Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem szerintetek, hogy...

Jól tettem szerintetek, hogy nem fogadtam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja totálkárosra törték az autómat, azóta cégessel járok, amivel nyilván korlátoltak a lehetőségeim.


Elkezdtem gyűjteni egy újra, mert ha nem muszáj hitelt nem akarok felvenni vagy minél kevesebbet, így úgy terveztem, hogy ha 1 milliót félreteszek, akkor arra már csak minimális hitelt kell felvennem.


A sógornőm felajánlotta, hogy maradt a lakáseladásból 2 milliójuk, ami nem kell most sos nekik, majd részletekben visszaadom. Megköszöntem szépen és mondtam, hogy annyira nem sürgős a kocsi, mert itt a céges, gyűjtögetek inkább.


Azóta folyamatosan mondja, hogy szívesen adná, részletekben meg jó nekik, mert nem kell. A tesóm sem tudja leállítani, mindenáron segíteni akar. Szeretem a sógornőmet, 8 éve már inkább testvéremnek tekintem, de pontosan tudom, hogy egyszer ilyen a hangulata, egyszer olyan. Egyszer imádja a szüleit, aztán ők a legnagyobb szemetek a világon. Anyukámat is imádta, aztán őt is kikezdte, amiből lett is egy balhé köztünk. Ebből kiindulva (még nem volt rá példa, de...) engem is bármikor kikezdhet. Nem szeretném ha x idő elteltével a fejemhez vágná, hogy bezzeg ő... többek között ezért sem szeretném ha segítene.


Plusz ha valamit megtanultam a családom egyik felétől az az, hogy a segítség nincs ingyen, nem önzetlen (akkor sem ha nálam az, de nyilván én vagyok rosszul bekötve). Rossz tapasztalataim vannak, nem szeretek semmilyen téren tartozni másoknak, nem szeretek másokra utalva élni.


Ezt nem érti meg, hiába mondtam és már belémmagyarázta, hogy én vagyok a hülye, mert szívesen adná. De én akkor is úgy érzem, hogy nem kellene elfogadnom.


Ti hogy látjátok?


2020. máj. 19. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnam el.
2020. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd viselkedésétől függetlenül mondom, hogy ha csak lehet, akkor jobbha rokontól vagy baráttól nem kérsz kölcsön, ha csak nem nagyon muszáj.
2020. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam hasonló helyzetben és az általad említett okok miatt nem fogadtam el senkitől anyagi segítséget. Plusz nem éreztem volna sajátomnak, ellenben végig bennem lett volna a tartozás érzése, amit jó eséllyel a kedves jóakaróim erősítettek is volna.
2020. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadd el! Ilyen esetről én láttam is egy sorozatból egy részt,ahol az volt a szerencse,hogy írásban rögzítettek mindent ezzel kapcsolatban. Meg egy kicsit nekem olyan,mintha valamire kimenne a játék,amúgy is rossz érzés egy ilyen.
2020. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenben teljesen igazad van.
2020. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy nem fogadod el. Nem is vagy rászorulva. Kérd meg, hogy hagyja most már ezt.
2020. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel rád szállt, és szinte követeli, hogy fogadd el a kölcsönt, ez azt mutatja, hogy valami hátsó szándéka van vele, különben nem hisztizne rajta így. Én sem fogadnám el.
2020. máj. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem féltestvér bátyám ajánlott fel a lakásomhoz 4 milliót (örökbe), de nem fogadtam el. Így érzem magam szabadnak. Nem fogadok el szívességet, így én is elutasíthatok olyan szívesség kérést, amit nekem kényelmetlen lenne teljesítenem.
2020. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadd el. A sógornőd egy hisztérika.
2020. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A sógornő viselkedésétől függetlenül nem fogadnám el. Nem vagy rászorulva mert ott a céges és tudsz gyűjtögetni nyugodtan. Az ilyen családon belüli kölcsönök nem szoktak jóra vezetni.
2020. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!