Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el normálisan...

Hogy magyarázzam el normálisan a sógornőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Home office-ban dolgozom, így

a dohányzóasztalon van a telefon, notebook, tablet stb, minden ami a munkához kell.


Szeretem a sógornőmet és az unokahúgomat, ezért bevallom, hogy én csesztem el, ha felhívott hogy jöhet-e mert a környéken van, akkor mondtam, hogy persze. Az unokahúgom 14 hónapos, mindent megnéz, megkóstol stb, ami normális ebben a korban. De nem pakolok el, nem gyerekbarát a ház.


Szóltam neki, hogy ne fogdossa a tabletet, de mondta a sógornőm, hogy ne aggódjak, otthon is van. Oké, csak én nem szeretem ha tocsog a nyáltól a tab/telefon/klaviatúra, ráadásul ha leesik, azt nekem kell kifizetnem.


A macskák táljából folyamatosan kiszedi a kaját, kipacsálja a vizet, a pénztárcám már foglenyomatos, mert azt rágta. Már én érzem magam hülyen, hogy mindenért szólok, pl.hogy ne másszon a sáros cipővel a bézs színű kanapéra.


Még egyszer mondom, szeretek (szeretnék) velük lenni, de kellemetlen nekem, hogy szólnom kell mindig valamiért: ne húzd a kutya fülét, ne rángasd a macska farkát, tedd le a tabletet stb. Nyilván nem tudom és nem is akarom kiüríteni a házat amikor jönnek, de ezt már baromira unom, nem is nekem kellene szólnom ezekért.


Szóval szerintetek mi a megoldás? Szüntessem meg a spontán találkozásokat és redukáljam le havi 1 alkalomra, amikor elpakolok mindent?

Múltkor a szőnyegre borította fel a vázát, ami tele volt földdel, akkor sem volt őszinte a mosolyom és előtte 20x szóltam az anyjának, hogy nem kellene ütögetni, mert nem túl stabil.


Örülnék pár jótanácsnak. 🙄


2020. jún. 18. 15:49
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem zavart, mert úgyis tartottam szünetet. Tudom, itt én csesztem el, de ezen változtatni fogok.


Van több szoba is, de egyiket sem tudom bababaráttá tenni, mert mindegyiknek megvan a funkciója, nem tudom átalakítani. Egy "üres" szobát meg luxus fenntartani azért, hogy x időközönként 1-2 órára meglátogatnak.

2020. jún. 23. 09:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!