Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el normálisan...

Hogy magyarázzam el normálisan a sógornőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Home office-ban dolgozom, így

a dohányzóasztalon van a telefon, notebook, tablet stb, minden ami a munkához kell.


Szeretem a sógornőmet és az unokahúgomat, ezért bevallom, hogy én csesztem el, ha felhívott hogy jöhet-e mert a környéken van, akkor mondtam, hogy persze. Az unokahúgom 14 hónapos, mindent megnéz, megkóstol stb, ami normális ebben a korban. De nem pakolok el, nem gyerekbarát a ház.


Szóltam neki, hogy ne fogdossa a tabletet, de mondta a sógornőm, hogy ne aggódjak, otthon is van. Oké, csak én nem szeretem ha tocsog a nyáltól a tab/telefon/klaviatúra, ráadásul ha leesik, azt nekem kell kifizetnem.


A macskák táljából folyamatosan kiszedi a kaját, kipacsálja a vizet, a pénztárcám már foglenyomatos, mert azt rágta. Már én érzem magam hülyen, hogy mindenért szólok, pl.hogy ne másszon a sáros cipővel a bézs színű kanapéra.


Még egyszer mondom, szeretek (szeretnék) velük lenni, de kellemetlen nekem, hogy szólnom kell mindig valamiért: ne húzd a kutya fülét, ne rángasd a macska farkát, tedd le a tabletet stb. Nyilván nem tudom és nem is akarom kiüríteni a házat amikor jönnek, de ezt már baromira unom, nem is nekem kellene szólnom ezekért.


Szóval szerintetek mi a megoldás? Szüntessem meg a spontán találkozásokat és redukáljam le havi 1 alkalomra, amikor elpakolok mindent?

Múltkor a szőnyegre borította fel a vázát, ami tele volt földdel, akkor sem volt őszinte a mosolyom és előtte 20x szóltam az anyjának, hogy nem kellene ütögetni, mert nem túl stabil.


Örülnék pár jótanácsnak. 🙄


2020. jún. 18. 15:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
92%
Van kisgyerekem, érdeklődik, pakol, futkos. Ha bárkinél vendégek vagyunk, én azzal kezdem, hogy egy számára kedves, szállítható méretű játékot veszek elő es igyekszem azzal lekötni. Közben részben veszek csak részt a beszélgetésben, mert a gyerek sarkában is vagyok, ha mozog és állandóan kérdezgetem a vendéglátót, hogy az aktuális valamit megnézheti-e a gyerek. Az okozott kárt én térítem meg, ez alap. Szerintem ezt így kéne.
2020. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer a gyengébbek kedvéért. Dolgozom. Nem pakolom el a gépeket, mert miután elmennek, folytatom a munkát.

Nem rendezem át a házat, mert gyerek jön, pláne nem munka közben.


A többieknek köszönöm a hasznos tippeket. :)

2020. jún. 18. 23:49
 23/31 anonim ***** válasza:
21%
Akkor megegyszer a kerdezonek: senki nem írta, hogy pakold el a gepeket és rendezd át a házat. Annyit írtam, tedd el a tabletet meg a penztarcat. A te dolgaid és téged zavar a fognyom a pénztárcán meg a nyál a tableten.
2020. jún. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: szerintem egy jó érzésű szülőt is zavar, ha a gyereke mások pénztárcáját és tabletét "eszegeti". Kérdező, már adtak hasznos tanácsokat, csak annyit tudok írni, hogy a helyedben úgy csinálnék, ahogy néhányan már írták: ha valami rosszat csinál a gyerek, odamennék hozzá, és kedvesen, de határozottan elmondanám neki, hogy ezt nem lehet csinálni. Valószínűleg az anyja azért észbe fog kapni. És megkérném az anyját (normális hangnemben nyilván), hogy hozzon néhány kisebb játékot, ha jönnek, hogy ti nyugodtabban tudjatok beszélgetni. Szerintem ebből is érteni fogja, hogy neked így ezek a látogatások nem igazán nyugodtak. Mi, akár én egyedül a gyerekekkel, akár a férjemmel és a gyerekekkel (2 éves és fél éves), nem indulunk el játékok nélkül "haverozni", mert másból se állna akkor az egész találka csak "teddle-nemásszfel-hagydabba-köpdki-neöldahúgod-teddmárleúristenaztörékeny", az meg kinek jó ugye... A játékokkal meg elfoglalják magukat, így is fél szemem/szemünk mindig rajtuk kell hogy legyen, égne a pofám, ha másnak kárt okoznának.
2020. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
19%

24!


Nyilvánvaló hogy a normális szülőt is zavarja. De itt az is nyilvánvaló, hogy a szóbanforgó szulot nem zavarja, ergo ha tudom hogy ilyen vendégeim lesznek, nem hagyok semmi "rágcsálnivalót p" elől a gyereknek.

2020. jún. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
24! Lehet akkor én is beszerzek pár itteni játékot, hogy lekösse magát amikor itt van.
2020. jún. 19. 08:33
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyenek, nem kívánom h ez legyen de egy ismeros is akkro kapott észbe amikor a gyereke ledobta a telefont /latta az anyukája csak leszarta,a vendéglátó épp a konyhában volt és sütit vitt volna be/ nos miután kifizették a 80 ezret a javításra Azóta már jobban figyelnek. Sok ember csak ebből tanul. Itt nem az összeg a lényeg hanem h az okozott kárt igenis fizesse ko.
2020. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

27! Az a probléma (amit pl.az ostobenkó 25-ös nem ért meg századszorra sem), hogy napközben dolgozom és nem előre megbeszélt időpontban jönnek, így nem tudok -és nem is akarok- munkaidő alatt eltávolítani minden munkaeszközt az asztalról.


Nyilván ha hétvégén átjönnek sütögetni, akkor pl.letakarom a medencét és nincsenek műszaki cuccok az asztalon stb.


Első körben beszerzek pár játékot ami itteni lesz, aztán megpróbálok beszélni anyukával. Ha nem lesz eredménye, akkor redukálom ezeket a spontán találkozásokat, mert én nem fogom kellemetlenül érezni magam, amiért szólnom kell mindig.

2020. jún. 19. 12:44
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Nincs két szobád, hogy az egyiket bababiztossá tedd? Egy ekkora gyerek pont a mászkálós, felfedezős korszakban van. Pont ekkora unokahúgom van, de őt folyton szemmel tartja valaki, egy szoba van neki bababiztossá téve, a többiben nem mászkál felügyelet nélkül. Egyébként szerintem tesóddal beszélj, kisebb eséllyel lesz sértődés belőle, ha ő beszél a párjával.
2020. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Szóval kvázi munkaidőben betoppannak a "munkahelyedre"?

Ehhez kell aztán pofa :D

Nagyon türelmes voltál eddig is, le a kalappal.

2020. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!