Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 14 éves lányotokat elengedné...

A 14 éves lányotokat elengednétek bulizni?

Figyelt kérdés
maximum hova?
2010. aug. 2. 09:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Az alkohol, és a cigaretta biztosan elő fog kerülni, erre számíts ha elengeded. Én a helyedben várnék még vele. Nem értem 14 évesen miért hiszik azt, hogy nekik bulizniuk kéne, bármi történik a gyerekekkel, a szülőket fogják elő venni. Majd 2-3 év múlva szóba kerülhet... Az viszont, hogy mennyire megbízható egy gyerek csak egy dolog, mivel "buli" van, a barátok sok mindenbe bele vihetik, és ilyenkor sajnos semmi nem számít, csak az, hogy megmutassák egymásnak, hogy ők már mennyire "felnőttek".
2010. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Hova, kivel, kik lesznek ott, lesz-e szülői felügyelet, hogy jut oda, hogy jön haza (érte tudtok-e menni), mászkálnának-e a városban éjjel...


Kevés infót adtál meg.

2010. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nincs gyerekem, még csak 19 vagyok. De nem engedném el, ha fiú lenne akkor talán de lányt semmi képen sem.
2010. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Moziba, sétálni, fagyizni stb elmehet egészen este 8-ig :)

A bulihoz még éretlen. Meg az éjszakába még én is félek, akkor egy 14 éves lány, hogy lenne biztonságban??

2010. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

én 14 éves vagyok, barátnőmmel most voltunk a balaton soundon, de a nagynénje is jött velünk, mondjuk egyáltalán nem volt gáz, alig idősebb mint mi :D

igen, alkohol előkerült, cigit alapból elutasítom, drog nem volt, egy kis pálinkától vagy sörtől meg nem lesz baja :D

viszont lehet, hogyha csak ketten megyünk, anyu sem engedett volna el, pedig mindketten felelősségteljesek vagyunk, kitűnő tanulók. nincs esetleg bátyja vagy nővére a lánynak, akivel elmehet?

szó ami szó, én elengedném, mert a tiltás a legrosszabb (tapasztalatból mondom :D), de bizonyos kikötésekkel, pl. mosogat vagy tereget egy bizonyos ideig. engem általában így engednek el bárhova.

2010. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen mentem először szilveszterezni, 7-8 barátnő (osztálytárs) volt ott, házibuli volt, eszünkbe sem jutott a pia meg a cigi, énekelgettünk meg beszélgettünk, röhögcséltünk, társasoztunk ilyesmi... Jó volt!
2010. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Igen engedd el. Gyűlölöm az olyan szülőket akik azt hiszik ezzel jót tesznek. :@
2010. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Jól írta az egyik hozzászóló, ha drogozni, szexelni akar akkor máskor is megfogja tenni nem kell hozzá semmilyen buli. Ha meg rendes lány akkor nem tudom miért ne engednéd el? Túlparázza mindenki ezt az egészet, voltam már rengeteg buliban, 12 éves koromtól kezdve, mégsem drogoztam soha, és részeg sem voltam még.
2010. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én is 14 éves lány vagyok,nem járok bulikba,mert egyrészt nem akarok,másrészt nem engednének el.

Tegnap néztem anyummal a német RTL-en,hogy fiatal táborozók(kb.12-18 év közöttiek)közül az idősebb fiúk(16 év fölöttiek)megerőszakolták a fiatalabb,12-15 éves lány társaikat!Egy táborban!Ha ott nem figyeltek a táborvezetők eléggé a gyerekekre,akkor egy buliban,ahol senki nem vigyáz rájuk...

Szóval szerintem is ráér majd 2-3 év múlva.Én nagyon jó tanuló vagyok,mindig segítek otthon a takarításban,szóval megbízható vagyok,a drog nálam szóba se jöhet,a cigi és az alkohol szintén nem!De hiába,bármi történhet velem,és megértem a szüleimet,hogy féltenek.

De én még amúgy sem szeretnék bulikba járni:)

2010. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én 14 voltam, mikor először elmehettem/elmentem otthonról.

Koncert volt 10ig, utána beültünk egy helyre beszélgetni, röhögni.

Éjfélre jöttek értünk az egyik barátnőm szülei. Hat körül indultunk el, akkor még világos volt, tehát abból nem volt, nem is lehetett volna probléma.


Ha ismered azokat akikkel elmegy, akkor szerintem engedd el, úgy hogy éjfélre érte mész, ha nem, akkor mondd meg a lányodnak h vagy bemutatja őket vagy ugrott az egész.

Neked tudnod kell, hogy hol van, mit csinál, a telefont mindig vegye fel, ha nem számítson arra, hogy betoppansz és hazarángatod. Éjfélre legyen olyan állapotban, hogy haza tudd vinni, eszébe se jusson kérdés nélkül elmenni valahová.

Fektesd le a szabályokat, és mondd meg neki, hogyha bármelyiket is megszegi, ne nagyon számítson arra, hogy a közeljövőben akár még fagyizni is elmehet.


14 évesen már van elég értelmes ahhoz, hogy felfogja. Illetve figyelj arra, hogy milyen ruhát vesz fel, szoknyát semmiképpen ne engedj neki, bár ha szilveszter lesz talán nem is jut eszébe. Egyéb kérdés esetén szívesen segítek, van két kisebb tesóm akikkel ugyanilyen gondjaim voltak, a szüleimet nem nagyon érdekli, mikor mit és hogyan csinálunk.


21/N

2010. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!