Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi bevételre van szüksége...

Mennyi bevételre van szüksége jelenleg Magyarországon egy 4 fős családnak?

Figyelt kérdés
Már 6 éve külföldön élünk. Nagyon ritkán járunk haza. És most hogy gyerekünk született és szeretnénk még egyet nagyon elegünk lett a külföldi életből. Hiányzik a kertes ház, a magyar beszéd, a fincsi magyar ételek, az otthoni kiruccanások. Teljesen hontalannak érzem itt magam, túl messze a család és nem szeretném ha a gyerekeim is így nőlnének fel, mert itt mindig is bevándorlók leszünk semmi több. Na meg arról nem is beszélve mennyi pénz megy el a lakásbérlésre, abból simán tudnánk otthon fizetni egy háznak a hitelét. Van tartalékunk is.
2020. máj. 14. 18:58
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#18 teljesen reális amit írsz.

Nekem személy szerint le esett az állam amikor 400-500ezret és még többet írtak. Nekünk németbe nem kell annyi úgy hogy bérelt lakásunk van

2020. máj. 18. 20:26
 22/23 anonim ***** válasza:

Na ennek örülök :) mert amúgy elég sok a negatív,gonosz vélemény itt az oldalon,alap esetben.

Én is anyukámtól tanultam/tanulom, ő a mester ebben :)Sajnos régebben én is hajlamos voltam túl költekezni és minden vackot megvenni.

Például itt a szigetelés...aki csinálja az egészet az kb a 6. szakember akitől árajánlatot kértem. Harmad annyiért dolgozik mint a többi. Garanciával,hivatalosan bejegyzett szaki.

A tető erre a 35nm-re ha hiszitek ha nem 150.000 Ft volt cakk-pakk. Cserepes, duplán szigetelt.

Ha jó a ház akkor nagyon kevés lesz a rezsi is,és ott lehet sokat fogni. Eddig ahogy írtam 60.000Ft volt a legtöbb fűtés 110 nm-en (iszonyú hideg tél volt,de ez nem idei összeg). Idén a legtöbb 35.000 Ft volt,gázzal fűtünk.

Lakáshitelen fix 3%-os kamat van,nagyon kedvező,igaz ehhez 2 bankváltás kellett mire ilyen jóra át lehetett váltani.

Ezek sok időt,és utánajárást igényelnek de sokat meg lehet spórolni,és lehet olcsó de jó szakembert találni. Illetve amit tudunk azt mi csináljuk vagy rokoni segítséggel. Étkezésnél,nem a legolcsóbbat veszem,egy jó minőségű közép árkategóriás termék tökéletes.

2020. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Igen kérdező,a 4-500 ezer szerintem is sok (hú ha lenne annyim,akkor többet tennék félre :),de nem elégedetlenkedem). Nem tudom mi az ami elviszi,talán a sok rezsi,de az inkább a fűtés miatt télen van. Nyáron mindig igyekszem jobban rákapcsolni és többet félretenni. Nem bántok senkit ne legyen félreértés,hisz nem látok senki életébe bele. Legyen szép napja mindenkinek :)
2020. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!