Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi játszódhat egy férfiban...

Mi játszódhat egy férfiban aki elhagyta a gyermekét? Érez e bűntudatot, vagy megbánást vagy egyeltalán eszébe jut e néha, hogy van egy fia?

Figyelt kérdés

"Szerelmem , akit a világon a legjobban szerettem " több éves problémamentes kapcsolatuk után , akkor dobott el amikor megmondtam ,hogy kisbabánk lesz!Ekkor 8 hetes terhes voltam. Nem tudta megmagyarázni, hogy miért hagy el, csak azt hajtogatta hogy nagyon szeretett, de most benne megváltozott valami..

(Mindketten 35 -ön túliak vagyunk)

Tehát végigcsináltam a terhességet, a szülést egyedül, a picikém most már fél éves , "apuka" nem látta még !

Volt pár nekifutás, de a megbeszélt időpontokban soha nem jött el , pedig ő akarta látni.

Én nem keresem és nem is érdeklődik , sőtt már nem allnék vele szóba , de szeretném tudni, hogy egy ilyen "emberben" mindez hogyan játszódhat le?? Van e némi megbánás, vagy csak éli életét mindha mi sem történt volna?? Vagyunk így sajnos egy páran, mik a tapasztalataitok??


2010. júl. 28. 23:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Kérdező azért a gyerekvállalás több mint hogy jaj nem védekezik akkor biztos minden vágya gyerek. Ezerszer rá kellett volna kérdezni hogy biztos így gondolja? Nemm kell játszanin a mártírt, olyan nincs hogy csak ő a hibás. És biztos fáj nektek de egy embert nem annyiből itélünk meg hogy nem érdekli a gyereke. Megteheti, szóval semmi rosszat nem tesz. Ti csak azért utáljátok mert ez nektek személyes sérelem.

25N meg büszke lehet hogy ennyi idősen már x férjen túl van és ekkora a gyereke! Talán ha kislányként nem szült volna akkor később nem lett volna ez a probléma...

2010. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
67%

a gyerekvállalásnak 2 felnőtt ember KÖZÖS akaratának kéne lennie. ha ebből az egyik gyereket akar a másik meg nem akkor van ez a helyzet. érett felnőtt nő vagy. bizonyára tudtad a párod álláspontját. Mégis teherbeestél (ne is próbáld azt beadni , hogy "véletlenül"). a párod elhagyott mivel ő nem akart gyereket és most sem akarja. A gyerektartáson kívül ne is remélj mást egy ilyen férfitől.

De meg kell mondjam nem ő a hibás a kialakult helyzetért. mikor értik már meg a nők hogy gyerekkel NEM lehet megfogni egy pasit?

2010. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, igazad van abban, hogy egy kapcsolatnak fejlődnie kell, de ez csak akkor jó, ha olyan irányba fejlődik, ami mindkét félnek megfelel


én azt ajánlom, hogy ne reménykedj abban, hogy a pasi visszajön meg hogy birtoklási vágya lesz... nem lesz


és még egy: látod, ez a következménye, ha valaki nem házasságpárti (nőként). Tudom, a papír hosszú távon nem garancia semmire, DE a papír jelenti a végleges elköteleződés szándékát. És a SZÁNDÉK nagyon fontos. És az esküvő elhatározása előtt sor került volna annak tisztázására, ki hogyan képzeli a házasságot, gyerekkel vagy nélküle. A hallgatás ugyanis nem mindig beleegyezés...

2010. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem, hogy miért mindíg a nő hibás amikor egyedül marad egy gyerekkel? Én is házasságba szültem a fiamat és a férjem nagyon is akarta, viszont mikor már ott volt a pici, akkor már tehernek érezte. Mivel nekem kellett a babaával foglalkozni éjjel-nappal, ő ugy gondolta inkább iszik nagy magányában, minthogy velünk legyen.Egy éve külön élünk és azóta kb. 5-6 alkalommal látta van, hogy hónapokig eszébe sem jut mégcsak telefonálni sem. Na persze az anyukája is azt mondja neki: veled sem foglalkozott az apád, neked sem kell a fiaddal. Sajnos van ilyen is és sajnos egyre több.
2010. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

ma 11.26 én vagyok a 25/N

Honnan gondolod hogy x pasit elfogyasztottam és hogy kislányként szültem?Elárulom 21 évesen szültem,szerintem ez nem kislánykor.1 pasit "fogyasztottam el" a volt férjemet,akivel 4 év házasság után mentünk külön.1.5 év házasság után vállaltuk a babát.

Miért kell lenézni a fiatal anyákat???Ha meg nem tudsz a kérdezőnek segíteni akkor ne írj hülyeségeket.Ez vonatkozik azokra is akik még mindig nem értik,fogják fel hogy nem lett becsapva a kérdező párja ,ő is akarta a babát,csak begyulladt és könnyebb volt lelépnie!Persze Védjük az ilyen férfiakat ők a szentek akit meg elhagynak egy gyermekkel az egy r..anc mert átvágta szegény férfit.De hahhó együtt élnek x éve,mindennapos a baba téma,védekezni nem óhajt szegény férfi de ha jön a baba lelép.IGEN tényleg ő az áldozat!!!!!!


25/N

2010. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg elgondolkodtatóak.


Legfőképp a hasonló , mint ez:

"Nemm kell játszanin a mártírt, olyan nincs hogy csak ő a hibás. És biztos fáj nektek de egy embert nem annyiből itélünk meg hogy nem érdekli a gyereke. Megteheti, szóval semmi rosszat nem tesz. "


Tulajdonképp hasonló történt a Szellő és a mostani Lázár esetében is!

Nos, nem akarták, csak ez akkor bukott ki, amikor már a baba útban volt!

Mégegyszer hozzáteszem, hogy itt nem elsősorban azt sérelmezem, hogy nem apja a gyerekének, hanem azt ahogy és amikor és amilyen okból engem elhagyott, tehát én a szerelmemet veszítettem el, nem csak a gyerek apját!


Szintén írtam már , hogy nem reménykedek és nem várom, hogy visszajöjjön! Az érzelmek hiányoznak ,amik kettőnk között voltak és a rosszul hitt társas élet, de mivel a szénám talán jobban áll mint az övé(bárhogy is nézzük) , és egy elég önálló, erős nő voltam mindíg is, nem bánom már a történteket. Nagyon boldog vagyok a bébikémmel és jó anyának lenni, 1 percig sem bánom hogy lett még ennyi fájdalom után is.

Ha valaha jelentkezne , már szóba sem állnék vele, és nem azért mert utálom vagy szeretem vagy bármi , hanem azért mert már szimplán nincs mit mondani.Egyszerűen nem jelent már semmit, azon kívül, hogy tudom hogy ő a gyerekem apja , az ember akit valaha a világon a legjobban szerettem sokáig.

És tényleg nem utálom, sőtt megköszönöm neki a bébit, azt is hogy félreállt , mert ha nem most tette volna meg , talán pár év múlva , amikor már a babának is jobban fájna.

Talán arra lennék kíváncsi még vele kaocsolatban, hogy egyeltalán egy picit is megbánta -e , vagy hogy furdajla-e a bűntudat. Sokatok szerint nem - hát valószínű igazatok van...

Mindenesetre én azt hiszem hosszú távon kihat az ember életére minden tette és egy életen át kísérni fogja egy kicsi bűntudat.

2010. júl. 29. 13:19
 27/30 A kérdező kommentje:

11.33-nak

Nem megfogni akartam a pasit....Jesszusom!!

Ha ismernél és ismernéd az életem ,akkor megértenéd, hogy pont nem az a típus vagyok, aki ilyen dolgot tenne..

De , hogy kicsit többet tudj, leírom, hogy pont az a típus vagyok (sajnos vagy nem) aki a szerelemben hisz, az öszinte , önzelten szerelemben . És én hittem hogy ilyenben élek, és rossz volt szembesülni, hogy ,-igen, talán szeretett engem ez a férfi, de nem eléggé, vagy csak a felelősség, kompromisszum, kötődés nélkül...előjött a "probléma" és husss, menekült...

Itt Magyarországon sajnos sok példa van arra amit mondasz," megfogni a pasit"- szánalmas, meg az is amit feltételeztél rólam, de azért köszönöm az őszinte megnyilvánulást.


N/25-öt pedig nem tudom miért kell sértegetni??!!Aki ezt tette kicsit elgondolkodhatna, vagy ne írjon mert nem ez a kérdés..

2010. júl. 29. 13:32
 28/30 anonim ***** válasza:

jó oké akkor nem akartad a gyerekkel megfogni ezt elfogadom és elhiszem de már ne haragudj szerintem te nagyon elvakult lehettél hogy nem ismered ki eléggé a férfit. ezekszerint te hitted hogy ez egy sziklaszilárd kapcsolat. de kérdem én szeret-e az a férfi aki mikor meggtudja hogy terhes a nő és rögtön kidobja? szerintem a válsz nem. lehet hogy te szerelmes voltál bele, de ő biztos hogy nem. (akármit is mond)

az a baj hogy rossz pasit választottál.

2010. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

11.48-as küldőjének még annyi, hogy talán rosszul fogalmaztam!

Nyilván ha a 20-as éveimben lennék, akkor még én is a hófehér ruháról , az Oltárról meg arról az emberről álmodnék, aki Isten előtt mondja ki velem az igent!

35-ön túl már nem ezt tartanám a fontosnak, de nyilván a megfelelő férfinak nem mondanék nemet!


Sajnos környezetemben talán 1 max 2 JÓL működő házasságról tudok!!!! A többi vagy hazugság vagy megalkuvás, vagy nincs más lehetőség és stb......Na, ilyen házasság nekem nem kellene....

Az ismerőseid között hány öszinte szerelemben, szeretetben élő , működő házasság van??? De őszintén??

2010. júl. 29. 16:02
 30/30 A kérdező kommentje:

14,46-os válaszolónak!

Na így már elfogadom a válaszod, és 100%-ban gazat adok Neked! Naív és elvakult voltam...

Én túlzottan szerettem és nem láttam amit kelett volna, azt hogy nem a jó embert szeretem igazán...

Nagyon köszönöm a válaszod!!


Azért jók ezek az oldalak , mert az ember szembesülhet olyan hibáival amiker saját maga sem meg bevallani magának...

2010. júl. 29. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!