Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egy jó házasság?

Ez egy jó házasság?

Figyelt kérdés
A férjem beszélt facebukon egy régi barátnőjével, aki megkérdezte boldog e. A férjem azt felelte lehetne boldogabb, de nem panaszkodik, elvagyunk... Ez kinek mit mond? Nekem nem tetszik.
2020. ápr. 23. 22:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig is éreztem, hogy nem jól mennek a dolgok. Alig ér hozzám, semmi figyelmesség, ölelés, bók... Elvagyunk és ennyi. Én sokáig próbálkoztam kezdeményezni, de nem akarom eröltetni
2020. ápr. 24. 04:51
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem
2020. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 Na, akkor ezt kellett volna megkérdezni, nem azt, hogy mit jelent amit az exének mondott. Mert az sok mindent jelenthet. De ha már alig nyúl hozzád és nincs köztetek intimitás, akkor ideje elbeszélgetni a hogyan továbbról.
2020. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha nem közelit feléd,akkor jók a megérzéseid.Az exnek akarja kiönteni a lelkét.Amikor elváltak az utjaik egymástól ki tudja,hogy miért?A csaj azért kérdezhet rá,hogy boldog vagy_e?!
2020. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Szerintem ezt neked kell tudni. Aki nem egy bonyolult kombinálós típus az fel se méri hogy ti miket képzelhettek bele. Én is ilyen vagyok és a női családtagok szentül hiszik hogy nekem is valami oriasi bonyolult lelki életem van, és nem ertik meg hogy én pl elég egyszerűen gondolkodom. Ha tudod hogy ő egy ilyen targyilagos típus, akkor sztem csak őszinte volt .
2020. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Sajat esetunkbol kiindulva semmi jot nem jelent. Mondjuk en eleve nem beszelgetek az exeimmel (hacsak nem kotelezo hivatalos ugy miatt), de van aki tok jol elvan veluk.

Egy ex azonban ha rakerdez boldog vagy-e, akkor abban egyfajta romantikus fwlhang is van amolyan aggodas es kicsit belegondolas a regi szep idokbe, amikor ketten egyutt voltak boldogok. De ezen nem aggodnek, mert nem veletlen mentek szet. Jelenlegi parom az exevel a gyerekei miatt kell kommunikaljon, az elejen neha ugy ereztem juj feltekeny leszek, meg ez gaz stb. Aztan rajottem hat a gaz az, hogy szetmentek es a gyerekek miatt se voltak kepesek kompromisszumra es a kapcsolatuk helyrehozasara, azaz ha valami ennyire nem mukodott, akkor nem x ev mulva fog ujra mukodni. Inkabb szanalmas a nosztalgiazas...


Amig nem irtad a megjegyzesed, addig gondoltam biztos a munka es az egeszseg es a teljes kapcsolatra erti "elvagyunk". Rokonoknak es baratnoknek en is gyakran mondom elvagyunk. Nalam ez annyit takar, hogy faradt vagyok, jelenlegi helyzetben (most jarvany, de amigy lehet mnkahelyi hajtas) elegge unom a banant, parommal ninca kulonosebben semmi kulonos (csak szokasos surlodasok szokasos kis oromok semmi extra). Tehat ha a ferjed igy ertette, akkor nem gaz. Ha masrol nem nyilatkozott akkor ez egyfajta kitero semmit mondo valasz is, hogy a masikat ne avassa be a maganugyeibe.


A megjegyzesed alapjan viszont eppen elegge ellaposodott a szexualis eletetek...az intimitas.

Probald meg azt a modszert, hogy megkerdezed tole minden reggel mivel tehetned te boldogga? (Ferjem egy idoben ezt kerdezgette...cuki volt...aztan rajottem ugyse tesz semmit, de hat az masik tortenet.)

2020. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

11-es kommentedben végül is ugyanazt mondod, mint a férjed. Akkor min lepődtél meg? Hogy ő is látja azt, amit te?

De magától ez nemigen fog megjavulni. Le kéne ülni vele beszélgetni arról, hogy mit tehetnétek, hogy jobb legyen.


Kettesben laktok, vagy valamelyikőtök szüleinél? Gyereketek nincs? Tervben van? Vagy valami akadálya van (pl. lakhatási viszonyok)? Vagy szeretnétek, de nem jön össze? Vagy van, és pont emiatt keveset tudtok kettesben lenni? Netán te teljesen anyaszerepben vagy, és elfelejtettél nőként is létezni?


Mindegyik külön-külön is olyan dolog, amit meg kell beszélni, mert eléggé elronthatják a házasságot.

2020. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, ez már nem egy boldog házasság.
2020. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
mizu azóta?
2020. ápr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!