Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jártál már úgy, hogy rád...

Jártál már úgy, hogy rád szólt a párjod, amiért sokat beszéltél? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Tudjuk, vannak beszédesebb, és kevésbé közlékeny emberek. Lehet ezen vajon változtatni, hogy ne beszéljünk annyit amennyi jönne automatikusan? Persze hosszabb távon érdekel, nem időlegesen, mert az megoldható, tudom.
2010. júl. 29. 10:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem akinek felrója a párja ott az a probléma, hogy sokat beszél, de keveset mond. Tudom, hogy a nőknél ez genetika javarészt, de attól még a férfiak a falra tudnak mászni, hogy 15 percig mesél valamit, amit el lehet mondani két bővített mondatban. A másik, hogy nem hagyja a nő sokszor reagálni a férfit, így nem párbeszéd alakul ki, hanem monológ.

Nekem egészen más problémám van. Gyorsan tudok gondolkodni, ezért hadarok, emellett túl sok szakkifejezést és idegen szót használok.


21/F

2010. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a párod megkér erre, akkor próbáld meg valamilyen önuralommal nevelni magadat. Elvégre nem azt kérte, hogy ne legyél saját magad, csak, hogy ne beszélj annyit. Ilyen esetekben nem a 'magunk megerőszakolásáról' van szó, hanem arról a felnőtt érzelmi munkáról, amit belátásnak hívnak.
2010. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
azért szerintem mert nehezebb a melója nem rajtad kéne h csattanjon az ostor, ha idáig ilyen voltál, így szeretett, akkor nem kéne aggódnod......én a volt férjemnél vettem észre egy idő után, bár nem beszélek annyit, szinte meg se hallja amit mondok, nem figyel rám, ezek után próbáltam nem annyi információt közölni vele, szinte alig szóltam, a végén meg már nem szóltam hozzá, mert rosszul esett h nem érdekli a mondandóm.....megváltozhatsz, de mivel ilyen vagy, nem fogod jól érezni magad
2010. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, főleg az utolsó kettőnek. E között őrlődöm, hogy kéne változni, vagy egyáltalán van e értelme. Egy hete még pozitívan álltam hozzá, de elfeledkezek magamról, és már is ömlik belőlem a szó. És ha belegondolok, a szövegem 60 százalékának nincs tartalmi jelentősége, vagy legalább is nagyon kevés, de mi akik beszédesek vagyunk nem is ezért beszélünk. A barátom már többször bocsánatot kért, amiért szólt, mert látja hogy nem megy nekem ez a nembeszélés, de már engem zavar, hogy nem tudom kontrolálni magam.
2010. júl. 29. 13:15
 15/18 anonim ***** válasza:
szia, néha nekem is van szófosásom mint másnak is általában:-S ilyenkor mondja, hogy vegyek levegőt, de durvább beszólása még nem volt...
2010. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kicsit off.

Nekem a keresztanyám ilyen.Beszél egyfolytában, csapong a témák között, gyakran nincs értelme annak amit mond.Borzalmas.Neki csak az a lényeg, hogy járjon a szája reggeltől estig.Engem nagyon idegesít nem is szoktam nála sok időt tölteni.

2010. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Barátaid ugye vannak? Vagy barátnőid? Csak azért kérdezem, mert mi pl. most külföldön élünk, és itt kicsit más a helyzet, mint otthon volt. Itt jóformán csak mi vagyunk egymásnak, illetve megismertünk már pár emberkét, de ők inkább közös ismerősök, ismerős párok, szóval az a fajta magánélet, ami otthon természetes volt, hogy mindkettőnknek voltak saját barátai, akikkel néha találkoztunk, beszélgettünk, sajnos megszűnt. Ilyenkor velem is előfordul, hogy mindent, de abszolút mindent rázúdítok, ami korábban nem volt jellemző, főleg a csajos dolgokat mindig a legjobb barátnőmmel elintéztük, de most gyakorlatilag nincs más, akihez szólhatok.

Ha neked ez megvan, és még emellett vagy otthon is ilyen beszédes kedvedben, akkor nincs jobb ötletem nekem sem, csak hogy próbáld kicsit korlátozni a mondanivalódat, de ha nem, akkor esetleg az is egy megoldás, hogy kicsit többet találkozz barátokkal, barátnőkkel, és máris nem fogod úgy érezni, hogy mindent neki kell elmondanod :)

2010. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak igaza van. Ez is probléma, hogy mostanában alig találkozom a barátaimmal, idő hiányában. Ha van egy kis időnk, a bartámmal együtt szeretjük tölteni. Régen a dolgaimat a barátnőimmel beszéltem meg, mert a volt férjem nem volt a barátom, csak a férjem. Már aki érti. Most viszont a párom a barátom is, és ezért is van hogy a barátok elhanyagolódtak, pedig néha tényleg jó lenne velük csacsogni, hogy a párom pihenhessen:-)
2010. aug. 23. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!