezidensnek jól jöhet egy ilyen mentor, nem?
2010. aug. 2. 18:54
 22/46 anonim ***** válasza:

hle lenne nem kihasználni...de megnézed,nem csak ebben a szakmában van ez...

beteggel nem kedhet ki,mig kezelés alatt áll..utána meg..:-)))

2010. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

Nekem nem jön jól, ő nőgyógyász én sebész jelölt vagyok...

Tehát mentorról itt nem beszélünk

A kapcsolatunk igy tökéletes, együtt járunk konferenciákra, igy nyaralni,telelni is :-D

Ha ő ügyel én megyek, ha én ügyelek ő jön...

Néha haza hozzám is

2010. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet, hogy a végén még el is válik.

Nem lenne jobb?

2010. aug. 2. 19:18
 25/46 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Én igazából a "Mi viszi rá őket?" kérdésedet szeretném megválaszolni.

Az, hogy az orvosok általában sokat dolgoznak, ügyelnek, éjjel-nappal össze vannak zárva ugyanazokkal az emberekkel. És néha jó, ha olyan társaságában vannak, akik megértik őket, és lehet szakmai dolgokról beszélni anélkül, hogy mindent el kelljen magyarázni. Nem véletlenül van az, hogy az esetek többségében orvos és orvos között köttetik házasság vagy fonódik szerelem.

Nem vagyok orvos-még-de így van!

Remélem meg tudtam válaszolni a kérdésed! :)

2010. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Az orvosok egy része tényleg lenézi a nővérkéket? Egy válaszoló erre utalt.

Az utolsótól kérdezem, ha visszanéz még.

2010. aug. 3. 08:15
 27/46 A kérdező kommentje:

"néha jó, ha olyan társaságában vannak, akik megértik őket, és lehet szakmai dolgokról beszélni anélkül, hogy mindent el kelljen magyarázni"


Ez elég furcsa nekem, mert a környezetemben vegyes házasságok vannak, pl. az egyik tanár a másik informatikus vagy titkárnő és autószerelő vagy

mérnök és menedzser(nő).

Szerintem akiket felsoroltam szintén nem értenek a másik foglalkozásához, de nem zavarja őket.


Nem lehet, hogy inkább az emberszeretet fontosságát nehéz egy laikusnak elmagyarázni?

Egy mérnök és egy menedzser simán szidhatja az ügyfeleket és az embereket, de nem biztos, hogy egy orvos azt akarja hallgatni, hogy az ügyfél milyen kretén, hiszen neki másnap lehet, hogy pont egy ilyen kretént kell megoperálnia.

Jól gondolom, hogy a valóság elől egy orvos-orvos párkapcsolatban könnyebb bezárkózni egy emberszeretőbb világba?

2010. aug. 3. 08:23
 28/46 anonim ***** válasza:

Mivel az orvos szakma teljes embert kíván, ezért nem biztos, hogy egy kívülálló megérti, hogy nincs karácsony, húsvét stb. Ezt egy szakmabeli könnyebben elfogadja. Valamint egész nap egymásközt vannak, így persze, hogy ott ismerkednek.


Rezidensnek. És azt, hogy nem k.félt 2 éve a feleségével, hogy bizonyítja? Nem kopik neki el? Ne haragudj, de ez annyira átlátszó szöveg. Attól függetlenül érezzétek jól magatokat/egymást, ha nektek így jó.

2010. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Én orvoscsaládban nőttem fel. Szülők,nagyszülők, testvéreim mind orvosok. Sok orvoscsaládot ismerünk. Legtöbb családban kötelező orvospárt választani, és kb. ugyanennyire orvosira is menni, még ott is, ahol nem mindenki orvos, önköltségesen is akár, ha nem veszik fel, a betegeket sokszor lenézek,kibeszélik. Nem az emberszeretet miatt választanak orvospárt sokan, tisztelet a kivételnek. Ne éljünk enniyre álomvilágban.
2010. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló sajnos reálisan látja a helyzetet.
2010. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!