Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi játszódhat egy férfiban...

Mi játszódhat egy férfiban aki elhagyta a gyermekét? Érez e bűntudatot, vagy megbánást vagy egyeltalán eszébe jut e néha, hogy van egy fia?

Figyelt kérdés

"Szerelmem , akit a világon a legjobban szerettem " több éves problémamentes kapcsolatuk után , akkor dobott el amikor megmondtam ,hogy kisbabánk lesz!Ekkor 8 hetes terhes voltam. Nem tudta megmagyarázni, hogy miért hagy el, csak azt hajtogatta hogy nagyon szeretett, de most benne megváltozott valami..

(Mindketten 35 -ön túliak vagyunk)

Tehát végigcsináltam a terhességet, a szülést egyedül, a picikém most már fél éves , "apuka" nem látta még !

Volt pár nekifutás, de a megbeszélt időpontokban soha nem jött el , pedig ő akarta látni.

Én nem keresem és nem is érdeklődik , sőtt már nem allnék vele szóba , de szeretném tudni, hogy egy ilyen "emberben" mindez hogyan játszódhat le?? Van e némi megbánás, vagy csak éli életét mindha mi sem történt volna?? Vagyunk így sajnos egy páran, mik a tapasztalataitok??


2010. júl. 28. 23:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy valaki nem tizenéves, még elöfordul, hogy csöbe akarja húzni a másikat: "ha lesz gyerek, akkor talán elvesz", nem egy ilyen esetet ismerek, de ezen az oldalon is elöfordult már többször ilyen.


Ha a férfi nem akart gyereket (föként ha ezt határozottan kijelentte), akkor érthetö, hogy nem akar a gyerekkel kapcsolatot.

2010. júl. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Én úgy vállaltam gyereket hogy párom is akarta.Aztán le se sz..ta.Megunta 2 év után hogy én vagyok a cseléd,mivel a végén nem érdekelte más csak a net,csajozás.Elhagytam,beadtam a válást.1 év alatt 4x jött a fiához de mert a szülei elhozták.Kisfiam meg se ismeri már,igaz lett egy új kapcsolatom közben ahol a párom apja ként neveli,és öt hívja apának a fiam.De akkor se tiltottam sose a gyerektől.Szerintem az ilyen "apák"nem gondolnak sose a gyerekükre.


25/N

2010. júl. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Meglepett, hogy kicsit elkanyarodtak erre a "csőbe húzós " téma felé vagy hogy akarta -e vagy sem! Szerintem ha engem igazán szeretett volna , akkor nem ez van !

Volt téma a gyerek többször is , igaz többször meg is hátrált az ember. Aztán Ő kezdett el védekezés nélkül szeretkezni.... Az eredmény meg már megvan !!

A 9 hónap terhességen krízisem legfőképp nem az volt hogy a gyerekét hagya el, hanem hogy engem, mert azt hittem Ő az igazi és fordítva,és baromi nehéz volt hogy az az ember akiben hittem és mindíg ott volt nekem , egyszer csak nincs. Addíg voltam jó amíg szerveztem a programokat, amíg napi 10-szer felhívhatott, hogy minden lépéséről beszámoljon, addíg míg befizettem az utazásainkat, addíg amig felelőségmentesen jöhetet mehetett és kikapcsolódhatott velem . Nem vagyok sem szemrehányos, sem magamhozláncolósfajta, sőtt túlzottan önálló is vagyok . Mikor kimondta azt hogy benne megváltozott minden, én is bezárultam és nem tudtuk már megbeszélni a dolgokat. Ez odáig fajkt, hogy a szülésről és a gyerek nevéről is talán csak az Iwiwen értesült.

De igazatok van, valószínű nincs bűntudata , néha eszébe juthat , de gyorsan elhesegeti avval a gondolattal, hogy én vagyok a hibás . Tudja, hogy a gyerek biztonságban és szeretetben fog felnőni nélküle is.Talán pár év elteltével jön majd benne egy hiányérzet , egy birtoklási vágy, de az hogy min mehetek keresztül ,az nem!! Tényleg mi Nő máshogy működünk teljesen , mint a Férfiak!

Mindenesetre, ha van még tapasztalat azt szívesen olvasgatom!

2010. júl. 29. 09:18
 14/30 A kérdező kommentje:

Mégvalami , szerintem két 35-ön túli , egyedülálló ember nem biztos, hogy azért van együtt évekig hogy csak utazgassanak és hú de jól ellegyenek...

Minden kapcsolatnak fejlődnie kell valamerre , mert idővel ellaposodik, ha nem történik semmi.

Én nem vagyok házaságpárti, tehát nem kötelező, de ha az ember végre talál egy hozzá illő társat , akivel jóka lehet beszélgetni, szinházbajárni, utazhatni, és az intim részekről nem is beszélve , no meg hogy anyagi gond sem állt a hosszú társkapcsolat közé , akkor én úgy gondolom,hogy meg kell becsülni és megtartani. Itt lehet hogy súlyos értékrendi gondokról is beszélünk, na meg egy édes cukor falat gyereket meg sem akar valaki ismerni, aki mellesleg a sajátja, az már tényleg nem ember....

2010. júl. 29. 09:25
 15/30 anonim ***** válasza:
56%
Azért remélhetöleg gyerektartást fizettetsz vele, mert ha már lett egy gyereketek, akkor ne csak neked kelljen eltartani.
2010. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nem a pénzről van szó, és nem kell fizetnie semmit! A gyerek az én nevemen van ami jobb is , mert ha a gyámügyön megmondom az apa nevét ,akkor elkezdődött volna egy évekig tartó huzavona . Nem éri meg 10-20.000 forintért évekig bíróságra járni .Nekem és a gyereknek is jobb ,hogy nem az apa nevén van a bébi és nem kell majd mindenféje nyilatkozatért, jóváhagyásért megkeresgetni "apukát".


Különben Petra köszönöm a válaszold, tényleg lehet benne valami!


A diplomás vagy nem diplomás kérdéshez nem tudok mit hozzáfűzni, nem értem az összefüggést a feldobott témám között..

2010. júl. 29. 09:47
 17/30 anonim ***** válasza:

ma 07.57 vagyok.Nagyon sajnállak.Én fiatalon mentem keresztül a váláson,de szerencsém volt talán mert "könnyebben"gyógyulnak a sebek,könnyebben lettem újból szerelmes.Az ilyen apa nem érdemli meg hogy apának hívja valaha is a gyermek!!Vannak férfiak akik idősebben se "csalás"centrikusak és vannak akik fiatalon azok.A volt férjem le se sz@arja a fiúnkat,a párom él-hal a gyerekért.Ö minden gondolata.Holott nem a sajátja,2,5 évesen készen kapta.Nem fogom sose megérteni azokat a férfiakat akik meghátrálnak a felelősség elöl.Az akkor butaság ,hogy becsaptuk őket.Könyörgöm ők is ott voltak mikor az a baba készült senki se erőltette rájuk a szexet!Mondjuk ez az én személy szerinti véleményem.


25/N

2010. júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy valaki nem tizenéves, még elöfordul, hogy csöbe akarja húzni a másikat: "ha lesz gyerek, akkor talán elvesz", nem egy ilyen esetet ismerek, de ezen az oldalon is elöfordult már többször ilyen.


Ha a férfi nem akart gyereket (föként ha ezt határozottan kijelentte), akkor érthetö, hogy nem akar a gyerekkel kapcsolatot"


Ezt nem értem! Miből gondolod, hogy a férfi határozottan kijelentette , hogy nem akar gyereket??


Ha több évi védekezés után , és a gyerektéma beszélése után a férfi elkezd védekezés nélkül szeretkezni, akkor az mit jelent?? Szerintem azt hogy már Ő is szeretne babát és legfőképp azt hogy szereti a másikat és már többet akar ...


N/25- nagyon köszönöm a válszodat! Örülök, hogy találtál egy jóérzésű társat magadnak és egy jó apát a picikédnek!:))

2010. júl. 29. 10:11
 19/30 anonim ***** válasza:
43%

Ha egy pasi nem akarta a gyereket és belekényszerült a helyzetbe, akkor semmit nem lehet neki felróni, ez az igazság, bármennyire is fájdalmas. Joga van nem akarni gyereket. Ha tervezett volt a gyerek és úgy lép le, akkor már merőben más a helyzet.

az első esetben szerintem nincs különösebb bűntudatuk, sőt szerintem megkönnyebbülést éreznek, hogy kimásztak a nemszeretem helyzetből.

sose szülnék olyannak, aki egy kicsit is ódzkodik a közös gyerekvállalástól, ezt pedig észre lehet venni és nem utólag sírni, hogy görény a pasi. nekünk nőknek legyen eszünk, mi viszünk el minden "balhét" ami a gyerekkel kapcsolatos alapvetően.

2010. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
51%

10,35 csakhogy erre nem akkor kell gondolni,amikor útban van a gyerek.Ha már megfogant,akkor a szülei felelőssége,MINDKETTŐÉ!!!!!!

Jóhogy nem azt mondod neki,miért nem vetette el,mert az apuka meggondolta magát.Aki védekezés nélkül szexel bizony tudja mi a következmény.

És megértem a kérdezőt,én is ebben a helyzetben vagyok,vagyis voltam,a gyerekemet nem látta az apja 15 éve,és egy fillért sem fizetett utána,igaz nem is kértem.de sokszor megfordul a fejemben,hogy milyen ember az ilyen?Ember egyáltalán?Mert szerintem nem az!És igaz én akkor is házasságba szültem,terveztük,de teljesen mindegy ekkor már a fogantatás körülménye,a gyerek,az ember a fontos,vagyis annak kellene lenni.Aki nem így gondolkodik,aki nem gondoskodik megfelelően a gyerekeiről minden téren,az egy érzéketlen tuskó és nem ember!

Ne keseredj el egyébként,az én életem is rendbe jött,ahogy sokunké.Férjhez mentem azóta egy rendes családcentrikus felelősségteljes emberhez,akivel már van 2 közös gyerekünk is,és az enyémet is sajátjaként szereti gondozza.

2010. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!