Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésre vinnétek a gyerkőcöt?

Temetésre vinnétek a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom, napokban lesz a nagymamám temetése.

Ti vinnétek babát? :/


2020. máj. 29. 13:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2020. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha tudod kire bízni, akkor nem vinném a helyedben.
2020. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2020. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2020. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2020. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

Kora miatt nem problematikus.

A probléma ott van, hogy ilyen gyerek hamar unatkozni kezdene a szertartás alatt, sírna, nyűgösködne, ami visszatetszést váltana ki a jelenlevőkben.

Szerintem a kissé idősebb gyerekek (kb. 8 évesig) jelenléte sem jó, mert nem biztos, hogy fel tudják fogni a halál és a gyász jelentőségét. Esetleg előtte jól el kell neki magyarázni, hogy hová is viszik őt a szüleik és miért mennek oda.

Képzeljük el, hogy a gyerek ismerte az elhunytat. Most odamennek vele a még nyitott koporsóhoz, ahol az elhunytat mozdulatlanul, kiterítve látja. Utána lefedik a koporsót, végül leereszti a sírba és földet hánynak rá...

ÓRIÁSI LELKI MEGRÁZKÓDTATÁS ÉRHETI A GYEREKET!

2020. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Ha van akire tudod bizni (es nyilovan nem a rokonsag akik ugyanugy mennek a temetesre), akkor nem vinnem.

De mi mar vittunk ilyen koru gyereket, mert epp senkire nem bizhattuk es a ferjemnek es nekem is "illett" ott lenni a temetesen. DE tekintettel arra, hogy megiscsak temetes, a gyereket is unneplobe (feher/fekete(sotetkek)) kombóba oltoztettuk es a ravatalozo ele odatoltuk babakocsival, de be nem vittuk a ferjemmel felvaltba mentunk be, majd o maradt bent a bucsuztato beszeden (en addig setalgattam a kicsivel). Aztan mivel ez pont napkozbeni alvos idore esett, szerencsere elaludt. Igy a a sirhelyhez oda tudtunk setalni, de ott is gyerek/babakocsi mentesen mentunk oda reszvetet nyilvanitani. Aztan tavolabb voltunk kicsit es aki akart odajohetett megneztek a gyereket is tavolabbi rokonok. Nem tudom mi lett volna ha razendit vagy elunja magat adott esetben, akkor biztos sokkal messzebb kellett volna mennunk a tobbiektol.

Szerencsere mi senkitol semmilyen beszolast nem kaptunk, megertettek, hogy mindenki egyutt van a temetesen es miert.

2020. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem nyitott koporsós akkor siman, Ha meg nem nagyon van kire bízni akkor pláne. Az időskori temetesek nagyon diszkrétek. Az egész olyan mint szimplan templomba menni
2020. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem nagyon tudnám kire bízni, férjem, szüleim kizárva..

Most próbálok kérdezősködni mert én is tartok attól hogy nyűgös lenne, csak nagyon mással sem marad el ez a rossz. Nehèz ez az eset😭

2020. máj. 29. 13:20
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha meg tudod oldani a felügyeletét, ne vidd. Nem azért, mert lelki törés érné, 8 hónaposan ebből nem fog fel semmit, hanem mert neked lenne teher, hogy nem tudod békében végigcsinálni a szertartást, és elbúcsúzni a nagymamádtól, mert lefoglal a nyűgösödő, síró baba.

Én nagyon szeretem a gyerekeket, szinte soha nem idegesítenek, de az engem is zavarna, ha a szerettem temetésén egy síró csecsemőt kellene hallgatnom, akár az enyém, akár másé.

Ha nem tudod máshogy megoldani, vidd magaddal, és álljatok meg valahol hátul, így ha nem bírja, feltűnés nélkül el tudsz vele sétálni.

2020. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!