Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi bevételre van szüksége...

Mennyi bevételre van szüksége jelenleg Magyarországon egy 4 fős családnak?

Figyelt kérdés
Már 6 éve külföldön élünk. Nagyon ritkán járunk haza. És most hogy gyerekünk született és szeretnénk még egyet nagyon elegünk lett a külföldi életből. Hiányzik a kertes ház, a magyar beszéd, a fincsi magyar ételek, az otthoni kiruccanások. Teljesen hontalannak érzem itt magam, túl messze a család és nem szeretném ha a gyerekeim is így nőlnének fel, mert itt mindig is bevándorlók leszünk semmi több. Na meg arról nem is beszélve mennyi pénz megy el a lakásbérlésre, abból simán tudnánk otthon fizetni egy háznak a hitelét. Van tartalékunk is.
2020. máj. 14. 18:58
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
49%
Nekünk a 330e nem elég, 3an vagyunk saját lakásba, ha törlesztőt vagy albérletet kellene fizetni nem tudom mi lenne.. 4 tagúnak 400e vagy több kellene ahhoz hogy nyaralni is tudjatok és meg tartsatok egy közepes életszínvonalat is.
2020. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ mire van igény és mennyi idősek a gyerekek. A pénz nem csak a mostani megélhetéshez kell. Nem árt gondolni arra sem, hogy mondjuk a gyerekeknek félre kellene tenni egyetemre, jogsira, különórára, sportra ilyesmire.

Én is azt mondanám, hogy havi 4-500 ezer forint az az összeg amiből nem csak elvegetálni lehet hanem a jövőt is megalapozni.

2020. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%
4-500 alaphangon kell
2020. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%

Egy ideje emelkedett a fizunk (az enyém csak átmenetileg).

Most kb. 450 ezer Ft-ot keresünk egy hónapban, emellé vannak plusz juttatások, ami kb. havonta plusz 30 ezer Ft, nem tudom pontosan, mert egy összegben kapjuk meg a Cafetériát és jutalom év végén vagy van vagy nincs, de úgy saccra azt mondanám, olyan átlag havi 480-500 ezer Ft-ból élünk 3-an. Ennyiből tudtunk azért félretenni, de nem sokat és az is el fog menni. Kb. 500 ezer Ft megtakarításunk van és az is kell a fűtésszerelésre, ezen kívül nincs semmi tartalékunk. Fenntartunk egy autót, a ház 160 nm, de csak olyan 80 nm-t fűtünk, sajnos nem tudtuk megoldani a szigetelést, nyílászárócserét, így a rezsi nagyon sok.

Nem költünk semmi luxusra, turkálóból öltözök. Bár vannak kutyák, cicák, hát az állatorvosi költségek nagyon nagyok, ilyen értelemben luxus, hogy állatot tartunk, de különben nekem nem kéne a kertes ház.

Nekem diákhitelem van, a férjemnek autóhitel.

Én most azért nem vagyok elégedetlen az anyagi helyzetünkkel, de azt gondolom, minimum 600 ezer Ft kéne 3-unknak és olyan 800 ezernél már talán bőven tudnánk félretenni is. Mert ez az 500 ezer arra jó, hogy napi szinten nem szenvedünk hiányt semmiben, de iszonyat nehéz megoldani ebből egy felújítást vagy bármi extra dolgot és sajnos a ház mindig viszi a pénzt, ahogy öregszik és ez ördögi kör, mert minél több a rezsije, annál kevesebb jut a felújítására.

2020. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekeddel csak kiszúrsz egy Magyarországra költözéssel. Ha külföldön maradnál, lehetne kétnyelvű, minőségibb oktatásban részesülhetne, és nem kéne megismernie a magyar néplélek sötét bugyrait.


Egy négyfős családnak egy olyan élethez, ami nem a konstans lemondásokról szól, és a gyerekek jövőjére is lehet félretenni, havi 450-600 ezer forint nettó bevétel kell szerintem. Én legalábbis minimum ennyit keresve vállalnék gyereket.

2020. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

5-öst kiegészíteném azzal, hogy a 450-600 ezer Ft-ból akkor tudsz félretenni 4 főnél, ha lakásban élsz vagy felújított, szigetelt, korszerű fűtésrendszerrel ellátott és viszonylag új építésű családi házba éltek.

Csak egy példa:

500.000 Ft az idei téli fűtésköltségünk, pedig nagyon enyhe telünk volt.

Elfagyott 10 éve a gázcirkó és azóta nem tudtunk beállítani gázkazánt, mert 2 millió Ft-ért teszik be. Tehát fával és szénnel fűtünk, olajradiátorral kiegészítve időnként, így nagyon drága a fűtés. Hasonló nagyságú családi házakban, ahol szigetelés is jó, szerintem max. 150-200.000 Ft megy el a fűtésre egy tél alatt.

2020. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Itt sem élünk nagylábon. Folyton spórolunk. Azt se tudom mikor voltam utoljára étterembe, a színházról, moziról már nem is beszélve.

Persze nem szenvedünk hiányt semmiben, de tudnák még hova s mire költeni, persze jó hogy van miből félre tenni.

Az a baj hogy itt tele van bevándorlóval minden. Ha ki megyek sétálni a gyerekkel alig hallok német beszédet. Aki meg ugye külföldről jött és úgy tanulta a nyelvet olyan hibásan beszél hogy vágja a fülemet. A minap dokinál voltam, egy új "orvos" fogadott, nem akarom fényezni magam de én jobban beszélek németül mint ő, arról meg nem is beszélve mennyi ideig tartott neki be írni a gépbe a panaszaimat. Szerintem két rossz közül a haza költözés a kisebbik rossz. Ha meg úgy alakul mindig vissza tudunk jönni, páromat és engem is szívesen vissza várnak a munkahelyünkre.

2020. máj. 14. 20:01
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
Ha jót akarsz a gyerekednek, ne hozd vissza ebbe a szerencsétlen , diktátor uralta országba. Ha lenne rá módom, é kimenekíteném innen a családomat amíg lehet.
2020. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Mi is hazaköltöztünk, igaz gyerek még nincs. Bár mi eleve úgy költöztünk, hogy volt célunk a külföldi kintléttel, magyarul teljesen hitelmentes saját kertesházba jöttünk, csak a rezsi, telefon, autó, net, kaja ami a kiadásunk. Jelenleg 200 ezerből vígan elvagyunk úgy, hogy sokszor éttermi kaját eszünk és szórakozásra is bőven jut. Persze nem ennyit keresünk, még ugyanennyit minimum félreteszünk a leendő gyerek meg magunk miatt is.

Én azt mondom, ha albérletbe vagy hitelre jönnétek haza, akkor minimum 500-at meg kell keresnetek itthon, hogy elég legyen. Nem mindegy persze az sem, hogy mondjuk Budapesten akartok egy 60 milliós házat vagy "csak" Debrecen vonzáskörzetében egy 25 milláa is elég.

2020. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

Én sem vinném vissza Magyarországra gyereket,otthon fele annyit sem keresnél mint most Németországba és ha nem saját tulajdonú lakásba házba laksz akkor csak max nagyon alap dolgokat fogsz tudni megadni gyereknek.

Mi most jöttünk ki Németországba,nekem a baráti társaságom hiányzik,meg néhány termék,de pl mostani agyrém ami Magyarországon van az nem .

2020. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!