Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem szerintetek, hogy...

Jól tettem szerintetek, hogy nem fogadtam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja totálkárosra törték az autómat, azóta cégessel járok, amivel nyilván korlátoltak a lehetőségeim.


Elkezdtem gyűjteni egy újra, mert ha nem muszáj hitelt nem akarok felvenni vagy minél kevesebbet, így úgy terveztem, hogy ha 1 milliót félreteszek, akkor arra már csak minimális hitelt kell felvennem.


A sógornőm felajánlotta, hogy maradt a lakáseladásból 2 milliójuk, ami nem kell most sos nekik, majd részletekben visszaadom. Megköszöntem szépen és mondtam, hogy annyira nem sürgős a kocsi, mert itt a céges, gyűjtögetek inkább.


Azóta folyamatosan mondja, hogy szívesen adná, részletekben meg jó nekik, mert nem kell. A tesóm sem tudja leállítani, mindenáron segíteni akar. Szeretem a sógornőmet, 8 éve már inkább testvéremnek tekintem, de pontosan tudom, hogy egyszer ilyen a hangulata, egyszer olyan. Egyszer imádja a szüleit, aztán ők a legnagyobb szemetek a világon. Anyukámat is imádta, aztán őt is kikezdte, amiből lett is egy balhé köztünk. Ebből kiindulva (még nem volt rá példa, de...) engem is bármikor kikezdhet. Nem szeretném ha x idő elteltével a fejemhez vágná, hogy bezzeg ő... többek között ezért sem szeretném ha segítene.


Plusz ha valamit megtanultam a családom egyik felétől az az, hogy a segítség nincs ingyen, nem önzetlen (akkor sem ha nálam az, de nyilván én vagyok rosszul bekötve). Rossz tapasztalataim vannak, nem szeretek semmilyen téren tartozni másoknak, nem szeretek másokra utalva élni.


Ezt nem érti meg, hiába mondtam és már belémmagyarázta, hogy én vagyok a hülye, mert szívesen adná. De én akkor is úgy érzem, hogy nem kellene elfogadnom.


Ti hogy látjátok?


2020. máj. 19. 11:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akkor megerősítettetek abban, hogy jól döntöttem.


Nekem sincsenek jó tapasztalataim a családon belüli segítségekkel, egy idegenben sajnos előbb bíznék meg.

2020. máj. 19. 12:56
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fogadnám el. Ráadásul így az esélye sincs meg, hogy az történjen, amit te is írtál, hogy esetlegesen a fejedhez vághassa...
2020. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló vagyok, volt egy olyan sztori is féltestvéremmel (édesapánk a közös), hogy az anyjától megörökölte a régi lerobbant autóját. Nem akarta elfogadni, de addig erősködött, hogy belement. Elég sokat költött rá, hogy megfelelő állapotban legyen. Mi lett belőle? Az anyja mást sem csinált, mint azzal hivogatta, vigye el ide és oda a másik féltestvérét. Ő persze az elején belement, de miután megunta, inkább visszaadta és hitellel ugyan, de vett sajátot és nem játszott többet taxist. Sok ember a nagy "önzetlen" segítség után, feljogosítva érzi magát, hogy így vagy úgy, de hasznot húzzon belőle, mert hát mégis csak az övé vagy az ő pénzéből van..

Kívánom, hogy mielőbb, önerőből meglegyen az új autód! :)

2020. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nekem a nagyapám ilyen. :( ha valamit adni akart, akkor az egy élethosszig tartó rabszolgamunka lett volna 0-24-es szolgálatban.


Köszönöm a válaszokat. :)

2020. máj. 19. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!