Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Iskolaelső lettem, ezért a nagymamám el akarja vinni a családot étterembe, és mindenkinek állná a fogyasztását. Elmondtam neki, hogy egyáltalán nem akarom megsérteni, és nagyon örülök neki, hogy gondolt rám, de nem szeretnék étterembe menni. (Az oka az, hogy rettenetesen frusztrált leszek tömegben, és enni sem szeretek mások előtt, főleg nem nyilvános helyen, ezért nekem az éttermek és kajáldák a legrosszabb rémálmaim.) Teljesen megsértődött - ahogy vártam, és azt mondta, hogy ragaszkodik ehhez, és hogy nehogy elmondjam apuéknak, hogy nem akarok menni, mert akkor soha többet nem költ rám semmit. Pedig fel is ajánlottam, hogy estleg vegyünk boltban valamit helyette, vagy menjünk el az étterembe, és hozzuk haza a kaját. De ő azt mondta, hogy ez egy ajándék, és ő ragaszkodik hozzá, hogy szépen kiöltözzünk, és ott együnk. Tehát Ő(!!) akar étterembe menni, és egyébként is, az ajándék az, aminek a másik örül, ennek viszont én nagyon nem örülök, mondhatjátok rám, hogy hálátlan vagyok, de már most kavarog a gyomrom, annyira stresszelek. Rosszul érzem magam, erre meg azt mondja, hogy máris keresem a kifogásokat, hogy ne menjünk, na jól van... Hát nem jól van, és nem kifogás.

Ma akarna menni, és már tökre kivagyok idegileg, az étvágyam is teljesen elment.

Mit csináljak?



2020. jún. 26. 14:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Én sokkal jobban érezném magam, ha csak így itthon ennénk együtt egy fagyit, vagy valamit, és nem mennénk sehova, egyébként is utálok kimozdulni, igazi otthoni kukac vagyok:D
2020. jún. 26. 14:43
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ne bántsd meg a mamád, egy étkezést "kibírsz"!

Ne azon feszengj, hogy mit gondolnak, vagy "tömeg van", hanem érezd jól magad!


(Egyébként jelezzétek foglaláskor, hogy értékelnétek, ha elszeparáltabb asztalt kapnátok, ugyanis családi eseményt ünnepeltek. Ha lesz rá lehetőség, eleget fognak tenni a kérésnek!)

2020. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Nagyanyád nem téged akar megajándékozni, hanem saját magát. Semmi értelme nem volna elmenned.
2020. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Mi volna ha a nagyidat rábeszélnéd, hogy ő főzzön valami kedvencedet? Esdeklő szemekkel ha kéred tuti kötélnek fog állni:D A hazai meg sokkal finomabb..

Még ha el is mész, az tuti, hogy az általad leírt dolgok miatt nem fogod jól érezni magad..és most te vagy a lényeg. Gondolom, van más unokája is akin ezen vágyait kiélheti:D Én nem erőltetnem. Család ide, család oda.

2020. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy az étteremre szánt pénzből menjetek el a városba csatangolni, fagyizni, és pár jó cuccot nézni:D Annak jobban örülnél szerintem..
2020. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Midorillee ***** válasza:
60%

Én sem szeretem az ilyesmit, de az életben sajnos lesz még olyan, hogy nem kerülheted el. Végül is a családoddal leszel, semmi nem történik jobb ha az ember próbál alkalmazkodni kicsit.

Viszont valóban úgy tűnik , hogy a nagymama saját magát akarja megajándékozó. Hiszen milyen ajándék az amitől az ajàndékozott rosszul érzi magàt?!?!?

2020. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Végül most úgy áll a helyzet, hogy meggondolta magát, és vesz holnap fagyit meg sütit mindenkinek, aztán itthon megesszük, de annyira nagyon meg van sértődve, hogy azóta is fújja a magáét, de közben meg senkivel nem beszél egy szót se, be van zárkózva a szobájába, stb...:/
2020. jún. 26. 15:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor beszélj vele most !

Mondd el neki, akár ajtón keresztül, hogy így kaptad tőle a legnagyobb ajándékot, mert figyelembe vette a te érzéseidet. Ezért nagyon-nagyon köszönöd, hogy ilyen megértő nagyid lehet.

2020. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hiába mondtam neki, csak elnézett, meg mondta, hogy jólvan:/
2020. jún. 26. 16:31
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Tömeg? étteremben?
2020. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!