Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtörténhet Magyarországon a...

Megtörténhet Magyarországon a keresztelő?

Figyelt kérdés

Unokatesóm Ausztriában él. Magyar állampolgár. Viszont a párja osztrák állampolgár, így a kisfia automatikusan megkapta az osztrák állampolgárságot.

Magyarországon meg lehet tartani a keresztelőt?

Én lennék a keresztanyukája. Én itthon élek.


2019. szept. 27. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy lehet. Menj be, ahol szeretnék keresztelni a plébániára, vagy egyházi hivatalba, és beszéld meg.
2019. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Szép napot!

2019. szept. 27. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

A keresztelés nem jogi eljárás, ezért nem lényeges az állampolgárság vagy hasonlók.

Viszont elöre érdeklödd meg, hogy mit kérnek MO-on az adott templomban, sok esetben ugyanis kell a szülök keresztlevele és ezt az apának Ausztriában kell megkérnie.

2019. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, arról én is olvastam. Nekem megvan.

Unokatesómnak nem találja.

Ezt ki lehet kérni újra?

Akkor is kell ha nem házasok?

2019. szept. 27. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
A templomban lehet kérni újat, ahol öt (vagy akitöl kell a keresztlevél) keresztelték. De kérdezz rá, mert nem mindenhol kérik mindenkitöl.
2019. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

"Ezt ki lehet kérni újra?"

Igen, ott adják ki, ahol anno őt keresztelték.


"Akkor is kell ha nem házasok?"

Az látszik a keresztlevélen, hogy nem házasok. A keresztlevél nem csak a keresztségről szól, hanem arról is, hogy később milyen szentségekben részesült.

Viszont, ha nincs szentségi házasságuk, az lehet akadály a gyerek kereszteléséhez. Nem mindenhol akadály, van ahol megkeresztelik a gyereket így is, de van, ahol nem.

Magyarországon lehet a keresztelő, viszont kérhetnek egy "elbocsájtó" igazolást arról a plébániáról, ahová lakhely szerint tartoznak. A hatályos egyházjog szerint ugyanis az a plébánia jogosult a keresztelésre, ahol laknak. Nekik kell engedélyezni, hogy máshol lesz a keresztelés.

2019. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

De ha Ausztriában élnek, miért akarják itt megkereszteltetni?

Egyébként lehet, persze, csak mint írták, kell a keresztlevél hozzá!

2019. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!