Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valami baj van a párommal,...

Valami baj van a párommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve ismerkedtem össze barátnőmmel, első látásra vonzalom, majd szerelem lett a vége. Nemrégiben összeköltöztünk, és kezd bennem realizálódni, hogy valami nincs rendben nála. Másfél éve nincs állandó munkahelye, alkalmi munkákból él (illusztrátor, egy-egy alkalmi munka elég jól fizet-ha összejön). Rengeteg barátja van, de mind másik városban, (elég sokat költözött) így szinte alig mozdul ki a lakásból. Ha el is megyünk valahová, olyan mintha tartana az emberektől-családi körben, vagy barátaimmal közvetlen és nagyon jó humorú, eddig ez fel sem tűnt. Pl. elkísértem orvoshoz, és a rendelőben szabályszerűen "befeszült", indokokat talált, hogy kimenjen, vett egy üveg vizet, két litert fél óra alatt megivott, láthatólag feszélyezték az emberek(körben voltak a várószékek, elég sokan voltak).

Nemrégiben bevallotta, hogy az egyetemet is részben ezért hagyta abba...mert egyszerűen rosszul lett az emberek között, volt pár emebr aki kipécézte magának és állandóan gúnyolodtak rajta, de a többség meg szerette! Nem értem, ezért hogy lehet otthagyni egy egyetemet:(

Attól tartok, hogy valószínűleg ezért sincs állandó munkahelye...segíteni akarok rajta, de nem tudom hogyan.

Elnézést a hosszú szövegért-előre köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 28. 10:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen, én is ilyen vagyok...úgy érzem, hogy mindenki engem figyel,valóban nagyon rossz. Én az utcán is simán rosszul leszek... Lehet,hogy önértékelési gondjai is vannak? Mert attól még, hogy szép, ez is közrejátszhat, rátehet még egy lapáttal...El kéne kezdenie magán dolgozni, önvizsgálat, terápiák, sok ilyen van ma már,bár nem tudom,hogy mi az érdeklődési köre.
2010. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 DarkChii ***** válasza:

Szerintem fölösleges mindenekelőtt a pszichológushoz rohanni. Valóban szociofóbiáról van szó, de mivel azt írtad, ismerős emberek között felszabadult, nem hiszem, hogy annyira súlyos lenne az eset. Mindenekelőtt az önbizalmát kell helyreraknod. Ha a kapcsolatotokkal minden rendben van, akkor az oké, mert egy nőnél sokat számít a saját önértékelésében, ha nem jól működik a kapcsolata, ugyanis mi vagyunk a "családi tűz őrzői." Nem szokott magára kellemetlen megjegyzéseket tenni? Fontos lenne, hogy kiteljesítse önmagát. Ehhez tudatosítanod kell benne, hogy te úgy szereted őt, ahogy van, és nem kell mások elutasításátől félnie, főleg azokétól, akiket nem is ismer. Le kell küzdenie a szorongást, ehhez viszont meg kell találnia önmagát. Kérdezd meg tőle, mire vágyik, és fogjon bele! Például ha mindig is szeretett rajzolni, akkor töltsön vele több időt, satöbbi... a lényeg, hogy fedezze fel saját jó tulajdonságait! Sok türelemre lesz hozzá szükséged, de ne add fel. Ha egyedül már végképp nem boldogulsz, akkor kérhetitek szakértő segítségét, ha ő is benne van a dologban.

Remélem tudtam segíteni. :-)

2010. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti (utolsó vagyok): nem igaz, hogy unokatesód soha nem fog meggyógyulni. Az ilyen betegségekből meg lehet gyógyulni. Nekem is sikerült. Csak a pszichiáterek, orvosok akarják elhitetni a "beteg"-gel, hogy életük végéig rájuk legyenek szorulva és FIZESSENEK. (l. Depresszióipar és Egészségügyi maffia c. könyvek) A gyógyszeripar a legjövedelmezőbb üzlet a világon, ezért akarják fenntartani a konstans betegeket. Higgy az unokatesódban, ez az egyetlen, ami meggyógyíthatja.
2010. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem az utolsó előttinek írtam, hanem annak, aki az unokatesójáról írt.
2010. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

11:02

Teljesen ledöbbentem, ez olyan, mintha ő írta, mondta volna. Járt amúgy pszichiáterhez, de vagy 7-8-9 éve, nem tudom, akkor is pár hónapig szedte a gyógyszereket, de abbahagyta. Természetesen nem kezelem úgy, mint beteget, csak kicsit aggasztott a dolog.

2010. júl. 28. 11:06
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy pánikbetegsége van. Apukámnak is ez van és ő sem bír megmaradni egy munkahelyen két hétnél tovább, csak alkalmi munkákat vállal el és soha semmi pénzért nem ülne tömegközlekedésre. Kocsival jár mindenhova, de ha útközben rosszul lesz egyből jön haza, még akkor is ha munka miatt menne valahová. Szerintem beszélhetnétek együtt közösen a pároddal egy pszichológussal. Ártani nem árthat.
2010. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

DarkChii, de szokott magára tenni megjegyzéseket, meg rengeteget készülődik, ha lemegy mit tudom én, a kisboltba, szinte rituálé a smink, stb. , eddig elég kritikus barátai voltak-úgy vettem észre a sztorijaiból.

Amúgy idegenekkel is szóba tud állni, ha éppen olyan passzban van. DE ez nem jellemző, inkabb olyankor mintha teljesen megjátszaná magát, amit megértek.

2010. júl. 28. 11:11
 18/20 DarkChii ***** válasza:
Ha kritikus barátai voltak, akkor valószínűleg neked is nagyon meg akar felelni. Nincs ezzel baj, de ahogy írtam, kicsit oldanod kell a gátlásait. Elég megértőnek tűnsz, úgyhogy szerintem menni fog, ha időbe kerül is. :-)
2010. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

11:04 Én hiszek az uncsitesómban. Sokat beszélgetek vele. Mióta az eszemet tudom ő mindig is 'beteg' volt. Ez nem most kezdődött. Nem minden doki pénzorientált, s nem hiszem, hogy direkte fent akarják tartani a betegségét. Azt sem hiszem, hogy gyerekkorában valaki direkte tette volna ezt vele, hogy később pénzforrás legyen.

Kedves kérdező. Ismételhetem önmagam. Érdemes megkérdezni egy szakértőt. Ad jó tanácsokat, amit lehet alkalmazni. Ami a legfontosabb elfogadás, bizalom, segítő kéz. A többi úgyis alakul. :) ;)

2010. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

1. kérdező, ez betegség

2. látatlanban nem lehet megmondani, hogy pontosan milyen betegség (depressziónak nem tűnik, ezt csak a hozzá nem értők hangoztatják, mert divatos), pánikbetegségnek sem, de hasonló helyen kell keresgetni

3. szakirányú diploma nélkül (meg mondom, látatlanban) itt neked senki nem fogja tudni megmondani az igazságot, csak összehordanak hetet-havat, a felét se hidd el

4. az okosoknak mondom, hogy a pszichológus nem írhat fel gyógyszert (innen is látszik, mennyire értenek a dologhoz), kizárólag a pszichiáter

5. ha a pszichiáter felírja, akkor meg nem lehet pozitív gondolkodással kimászni a dologból, mert a beteg szervezet nem úgy működik, mint az egészséges, ezt ha tetszik, ha nem, tudomásul kell venni (ha vashiányos vagy, hiába ismételgeted, hogy vas, vas, jól vagyok, ha nem kapsz vasat, nem gyógyulsz meg)

6. nem igaz, hogy az orvosok életük végig magukhoz akarnak kötni, viszont ezek nagyon bonyolult és nehezen kezelhető betegségek, nem biztos, hogy elsőre eltalálnak mindent

7. nagy hiba, hogy a sajtát szülei nem veszik komolyan a problémát és nem kezeltették, szégyellhetik magukat (attól, hogy a gyereküket hibáztatják, hogy nem szedi össze magát, még nem oldódik meg a probléma - én össze tudom szedni magam, te is, de egy beteg ember nem)

2010. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!