Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az elvárása?

Anika2225 kérdése:

Jogos az elvárása?

Figyelt kérdés
Édesapám nagyom ritkán jön bennünket látogatni.Mindig elvárja hogy mi menjünk hozzá.Amibe bele fáradtam is meg úgy az egész viselkedésébe.Dolgozni nem dolgozik és arra fogja hogy azért nem jön mert nincs neki mivel.Nekünk van autónk ezzel érvel.Viszont nekünk se nincs időnk mivel nekünk is van egy saját életünk illetve dolgaink
2020. jún. 11. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hat sem auto, sem penz nelkul eleg nehez utazni, hacsak nem a szomszed keruletben lakik..

Erveles szempontjabol elonyben van, viszont nem vagytok kotelesek mindig latogatni. Amennyi latogatas nektek belefer, annyiszor kell menni.

2020. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem meg adj halat istennek hogy van apukad es van kit latogatni:)
2020. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%

Régi mondások:

1.Nem a jászol megy a bika után.

2.Nem a hegy megy Mohamedhez.

Idős apád megérdemli,hogy látogasd.Már bocsánat, de nem a majdani sírjára kell a sok virág.Addig menj, amíg mehetsz hozzá szeretettel!

2020. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem idős 45 éves szóval nem 60 évesről beszélünk
2020. jún. 11. 16:42
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

1) mi a szarnak kellene látogatóba menni állandóan

2) 45 évesen neki is megvan az élete, dolgozik, neki sincs ideje, csak túl udvarias megmondani, hogy ne ugráltassátok folyton

2020. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik épp ez azbés ő az aki ugráltat nem mi
2020. jún. 11. 17:47
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

Én nem várnám el, hogy a szülőm jöjjön a helyembe, különösen, ha neki nehezebb a közlekedés mint nekem.

De nem vagyunk egyformák...

2020. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem írta le a kérdező a körülményeket, ezért mindenki magából indul ki, így egy rossz válasz sincs.


Én anyám 75 éves, fél karja béna és ha kell valami megyek. Még akkor is, ha emiatt 2 órával kevesebbet alszok. Ezt ő is tudja, akkor hív, ha tényleg kell. Videócseten meg minden második nap dumálunk most amúgy meg telefon is létezik.


Megmondanám az öregnek, mit jelent számomra a látogatás. Megmondanám, biztos örül neki és nekem is fontos, lássa, hogy értem. Megeggyeznék egy ütemezésben. Minden 2. héten megyek. Vagy ilyesmi. Közös megállapodásra jutnék vele. Ő is tudná tartani magát ehhez, én is.


De én nem te vagyok és nem ismerem a teljes történetet. Szóval mittomén mit keresel ezekben a válaszokban. De ha fontos lenne, részleteket is adnál nekünk.

2020. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én se várom el de ő szinte nem is jön mindog csak mi pedig nem dolgozik állandó munkahelyen és nem beteg nem is idős
2020. jún. 11. 18:04
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

1*

"hacsak nem a szomszed keruletben lakik.."

Még akkor is. Én nem gyalog vágnék neki a szomszéd kerület felé sem.

2020. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!