Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el normálisan...

Hogy magyarázzam el normálisan a sógornőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Home office-ban dolgozom, így

a dohányzóasztalon van a telefon, notebook, tablet stb, minden ami a munkához kell.


Szeretem a sógornőmet és az unokahúgomat, ezért bevallom, hogy én csesztem el, ha felhívott hogy jöhet-e mert a környéken van, akkor mondtam, hogy persze. Az unokahúgom 14 hónapos, mindent megnéz, megkóstol stb, ami normális ebben a korban. De nem pakolok el, nem gyerekbarát a ház.


Szóltam neki, hogy ne fogdossa a tabletet, de mondta a sógornőm, hogy ne aggódjak, otthon is van. Oké, csak én nem szeretem ha tocsog a nyáltól a tab/telefon/klaviatúra, ráadásul ha leesik, azt nekem kell kifizetnem.


A macskák táljából folyamatosan kiszedi a kaját, kipacsálja a vizet, a pénztárcám már foglenyomatos, mert azt rágta. Már én érzem magam hülyen, hogy mindenért szólok, pl.hogy ne másszon a sáros cipővel a bézs színű kanapéra.


Még egyszer mondom, szeretek (szeretnék) velük lenni, de kellemetlen nekem, hogy szólnom kell mindig valamiért: ne húzd a kutya fülét, ne rángasd a macska farkát, tedd le a tabletet stb. Nyilván nem tudom és nem is akarom kiüríteni a házat amikor jönnek, de ezt már baromira unom, nem is nekem kellene szólnom ezekért.


Szóval szerintetek mi a megoldás? Szüntessem meg a spontán találkozásokat és redukáljam le havi 1 alkalomra, amikor elpakolok mindent?

Múltkor a szőnyegre borította fel a vázát, ami tele volt földdel, akkor sem volt őszinte a mosolyom és előtte 20x szóltam az anyjának, hogy nem kellene ütögetni, mert nem túl stabil.


Örülnék pár jótanácsnak. 🙄


2020. jún. 18. 15:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
22%

10.

14 hónapoa gyerekről van szó, jesszus mekkora birkák vannak itt. Kérdező, szerintem a találkozókat ne nálad ejtsétek meg még egy ideig, a gyerek most fedezi fela világot, úgyhogy hiába szólsz. Beszélj vele, hogy te ugrassz át, mert nem gyerekbarát az otthonod, kutya oda kaphat, kényes holmik vannak elővéve. Akinek gyereke van, ezt meg kell érteni, csak gondolom könnyebb neki is, hogy lurkó nem otthon rombol.

2020. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%
#11 oké én azt értem - ne birkázz már le ismeretlenül, legyél olyan kedves, köszöntem - de azért csak tennie kellene valamit az édesanyának, most nem azért. Ne a vendégnek kelljen a gyerekre parancsolni. Írta, hogy letudta azzal, hogy jaaa ez oké nálunk is van tablet. Oké anyukám, és? Nem a gyereket bántom, hát ő gyerek.
2020. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
De ja hát akkor az a megoldás, hogy nem hozzád kell menni. Meg kell értenie.
2020. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én agglomerációban lakom, ők meg a belvárosban panelban és neki az a kikapcsolódás, ha átjönnek és kint vagyunk a kertben. Az nem jó, ha én ugrom át, mert náluk "nem lehet mit csinálni". De lehet megpróbálom, hogy menjünk el inkább sétálni vagy fagyizni valamerre.


Megpróbálok vele beszélni, csak nem sértődik meg. 🤔

2020. jún. 18. 17:30
 15/31 anonim ***** válasza:
16%
Hát épeszű ember ha ekkora gyereket lát vendégül, elpakolja az asztalról a tabletet és a pénztárcát....
2020. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
90%

1.Ne nálatok találkozzatok. Ha nálatok vagytok, kizárólag jó időben jöjjenek, csak a kertbe engedd a gyereket. Ha te mész a városba, náluk vagy a játszón találkozzatok.

2.Amit te írtál, hogy redukáld havi egyre a találkozásokat, amikor elpakolsz mindent, az is jó, de akkor is valakinek folyton a kicsi nyomában kell lenni, és mondani, mit szabad, mit nem, mert így tanulja meg. Ha nem hallgat a szóra, elhúzni onnan, megfogni a kezét. Természetesen kedvesen, hiszen baba.

3.Mindezek mellett beszéld meg a sógornőddel, hogy amíg nálatok vannak, az neki nem pihenőidő, hanem folyamatosan a gyerek után kell mennie, hogy ne tegyen kárt semmiben. Mondd el neki a problémádat így, ahogy leírtad! Ha normális, nem lesz sértődés.

2020. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
Hat azt a gyereket az anyanak nevelni is kene nem csak cseccsen oltozteteni. En unokaocseim nem csinalnak ilyet, egyik 16 masik 18 honapos... Hulye helyzet. En nem hivnam oket,mashol talalkoznek veluk.
2020. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
22%

Én nem értem, hogy ha földdel teli vázát ütögetett a gyerek, akkor miért nem vetted el onnan azt a vázát, miért szóltál hússzor.

Hogy rághatja a pénztárcádat??? Soha egyetlen pénztárcámon sem volt egyetlen fognyom sem, pedig megfordult itt már egy pár gyerek.

Ha jön egy 14 hónapos, akkor alap, hogy nem hagyom az alacsony asztalon a tabletet.

Ha meg a kert miatt mennek, akkor mit kerestek a szobában?

Szerintem egy kicsit direkt bosszantod magad. Te is lehetnél rugalmasabb. Ugyanakkor tényleg menjetek inkább sétálni együtt.

2020. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%

Miert kene elrakodnia a sajat lakasaban mas gyeteke miatt? En sem teszem. Es a szulok tudjak is, ha vmit a gyerek tonkretesz azt ok karoljak.


Most akkor pl egy orvosi rendeloben is az orvos rakodjon el, mert egy neveletlen gyerek megy oda? Vagy a bankban? Vagy az uzletben 1 meteres magassagban ne legyen aru kirakva, hogy a neveletlen gyerekek ne verjek le?



Gondolkozzatok mar.

2020. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
18%

19!


Az orvosnál nincs elől a pénztárca. Vagy igen? De hoyg őszinte legyek, jopár házban megfordultam már, sehol nincs elől. Továbbra is azt mondom, ha tudom hogy kisgyerek jön, mégpedig ilyen, mint amilyenről itt szó van, elteszem a tabletet meg a pénztárcát. Nem kell a házat átrendezni.

2020. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!