Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire irigyek?

Miért ennyire irigyek?

Figyelt kérdés

Van egy család az ismerősi körömben, akiknek akármit mondasz, ami pozitív, azt kárörvendően fogadják és úgy is reagálnak rá.

Tehát ha mesélsz arról, hogy pl. Prágában jártál és miket láttál, rögtön jön, hogy "akinek jól megy", "aki megteheti" meg ilyenek. Pedig bármelyik átlag keresetű ember él tud jutni, aki nem szórja el a pénzt másra és nem ül az adósságban. Szerintük ami üveges bor, az már minőségi, még akkor is, ha 500 Ft volt. Mindenből szemetet vesznek, pedig nem keresnek rosszabbul, mint én, főleg a mindenféle pótlék miatt, amit a 3 szak meg esti munka miatt kapnak. Én nem gyárban dolgozom és folyamatosan kezem is magam mellette, de szerintük ez pénzkidobás, mert mindegy mit csinál az ember 8 órában. Egyszerűen nem értem, szerintük minden szar, ami nem ingyen van és nem arról szól, hogy otthon fekszek a tv előtt és nézem a sorozatokat, közben töltöm a cigit. Találkoztatok már ilyen emberrel? Miért ilyen? Mit lehet velük csinálni? Az a baj, hogy beszélni semmiről nem lehet velük, mikor ismerősénél találkozok velük, mert csak a "kikapott a Fradi" meg migránsok, ki mit mondott a gyárba, stb. Egyszerűen olyan témáik vannak a nőnek és férfinek is egyaránt, hogy annak semmi értelme.


2020. ápr. 21. 18:44
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem is kell átlagos felül élni, hogy ezt elérd, én sem élek átlag felett jelenleg, elég ha csak összespórolsz egy utazásra vagy egy jobb cipőre és nem eliszod, elcigized a pénzt, máris megy a köpködés ezektől az emberektől. A másik meg, hogy nem hitel miatt vonják a fele fizetésed, már akkor tág pupillákkal bámulnak. Nem tudom, miért irigyek, ők cseszték el.

2020. ápr. 22. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!