Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a helye egy 16 éves...

Hol a helye egy 16 éves lánynak? Ti mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Apáék eltiltottak a barátomtól, még akkor amikro másfél hetesek voltunk mert a barátom 10 évvel idősebb mint én.Én most 16 vagyok.A barátom felelősségteljes normális srác, van munkája meg minden. Apának csak az a baja vele hogy ,,túl" idős hozzám. már jó ideje együtt vagyunk most viszont a családja többi tagja elköltözik 230 kilóméterre.És barátom szándékozik velük menni ha sikerül ott megfelelő helyet találnia a régi álmának és tud nyitni egy pizzáriát. Törvényileg elköltözhetek otthonról, de apám sztem kinyírna.....Apáék egyépként elváltak anya 200 kilóméterre lakik tőlem, és ő sem rajongana az ötletért hogy összeköltözzek egy olyan sráccal akivel még anno vmikor pár szót beszélt.Apa egyépként csak egyszer beszélt barátommal telefonon, ő sem ismeri.

Ha apámmal maradok akkor kb ezek az esélyeim:

-Nevelőanyám az idegeimre megy hamarosan

-Nem engednek el szinte sehova 18 éves koromig, még a sarki boltba is csak ugy ha pontosan meg tudom mondani hogy hány perc múlva jövök

-elfogadom hogy nem ám zsebpénzt de saját szobát sem kapok

-ugy kell könyörögnöm hónapokig ha vmire szükségem van, és nem azért mert nincs rá pénz csak egyszerüen nevelőanyám ugy gondolja hogy fontosabb az hogy csokit zabáljon minden nap minthogy személyit csináltassak, mert elhagytam

-mióta nem vagyok szüz azóta ha akármilyen bajom van mindig a fejemhez vágják hogy ez tutti azért van mert terhes vagyok, mégha egy sima nátháról van szó akkor is

-nevelőanyám szinte mindenemet elolvassa még az sms-eimet is(csak hál istennek nem ért anyira a számítógéphez hogy itt tudjon kutakodni), anyira hülye hogy még a zsebeimet is átkutatja meg a pénztárcám minden zsebét meg a ruhásszekrényem meg mindent, tehát nincs magánéletem

-18 éves korom után elmegyek vhova dolgozni egy szar sima éretségivel és tanulok vmi szakmát mellette

Ha barátommal megyek:

-meglesz mindenem

-normálisan eltarttanak, amíg nem lesz szakmám amivel el tudok helyezkedni

-lesz VÉGRE NORMÁLIS CSALÁDOM

-és milliónyi érv ami csábít....

Szóval mit tegyek?

Törvény szerint megtehetem hogy elköltözök, de egy 16 éves lánynak még a szülője melett a helye, nem?

vagy azoknak van igaza akik azt mondják hogy gondoljak a jövőmre? A barátom melett sokkal jobbak az esélyeim.(és ezt egy 40 éves mondta aki ismeri a helyzetemet teljes mértékben)


2010. júl. 27. 20:38
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Az Andersen mesével egytértek: ha valóban agyrázkódása volt, azt orvos állapítja meg, nem ő saját magának! Ha ez a helyzet, a doki már csak hivatalból is köteles megkérdezni, hogyan szerezte be magának. Ha a dokinál elmondja, hogy otthon megverték, az hivatalból haladéktalanul értesíti a gyámügyet, stb. Akkor pedig az ügyet kivizsgálják.

Szóval én is azt gondolom, hogy egy kamasz, akinek nem tetszik, hogy otthon beleszólnak a dolgaiba, most itt éli ki magát.

2010. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
100%

Én a Kérdező édesanyjának egy barátnője vagyok.

Nagyjából ismerem a kérdező helyzetét....maga a kérdés érthető, csak nem tudom, a tények felvázolásából mi igaz.Ugyan az apát nem ismerem, nem tudom hogyan élnek, de a kérdező édesanyjával való viszonya nem rossz.Igaz, hogy van 6 kiskorú gyerek a családban, de úgy tudom, hogy a Kérdező barátjának Édesanyja a 14. gyermekét várja, az Ő családjukban is van kb.8-9 kiskorú gyerek és apa sehol!!!!Vagy más gyerekek között jobb lakni, mint a saját testvéreiddel?

Azt is tudom, hogy anyukád élettársával is jó a viszonyod, soha semmi baj nem volt köztetek, ha náluk vagy próbál mindig a kedvedben járni, programokat szervezni.(eddig így volt!)

Ő egyébként egy nagyon rendes ember, aki az 5 édestestvéredet sajátjaként neveli, értük él és dolgozik, nem ezt érdemli Tőled!

Azt is tudom, hogy 3 évvel ezelőtt, Te döntöttél úgy, hogy nem az anyukáddal költözöl, pedig akkor még nem volt szó ilyen távolságról, abban a városban élt,ahol most Te, nem ez volt a döntésed oka, hanem hogy ott jobb az élet,ahol egyes gyerek vagy, meg lesz mindened.Ezek szerint nem jött be?Szerinted mennyivel lesz jobb egy olyan családban, akiket az állam támogat, segélyekből, adományokból élnek?Annyiból biztosan, hogy nem gondolkozik senki azon, hogy miből lesz étel az asztalon, miből lesz ruha, cipő, hiszen valaki úgyis ad.De gondoltál e arra, hogy szeretetet kitől fogsz kapni, attól az asszonytól várod,akinek van gondja elég a saját gyerekeivel, vagy elég a barátod szeretete?Meddig?

És ha vége a szerelemnek?Mi jön azután?Újabb gyakori kérdés, vagy újabb költözés?

Ha én lennék a szüleid helyében, az mondanám, csináld amit jónak látsz, vállald a felelősséget a tetteid után!

Ha a szüleid élettársa lennék, nem szívesen látnálak a házamba vendégnek sem, családtagnak pedig pláne, ennek oka a vélemény amit róluk írsz,és ezek után elvárnád, hogy érted dolgozzanak?Ők biztosan elvárták volna, hogy ezt mind a szemükbe mond, ne itt olvassák, ha ugyan van a leírtakban igazság és tényleg így gondolod.

És most, hogy ezt a családod is olvasta, mert ostoba módom a közös gépet használtad és nem zártad be az oldalt, mielőtt elmentél otthonról, MOST MI LESZ?

Úgy tudom apukádtól költöznöd kell!Ezek után hogy nézel az édesanyád szemébe, már másodszor alázod meg Őt és a testvéreidet!

2010. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Te jó ég!

Hát erre mondják,hogy két oldala van az éremnek.

Ha tényleg úgy forogsz,mint a szélmalom,kedves kérdező,akkor nem csodálkozom a helyzeten.Tényleg nem épp bingó egy olyan emberhez menni,aki segélyből él. Biztos vagy te ebben? Most,hogy már mindenki tudja,mit teszel?

Tényleg nem volt bölcs dolog otthonról írni,ezt beláthatod.

Így visszavonom a korábbi válaszomat,neked semmi okod nem lenne költözni,csak forogsz,amerre jónak látod. Így nem lehet megélni! Ha később is ezt csinálod,mi lesz veled? Munkában is ez lesz? Hamar rád fognak unni az biztos!

Elég csúnya részleteket hagytál ki a kérdésedből. Magadat jónak beállítod,mindenki más szar? Segíteni próbáltam,de az ilyen lányok miatt van rossz véleménnyel sok ember a külön költözött kamaszokról!

Mindenesetre sok sikert!Ahogy elnézem szükséged lesz rá...

Üdv,

Ancsa (17L,korábban már válaszoltam)

2010. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
80%

Sziasztok!

Én vagyok a Kérdező anyukája!

Nagyon elszomorít ez a dolog, még mindig nem hevertem ki a 3 évvel ezelőtti anyák napját, amikor közölte velem: "Ha elváltok inkább Apával megyek!"

Abban igaza van, hogy itt rosszabb lenne, neki , mint ahol most van!

A barátai és a barátja is 200 km távolságban lennének, itt nem ismer senkit, egyenlőre itt is a nappaliban kéne aludnia,amíg nem találnánk más megoldást(4 szobánk van + a nappali, szerintem hamar megoldanánk, de nem egyedül lenne egy szobában, ez biztos!).Zsebpénzt sem kapna (ugyan úgy , mint a 15 éves húga, de nincs is rá szüksége, ugyanis, ha megy valahová, pénz nélkül soha nem engedjük el!!!tehát van zsebpénz, de csak indokkal). Tanulni kéne, új suliban valami szakmát, mert az érettségijével 2 év múlva semmit nem fog tudni kezdeni, hiszen a tovább tanuláshoz tanulni is kéne, Ő pedig nem erről híres!Nem csavaroghatna itt sem,ráadásul olyan városban lakunk, ahol a szórakozási lehetőség ennyi idősen szinte nulla. Ráadásul nekünk nagy kertünk, szőlőnk van, ahol mindenki segít ahogy tud, még a kicsik is, ha kedvük van hozzá, és a házi munkában is részt kéne venni, ami nem azt jelenti, hogy állandóan munka van, csak annyit kérünk, mint más családok:teregetés(néha), asztal törlés evés után, szemét kivitel, söprés az étkezőben és mindenkinek a saját szobáját, cuccát rendben kell tartani, tiszta ruháit elrakni.

Mi segélyek nélkül élünk, néha nehéz, de mindent megadunk a gyerekeinknek amihez lehetőségünk van.A párom pedig tényleg nem ezt érdemli,egész nap értünk dolgozik és a házimunkában is sokat segít, a gyerekekkel is játszik, segít nekik a tanulásban.

Szóval megértem, ha Ő itt nem érzi jól magát.....de annak örülök, hogy a többi gyerekem szerint szuper jó család vagyunk!

Drága Gyermekem!

A Te döntésed, a Te életed!Eddig sem álltam az utadban, ezután sem fogok!

Arra kérlek gondolkodj felnőttként, hiszen már így is annak képzeled magad, hát viselkedj is úgy!Szerintem Apád sem akar rosszat neked!Azt javaslom a sok hazugság helyet inkább őszinte legyél, hiszem azt írtad, a hazugságaidat elhiszik...

Ha kívülálló lennék azt írnám a kérdésedre :Fiatal vagy még, előtted az élet! Próbálj úgy viselkedni, ahogy a felnőttek szeretnék,de ezt nagyon meg kell beszélni!!! Mindenképpen a szüleid valamelyikénél lakj, amíg tanulsz.....és TANULJ!Én biztosan nem tartatnám el magam a barátommal, akár mennyire is szeretem......ez nem lehet egy életcél!!!

2010. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:

Én a kérdező édesapjának a nevelőanyja vagyok!A gonosz mostoha!

Akkor leirnám az én verziomat is!

A 16 éves lány annyira trehány hogy a véres tamponját a fürdöben hadja és mire én délután hazaérek bülik a fürdő!Ez szinte havi szinten megy igy mindig tudjuk hogy mikor van meg neki mert nemképes maga után eldobni!Igaz a szekrényét is átszoktam nézni,mert sajnos a szennyestartót sem ismeri és ha mosni szeretnék kiválogatom a cuccai közül mi koszos,mi tiszta!Igy ráakadtam egy véres bugyira is ami több mint 1 hete volt a tiszta ruhák között!Vasalok rá,de annyit sem érdemlek hogy rendesen összetürve elrakja,minden bevan dobva a szekrényébe!Ha itthon csinálni kell valamit akkor az csak vita árán megy mert megmozdulni lusta!Ehhez tegyük hozzá hogy én 2 müszakban dolgozom és van egy 2 és fél éves kislányom.Az sem igaz hogy nemmehet sehova,most pénteken is elment egész éjszakára bulizni és az édesapja azt mondta neki hogy reggel az első busszal haza,ő 10 körül haza tévedt és még neki állt feljebb!Nincs elhanyagolva,amit tudunk megkap!Tanulni lusta,csak a csavargás meg a barátnők jár az eszébe!Ja igy a végére!Nemmegyek akkor az idegeire amikor azzal jön,felhuzhatom a felsőd,a szandálod a blézered meg ami éppen kell neki!

2010. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:

A kérdező édesanyjának! (Anett vagyok)


Én is igy gondolom én mondtam is neki hogy anyukádra eddig is számithattál még ha messze is van!

Az én szüleim is elválltak!

Elhiszem hogy fáj volt ezt olvasni,nekem is pedig én nem az édesanyja vagyok!Ugyan ugy az édesapjának is fájt!De amikor kell valami akkor volt apuci meg hasonlók!

Én már azt mondtam az édesapjának hogy nem szólok bele a lánya dolgaiba mert én mindig csak rosszat akarok,de ugylátszik ez sem volt jó neki!Őt sajnos nem érdekli senki és semmi csak saját maga!

2010. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
Rosszul irtam,elnézést!A kérdező édesapjának a párja vagyok!
2010. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
100%

Oppá!

Íme az érem 3. oldala!!!

Kedves Kérdező!

Ha ez itt mind igaz.........hát én maradnék a seggemen ott ahol vagyok!és jól meghúznám magam!!!

2010. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
ez de durva:S
2010. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék h akérdezö erre mit reagál !!
2010. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!