Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy számtalan ilyen...

Tudom, hogy számtalan ilyen kérdés volt már itt, de én mégis kaphatnék tanácsot?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom -nagyon nyugodt természetű- az első hónapokban éjjel is 3 óránként szopizott, aztán 5 hónapos kora óta már nem eszik éjjel, mégis óránként (van, hogy fél óránként) felsir, olyankor nyugtalan, illetve a cumit hiányolja a szájából, mert amint megkapja, már alszik is tovább. Amúgy 2 alsó foga már kijött, azzal megszenvedtünk, ami segitett, az a chamomilla golyócska, de próbáltam már mást is, ami megnyugtatta ugyan, de ugyanúgy ébredt éjjel.

Abban segitsetek, aki hasonlót tapasztalt, hogy mi a jó megoldás; az első nyöszörgésére adjam neki oda a cumit, és ezt játszuk el éjjel min.10szer? vagy mit tehetnék? (sirni nem igazán szeretném hagyni)

Minden tanácsot szivesen fogadok!!


2011. szept. 6. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Szoktasd le a cumiról, és nem fog felkelni érte.

Az én lányom 11 hós volt, amikor elegem lett abból, hogy nem tudunk aludni, mert mindig kell neki a cumi.

Na azon az éjjelen cumizott utoljára, és nem is kelt fel utána érte.

2011. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Komolyan? Kedves válaszoló! Leirnád, hogy hogy szoktattad le a cumiról?egyszercsak nem kapta meg többet? nem volt sirás? hány nap alatt sikerült? köszönöm a választ!
2011. szept. 6. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Az engem is érdekel, hogy hogy szoktattad le a cumiról!
2011. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, csak tegnap már nem értem rá délután.

Szóval amikor eldöntöttem, hogy nem akarom, hogy cumizzon többé, akkor egy hétig már csak alváshoz kapta meg, és ha elaludt rögtön kivettem a szájából.

Szép fokozatosan.

Aztán a nagy napon, amikor már nem adam neki alváshoz sem (a lányom ekkor már csak egyszer aludt nappal.), akkor direkt programokat csináltam 3 napig, hogy a kocsiban aludjon, és ne otthon kínlódjunk ketteseben.

Egyik nap 40 km-re lévő barátnő, stb.

Este meg a szokásosnál 10 perccel tovább tartott az altatás, forgolódott, de nem sírt.

Pedig nagy cumista volt előtte.

Biztos nem lehet megcsinálni minden babával, de nálunk ez jött be.

Nem akartam tovább húzni a cuizást, mert utána szerintem egyre nehezebb.

2011. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük a tippet, jónak tűnik!!:-) Még annyit leirnál, hogy ekkor mennyi idős volt a babád?és hogy utána nem volt-e hisztisebb napközben? Még egyszer köszönöm, nagyon sokat segitettél!!
2011. szept. 7. 10:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, most olvastam vissza, hogy 11 hós! ;-)
2011. szept. 7. 10:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hós a fiam, 5 hós koráig nem akart cumizni, pedig én nem vagyok cumiellenes. Aztán a fogacskája miatt kérte, csak alváshoz adtam neki.

Most kibújt az első, de jön a második, és néha nekem is felsírt cumiért, de éjszaka nem kapta vissza. Nem adtam, mert nem is igazán volt ébren. Simiztem a fejét, és puszilgattam az arcát (nem vettem ki), ez azóta is jó megoldásnak tűnik, és már ritkán kell kijönnöm hozzá, néha csak felsír álmában, és alszik tovább.

Nappal mivel nagyon világos a lakás, rögtön kipattannak a szemei, ha felébred, hogy nincs meg a cumija. Olyankor ha úgy érzem, még aludnia kellene, visszaadom, de ha mondjuk az előző alvás hosszú volt, és nem nyűgösen kel, akkor már nem altatom vissza cumival.

2011. szept. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1,5éves. A cumi nálunk csak és kizárólag altatásra kell. Nappal soha nincs a szájában (csak a déli alváskor). Éjjel sose volt vele gondunk, mert mindig is kivettükk a szájából mikor elaludt, így nem kereste. Nagyritkán kellett csak odaadni neki, ha nagyon nyűgös volt. Ma már csak reggel kapja meg, ha korán ébred, mert anélkül szinte biztos, h nem alszik vissza. (Ami persze 8kor már nem baj, de 5-6kor azért még nem ártana.)

Én is most jutottam oda, h megkéne szabadulnunk tőle. Csak azoktól a fránya reggelektől tartok, mert utálok korán kelni. De tudom, érzem, h ha tovább húzom, akkor kemény függőség lesz. Mert pár napja már magától kivette este a tartóból a kiságy széléről, amikor betettem feküdni. Pedig direkt nem akartam neki odaadni. Erre, épp h beteszem a gyereket, már pattan is fel, és veszi elő a cumit. Mostanában párszor már elaludt cumi nélkül. Tegnap este csakazért se adtam oda. Kicsit nyafogott, hisztizett, de negyedóra-20perc múlva már horpasztott. Párszor bementem megsimogatni, mondtam, h ügyesen aludjon el így. És végül csak sikerült. (Tudni kell, h egyedül alszik el, csak rázárom az ajtót.)

Jövő héttől szerintem végleg megválunk a kedves barátunktól. Ma még sajna nem megy, mert ma nem itthon alszunk majd. De hétfőtől könyörtelen leszek. :)

Ja, amúgy 7hósan szerintem elég ha csak éjjel nem kapja a cumit. Fokozatosan váljatok meg tőle. 1éves korára nappal simán elfogja hagyni, ha te tudatosan egyre kevesebbszer adod neki oda. Szerintem ennyi idősen nem gáz ha cumizik egy gyerek. Az a gáz, ha a már szaladgálónak folyton csüng ok nélkül is a szájában, mert akkor csendben van alapon. Na az a gáz. De 7hósan még nyugodtan nyugtathatod vele, csak tényleg hagyd el fokozatosan. És akkor nem lesz vele gondotok. Más baba ilyenkor cicit kap, egyesek meg cumit.

2011. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb váljatok meg a cumitól.én hagytam a lányomat,hogy majd el hagyja...nos most tüntettem el, 4 és fél éves.A fiam 5 hónapos-neki nem is vettem cumit és hűűűű, de nem bánom.Sok sikert, bocs az offért.
2011. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!