Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valami baj van a párommal,...

Valami baj van a párommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve ismerkedtem össze barátnőmmel, első látásra vonzalom, majd szerelem lett a vége. Nemrégiben összeköltöztünk, és kezd bennem realizálódni, hogy valami nincs rendben nála. Másfél éve nincs állandó munkahelye, alkalmi munkákból él (illusztrátor, egy-egy alkalmi munka elég jól fizet-ha összejön). Rengeteg barátja van, de mind másik városban, (elég sokat költözött) így szinte alig mozdul ki a lakásból. Ha el is megyünk valahová, olyan mintha tartana az emberektől-családi körben, vagy barátaimmal közvetlen és nagyon jó humorú, eddig ez fel sem tűnt. Pl. elkísértem orvoshoz, és a rendelőben szabályszerűen "befeszült", indokokat talált, hogy kimenjen, vett egy üveg vizet, két litert fél óra alatt megivott, láthatólag feszélyezték az emberek(körben voltak a várószékek, elég sokan voltak).

Nemrégiben bevallotta, hogy az egyetemet is részben ezért hagyta abba...mert egyszerűen rosszul lett az emberek között, volt pár emebr aki kipécézte magának és állandóan gúnyolodtak rajta, de a többség meg szerette! Nem értem, ezért hogy lehet otthagyni egy egyetemet:(

Attól tartok, hogy valószínűleg ezért sincs állandó munkahelye...segíteni akarok rajta, de nem tudom hogyan.

Elnézést a hosszú szövegért-előre köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 28. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fóbiás. A tömegtől/emberektől való félelem az agorafóbia. De nem vagyok pszichológus. De egyhez el kellene mennetek, mert ha nem kezelik súlyosbodhat, viszont, ha kezelik, akár el is múlhat!
2010. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elés súlyos pszichikai betegségben szenved.Vedd fel a kapcsolatot a szüleivel.
2010. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tömegiszonya van, pánikol, ha sok ember veszi körül. Azt szokták mondani, hogy ezzel orvoshoz kell menni, lehetséges egyébként, hogy egy enyhe szorongás oldó segítene. Vannak gyógynövényes nyugtató tabletták, amik kicsit oldják a feszültséget.

Beszélgess vele sokat, engedd, hogy elmondja az érzéseit, azt, hogy mit gondol, ez egy betegség lehet nála? Vagy esetleg nem fogadja el a betegség gondolatát? Mit érez, mikor szokta érezni, stb. Talán ha előtted meg tud nyílni a félelmeivel kapcsolatban, azok el is múlnak.

2010. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Szociofóbia.

Félelem a közösségtől, emberektől.

Széles a skála, ő valahol már a paranoia határait súrolja.

Én nekem is van, de nálam annyi, hogy 20-nál több ember között rosszul leszek, főleg ha erősen körbevesznek.(ezért nem mentem koncertekre meg ilyen helyekre ).

Pszichológus kellene neki,akii megfelelő szorongás elleni gyógyszert ajánlana neki.

Ez nem szokványos betegség, hanem szépen kezelhető. Lehet hogy sosem lesz "tünetmentes", de elérhető hogy tudjon emberek között lenni, kommunikálni velük. Ne csak a családdal, ismerősökkel.

2010. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ismerem a szüleit, jólszituált, értelmes emberek, édesapjával voltak gondjai-Ő soha nem akart tudomást venni lánya tehetségéről és minden rossz volt neki, akármit csinált-ettől függetlenül jó lelkű embernek ismertem meg, csak kicsit indulatos. Pszichológusra gondoltam én is, csak szülei szerint nincs rá szüksége, "össze kell szednie magát". Mintha ez varázsütésre menne...
2010. júl. 28. 10:54
 6/20 A kérdező kommentje:

Amúgy pl. koncerteken, bulikban semmi baja nicnsen, hanem inkább csendes helyeken, főleg zárt-így vettem észre.

hu köszönöm az eddigi válaszokat! Sokat beszélgetünk, csak gondolom nem akart ezekkel megijeszteni...

2010. júl. 28. 10:56
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
A pszichológus kell, de azért ne egyből gyógyszerekkel tömesd tele. Sajnálom,hogy az előző válaszolónak csak az segített, de az egyik barátomnak terápiát írtak ki, és ha hosszabb idő alatt is, de gyógyszer nélkül is le tudta küzdeni a szorongásait. Szóval olyan orvost érdemes keresni, aki nem egyből a gyógyszeres vitrinbe nyúl!
2010. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Szervusz! Az uncsitesómnak ugyanebben a cipőben jár, de őt kezeli egy orvos. Tünetmentes, de igazán meggyógyulni soha sem fog. Ami a lényeg, hogy a mindennapokban el tud lenni.

Én javaslom, hogy menjetek el együtt egy dokihoz, segíts neki, mert együtt könnyebb. Sok sikert! Kitartás! :) 30/N

2010. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok mint a párod. Pánikbetegség, depresszió. Pszichológus, gyógyszerek nem segítenek. Azok csak rád akarnak húzni egy sablont, nem érdekli őket az igazi problémád. Le akarják nyúlni a pénzed, hiszen az óradíjuk 6000 ft körül van, és direkt meghosszabbítják a betegséged, hogy minél többet fizess. Elég sok olyan embert ismerek, akiknek hasonló problémájuk volt. Egyiknek se segített a pszichomókus, meg a gyógyszerek. Az egyik csaj öngyilkos lett, mert ez is a fantasztikus szorongásgátló gyógyszerek egyik mellékhatása. Tudod mi segít neki? Az, ha van mellette valaki, akiben megbízhat, akire bármikor számíthat és aki HISZ benne. Ne kezeld úgy mint egy beteget, mert erre csak ráfogják, hogy betegség, valójában nem az, csak vannak olyan emberek, akik nem bírják elviselni ha rájuk akarják húzni a társadalmi normákat, és az emberek annyira ítélkezők és megvetők tudnak lenni az olyannal szemben, aki eltér az átlagtól, hogy ez óhatatlanul embergyűlölethez és szociofóbiához vezet az ilyeneknél.
2010. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen gyakori.

Iszik valami teát, citromfű, meg valami mást is...

2010. júl. 28. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!