Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi bevételre van szüksége...

Mennyi bevételre van szüksége jelenleg Magyarországon egy 4 fős családnak?

Figyelt kérdés
Már 6 éve külföldön élünk. Nagyon ritkán járunk haza. És most hogy gyerekünk született és szeretnénk még egyet nagyon elegünk lett a külföldi életből. Hiányzik a kertes ház, a magyar beszéd, a fincsi magyar ételek, az otthoni kiruccanások. Teljesen hontalannak érzem itt magam, túl messze a család és nem szeretném ha a gyerekeim is így nőlnének fel, mert itt mindig is bevándorlók leszünk semmi több. Na meg arról nem is beszélve mennyi pénz megy el a lakásbérlésre, abból simán tudnánk otthon fizetni egy háznak a hitelét. Van tartalékunk is.
2020. máj. 14. 18:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

"Az a baj hogy itt tele van bevándorlóval minden."


Ne zavarjon, hogy te is bevándorló vagy ott.

2020. máj. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
Itt meg rabló politikusok ülnek az ország élén, akik pokollá teszik az életet. Nyíltan lopnak, tömik a haveri kört közpénzekkel, miközben az idősek szájából kiveszik a kenyeret, az egészségügy meg egy csőd.
2020. máj. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#11 pont ezért szeretnék inkább kívándorló lenni.

Amúgy a nem Európai bevándorlókra gondoltam, akiknek a viselkedésük és élet felfogásuk eléggé eltér a miénktől, tisztelet a kivételnek

2020. máj. 15. 07:22
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Mi hárman élünk,úgy hogy mindenünk megvan max 300-ból de ez a nagyon max amit havi megélhetésre költök. Ahogy látom a rezsi a gond sok helyen,nagyon fontos tényleg egy jól szigetelt ház/lakás. A szigetelés persze nem olcsó de nem is eget rengető összeg(szerintem) 60.000 Ft volt a legtöbb amit havi fűtésre fizettem eddig egy 110nm-es házban és volt hogy izzadtam.Bocs az offért de ha 500 ezrem lenne egy hónapban össze tenném a két kezem. Számít a megye is szerintem én Magyarország keleti részén élek.Sokan keresnek minibálbért ami 2 főnél a 300.000-at se éri el összesen és még sem szűkölködnek. Viszont van olyan ismerősöm is akinek a férje 10 éve külföldön van,de még is hitelt vettek fel idén,nem is keveset a házfelújításra...semmi nem elég mert persze csak a márka,csak a luxus.Nagyon emberfüggő mennyi kell egy hónapban.Mi minden évben nyaralunk,van hogy csak magyarországi wellness fér bele,de tavaly pl Szlovén tengerpart és Velence volt a helyszín.Ja és van hitel a házon,az autó hitelmentes.


Szóval az,hogy mennyiből tudtok megélni az csak rajtatok múlik,mert mindenkinek más az ami az eleget/jó életet jelenti.

Én nem költöznék haza,ha lenne lehetőségem kint élni. Gyermekemnek biztosan jobb lehetőségei lennének mint itt.

2020. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
330ból simán elvagyunk
2020. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Aki 300-ból el van, az jól szigetelt házban lakik vagy egy kis lakásban.

Nem sok a házszigetelés? 1-2 millió Ft-ot se lehet félretenni 400-500 ezer Ft-ból úgy, hogy minden pénzed arra megy el, hogy viszi a pénzt a ház. Nem korszerűsítésre, hanem azért, mert állandóan elromlik benne valami vagy mert olyan a fűtés, amilyen.

2020. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
"330ból simán elvagyunk" Négyen? Akkor vagy piszok jól csináltok valamit, vagy kicsik az igényeitek.
2020. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Most lett szigeteltetve az új rész (mert,hogy építve is lett hozzá +35 nm-en a szigetelés anyaggal együtt 100.000 Ft és vállalkozó csinálja,ez nem egy eget rengető összeg),belül/ kívül is faltól függően tette a szigetelést.Teljes háznál így kb ki lehet számolni. Nem is értem a sok lepontozót. Miért baj az ha mi jól kijövünk,ez mitől nem hasznos válasz? Nincsenek alacsony igények kedves utolsó ha nekem írtad,lehet a tiéd túl nagy.Egyébként 300-ból és 3-an vagyunk + a kutya ;)

Tipikus magyar szokás,de az irigység azt jelenti valamit jól csinálunk.

És de... lehet félretenni, haladni kevesebből is,csak jól kell beosztani. Voltam sajnos évekkel ezelőtt, munkanélküli tudom mik az alacsony igények,a mostani normál igény,és látom a környezetemben,hogy valakinek semmi sem elég,mindig csak az elégedetlenkedés.Remélem nekünk ennyink mindig meg lesz.

Anno édesanyám elvált anyaként,mindent megadott... családi házat törlesztett és gyönyörűen felújította.Igaz nem egyszerre,kellett hozzá 4-5 év de megcsinálta. Egy fizetésből...lehet utána csinálni.:) Legyen szép napotok.

2020. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Most látom a 330-as nem nekem szólt,de örülök,ha látom más is jól elvan.Na minden jót nektek.
2020. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
"Nincsenek alacsony igények kedves utolsó ha nekem írtad,lehet a tiéd túl nagy.Egyébként 300-ból és 3-an vagyunk + a kutya ;" Nem irigy vagyok, hanem kíváncsi. Szívesen tanulok attól aki jobban csinálja a dolgokat-ugyanis nem tartom szégyennek ha mástól átveszek jó dolgokat...
2020. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!