Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál nekem ebben tanácsot...

Tudnál nekem ebben tanácsot adni? (Kicsit talán nem ide való a kérdés, bocsánat ezért)

Figyelt kérdés

Szóval: pénzes dologról van szó.

A munkahelyem egy tőlem egy 20 km-re lévő kisvárosban van, tehát busszal járok dolgozni. Sajnos a munkabeosztásom és a buszjáratok nem igazán passzolnak egymáshoz, ugyanis ha beérek akkor van 1 órám és 15 percem várakozni hogy mehessek a melóhelyre, munkaidő után pedig egy jó félóra-három negyed óra. Mivel utálok a buszmegállóban tétlenül várakozni délután, reggel pedig ,,csövelni" az utcán, így mindennap beülök egy kocsma szerű helyre, ahol a pultosokkal is nagyon jóban vagyok, sokat pletykálunk. De viszont most döbbentem rá, hogy ezt nem kéne, mert így 1 hónapban sok-sok ezer forintom megy rá a ,,várakozásra". Reggel nem akarok bemenni a munkahelyre bő 1 órával a kezdés előtt, mert igazából akkor még nem tudok neki állni dolgozni (és ingyen nem dolgoznék amúgy se). Autóval, motorral sem tudom megoldani ezt a helyzetet, mert nincs egyik sem. Úgy meg nem akarok bemenni hogy nem fogyasztok semmit. Télen még rosszabb a helyzet, mert akkor meg a fagyoskodástól menekülök és ezért megyek be a kocsmába. Viszont észrevettem már, hogy sokszor a megszokás is közrejátszik ebben... valahogy le kéne szokni erről, vagy valamit kitalálni.

Ja, és nincs olyan barátnőm vagy valaki akihez el tudnék menni vagy akivel elüthetném az időt.:(

Szerintetek mi lenne a megoldás? Köszönöm hogy végigolvastad és hogy válaszolsz. :) 21/L


2010. júl. 29. 20:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem. Az a baj, hogy nem vagyok türelmes, utálok várakozni, ráadásul napi rendszerességgel. Ezért megyek ebbe a kocsmába, mert ott legalább beszélgetek valakivel.
2010. júl. 29. 21:28
 12/17 anonim ***** válasza:
akkor marad a kocsma,ha egy kávét megiszol naponta az nem olyan nagy összeg,havi szinten
2010. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet ha vinnél magaddal tatyóban kaját, piát akkor kevesebb késztetésed volna ott költeni. Vegyél mondjuk csak egy kávét vagy teát az kevesebb mint az üditő s megse szólhatnak.

vagy: keress egy bevásárló központot a közelben ott is elmászkálhatsz, meleg van s vásárolni se muszály mindig, vagy elég egy jughurtot, almát venned.

vagy: gondolom nincs fűtött buszmegállóépület de a munkahelyed büféjében, aulájában, "pihenőhelyén", öltözőjében is eltudsz lenni, viszel könyvet vagy ott majszolod a kaját.

vagy: nyáron időnként a bicaj tényleg jó lenne de mivel én i lusta vagyok helyette sétálj s fedezd fel a munkahelyed környékét hátha van valami ücsörgőhely

vagy: munkatársal osztozni benzinpénzen?

vagy: ha már kénytelen vagy várni a könyv mellé/helyett mp3 a zene melett jobban tellik az idő

vagy: hasonló cipőben lévő munkatársal agyonütni az időt amig vársz

remélem segítettem :)

2010. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
És ha bemennél a munkahelyedre, de nem kezdenéd el a munkát? Csak akkor, amikor kezdődik a munkaidő? Legalább tuti nem késnél el és jó helyen is lennél. Így mind a 4 évszak le lenne tudva.
2010. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%
reggel uszoda délután könyvtár.
2010. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Reggelente uszoda, ez jóval több, mint havi szinten a napi egy kávé a kocsmában.
2010. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A kornyeken nincs valami nyilvanos epulet, ahova bemehetsz leulni ingyen? De amugy ez hosszutavon tenyleg nem jo sehogy sem...gondolom, hogy amint lesz masik lehetoseg, munkahelyet valtasz.
2010. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!