Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 14 éves lányotokat elengedné...

A 14 éves lányotokat elengednétek bulizni?

Figyelt kérdés
maximum hova?
2010. aug. 2. 09:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én elengedném! 14 évesen engem is elengedtek, persze nem minden hétvégén, hanem csak bizonyos alkalmakkor, mint például szilveszter, szülinap, stb..

És érdekes, semmi hülyeséget nem csináltam, drogozni meg eszembe sem jutott volna! De ha nagyon félted, ami érthető végülis, talán egy idősebb fiú vagy lány is elmehetne a lányoddal, aki baj esetén meg tudná védeni.

Én ilyen idősen a barátnőm bátyjával és annak haverjaival mentünk szórakozni.

2010. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:

Barátnőjéhez házibuliba, ha a szülőket is ismerem és otthon vannak ők is.

Vagy otthon tartanám meg a bulit a gyereknek.

Nyilvános szórakozóhelyeken szerintem semmi keresnivalója, kiábrándító, amikor 12-14 éves lányok mindenüket közszemlére téve részegen, cigivel a kezükben dülöngélnek a pasikra, aztán meg hánynak a kapualjakban.

Ez megy, láttam, sajnálom ezeket a gyerekeket, az enyémet pont ezért nem engedném.

Iskolai buli más, azok általában nem hajnalig tartanak, oda mehetne, de mennék érte a megbeszélt időpontra.

Így egyeztünk meg a férjemmel is ebben, bár még kicsi a lányunk, de a sógornőmék lánya ennyi idős és náluk bizony ez a rendszer van és működik, bevált.

2010. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

14 éve voltam 14 éves. Én még tényleg barbiztam.

Nem arról van szó, hogy egy 14 éves lány nem értelmes, de azért még a felnőttől nagyon.nagyon messze van.

Semmi tapasztalata nincs, a felelőssége, és a félelem érzete sem egy felnőtté. Nem véletlenül ez az egyik legveszélyeztettebb korosztály. Azt gondolják már önálló lépéseket képesek tenni, közben még semmi tapasztalati alapjuk nincs erre. Egy idősebb fiú simán elcsavarja még a fejüket, mert még ez ebben a korban olyan nagyon-nagy dolog, esetleg más egyébre is ráveszi, mert az már olyan felnőttes, hisz egy felnőtt mondta neki.

Dióhéjban, nem azért mert nem értelmes, szimplán mert még nagyon gyerek nem engedném el bulizni, senkivel, se a barátnőivel akit esetleg évek óta ismersz, maximum felnőttel.( az meg nyílván nem 14 évessel fog bulizni).

Azt megengedném, hogy mondjuk ő otthon egy kisebb házibulit szervezzen limitált létszámmal.

Tudom, hogy ma már más világ van, abból a szempontból, hogy előbb érnek a tinik, de sajnos csak kívűlről, de attól még ugyanolyan gyerekek, mint mi 14 meg 18 20 évesen voltunk.

Én nem szigorú családban nevelkedtem, de első bulim, ahol 10-ig ott maradhattam 16 évesen volt, 18 évesen már elmehettem akár egy éjszakára is, de akkor is időre haza kellett érnem hajnalban.

Szóval 14 évesen szilveszter éjszaka?

2010. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Maximum házibuli vagy sulibuli.
2010. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azért az nagy hülyeség, hogy "ha drogozni akar megteszi hétköznap" azért ez nagyon nem így van! Egy buli teljesen más, a légkör meg minden... Lehet vki nem akarja kipróbálni, de ott mégis! szóval...
2010. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem csak a lányok felelősségtudatáról szól. én 20 éves fejjel nem merek egyedül mászkálni éjjel, egyszerűen félek. nyilvános szórakozóhelyeken ritkán járok, ennek egyszerű oka van:soha olyan nem volt, hogy részegek ne nyomultak volna, 1-2 mindig megtalál. pedig minden vagyok csak kihívó nem. több esetben a fiú barátaimnak kellett lekoptatnia őket, nélkülül nem is tudom mit csináltam volna.

az is marhaság, hogy ha drogozni akar mindenképp megteszi. beluban könnyen előkerülnek ezek a dolgok, belekerül egy nagyobb társaságba, ráveszik. attól, hogy felelősségteljes még nem biztos, hogy semmi sem történik, mert nem csak az ő hibájából lehet baj. 14 évesen sulidiszkóba mehettem, ill 15 évesen úgy mehettem nyilvános helyre, hogy tudták a szüleim kivel, ismerték a helyet és ők vittek és hoztak adott időpontban.

talán túl aggódós vagyok, de ismerem a mai bulivilágot eléggé jól, éppen pont ezért.

2010. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Engem 15 évesen elengedtek 1-1 alkalomra. Bulizni, sátorozni, stb. Viszont a testvéremet (fiú) már 12-13 évesen éjfélekig. Ilyet soha ne csinálj! Ha a fiadat elengeded akkor a lányodat is engedd el, vagy egyiket sem. Óriási tüske maradt bennem emiatt, nem hiszem, hogy ezt valaha meg tudnám bocsájtani a szüleimnek.

L

2011. márc. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!