Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság: ilyenkor semmi sem...

Házasság: ilyenkor semmi sem jár a feleségnek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van egy házaspár.

Amikor összeházasodtak, a férfinak volt egy lakása, ami nem volt sohasem a feleség nevén. Később úgy alakult, hogy ezt a lakást eladták. Egy másik lakást vettek, ami szintén nincs a feleség nevén, de ez már a házasság alatt történt. Van egy gyerekük, aki már felnőtt.

Ha esetleg elválnának, akkor a feleségnek semmi sem járna, úgy értem, semmi köze a lakáshoz? Nem számít közös szerzeménynek ilyenkor? Kb. 25 éves házasságról van szó!


2020. jún. 18. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Te vagy a feleség?
2020. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy a másik ingatlant mennyiért vették. Ha az előző ingatlan árából, akkor nem jár, ha többért, mondjuk a duplájáert, akkor a fél ingatan fele jár neki.
2020. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, én a feleség rokona vagyok. Mivel nem tűnik valami atombiztosnak ez a házasság, aggódom érte, azért kérdezem.
2020. jún. 18. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De jár a feleségnek de csak részarányosan. A férj házasság előtti ingatlan árát amit az új közösen szerzett ingatlanba fektetett be, az továbbra is a férj tulajdona marad. A többi rész lesz elosztva férj és feleség között.
2020. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak józan paraszti ésszel gondolkodva, ha a házaspároknak válás után automatikusan járna a fele ingatlan, akkor senki nem törné magát azzal, hogy ingatlanvásárláskor a bevitt vagyok erejéig legyen a háznak valamilyen százalékban a tulajdonosa. Pl 1/3ad vagy 1/4-ed rész, de láttam ezt már extrém drasztikusan is lebontva.
2020. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért számítana "közös szerzeménynek"?

Közösen szerezték? Nem.

Ez a férj különvagyona, ahogy a házasság ideje alatt keletkezett örökség vagy konkrétan névre szóló kapott ajándék is.

2020. jún. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak részarányosan jár. Az első lakás házasság előtt szerzett vagyon, ami abból lesz véve, az szintén annak számít. A ház többi részét lehet majd arányosan szétosztani.

Miért válna közösen szerzett vagyonná az, ami a férj házasság előtti vagyonából lett véve?

2020. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!