Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a helye egy 16 éves...

Hol a helye egy 16 éves lánynak? Ti mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Apáék eltiltottak a barátomtól, még akkor amikro másfél hetesek voltunk mert a barátom 10 évvel idősebb mint én.Én most 16 vagyok.A barátom felelősségteljes normális srác, van munkája meg minden. Apának csak az a baja vele hogy ,,túl" idős hozzám. már jó ideje együtt vagyunk most viszont a családja többi tagja elköltözik 230 kilóméterre.És barátom szándékozik velük menni ha sikerül ott megfelelő helyet találnia a régi álmának és tud nyitni egy pizzáriát. Törvényileg elköltözhetek otthonról, de apám sztem kinyírna.....Apáék egyépként elváltak anya 200 kilóméterre lakik tőlem, és ő sem rajongana az ötletért hogy összeköltözzek egy olyan sráccal akivel még anno vmikor pár szót beszélt.Apa egyépként csak egyszer beszélt barátommal telefonon, ő sem ismeri.

Ha apámmal maradok akkor kb ezek az esélyeim:

-Nevelőanyám az idegeimre megy hamarosan

-Nem engednek el szinte sehova 18 éves koromig, még a sarki boltba is csak ugy ha pontosan meg tudom mondani hogy hány perc múlva jövök

-elfogadom hogy nem ám zsebpénzt de saját szobát sem kapok

-ugy kell könyörögnöm hónapokig ha vmire szükségem van, és nem azért mert nincs rá pénz csak egyszerüen nevelőanyám ugy gondolja hogy fontosabb az hogy csokit zabáljon minden nap minthogy személyit csináltassak, mert elhagytam

-mióta nem vagyok szüz azóta ha akármilyen bajom van mindig a fejemhez vágják hogy ez tutti azért van mert terhes vagyok, mégha egy sima nátháról van szó akkor is

-nevelőanyám szinte mindenemet elolvassa még az sms-eimet is(csak hál istennek nem ért anyira a számítógéphez hogy itt tudjon kutakodni), anyira hülye hogy még a zsebeimet is átkutatja meg a pénztárcám minden zsebét meg a ruhásszekrényem meg mindent, tehát nincs magánéletem

-18 éves korom után elmegyek vhova dolgozni egy szar sima éretségivel és tanulok vmi szakmát mellette

Ha barátommal megyek:

-meglesz mindenem

-normálisan eltarttanak, amíg nem lesz szakmám amivel el tudok helyezkedni

-lesz VÉGRE NORMÁLIS CSALÁDOM

-és milliónyi érv ami csábít....

Szóval mit tegyek?

Törvény szerint megtehetem hogy elköltözök, de egy 16 éves lánynak még a szülője melett a helye, nem?

vagy azoknak van igaza akik azt mondják hogy gondoljak a jövőmre? A barátom melett sokkal jobbak az esélyeim.(és ezt egy 40 éves mondta aki ismeri a helyzetemet teljes mértékben)


2010. júl. 27. 20:38
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Előző, a kérdező iskolába járna, és leérettségizne.

Szerető családja lenne, amiben most nincs része.

Kérdező, költözz el a szerelmeddel, egy életed van.

2010. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évesen költöztem el, mert a szüleim - főleg apukám - sehová se engedett. Este 10-re otthon kellett lennem és hasonlók.

Megbántam nagyon. A barátommal költöztem, köztünk is 10 év volt. Kínlódtunk. Feketén dolgoztam 3 műszakban, csak hogy ne haljunk éhen - nem ám eltartott, hiába volt neki normális munkája, az élet nem két fillér!! - és persze, hogy a szépnek látszó kapcsolatunkat már nem is láttuk olyan szépnek a napi gondok mellett.

Egy év múlva hazamentem. Nem könnyű ám visszamenni és azt mondani: bocsánat, tévedtem, maradhatok?

Lett diplomám, kialakult szép lassan minden. Tudom, hogy 16 évesen az ember már nagyon felnőttnek érzi magát, de nem az!!! És erre majd később fogsz rájönni.

Én a helyedben leülnék az apámmal és a nevelőanyámmal és megpróbálnám megbeszélni velük, hogy mit szeretnének ők, mire vágysz te és hogy hol lehetne mindezt közös nevezőre hozni. Fiatal vagy még nagyon, szinte gyerek. Ne akarj elköltözni. Nem lesz attól jó neked. Így is vállalhatsz munkát, hogy legyen egy kis zsebpénzed, ne kelljen kérni. Talán még jobban felnőtt számba is vennének otthon, ha egy igazolványra sem kellene pénzt kérned.

Biztos nem ezt akartad hallani, de hidd el, a rózsaszín leányálom nem egyenlő a valósággal.

2010. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Rövid leszek.

Ha szeretitek egymást, ne gondolkodj, menj, adottak a feltételek!

2010. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Miért nem költözöl anyukádhoz,ha a nevelőanyád ilyen k.öcsög?
2010. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
most is dolgozok egész nyáron azt csináltam, nem buliztam meg semmi, még nyaralni sem megyek.Amugy meg milliószor próbáltam beszélni apáékkal de mindenre csak az a válasz hogy majd ha 18 leszek azt csinálok amit akarok addig meg azt amit ők jónak látnak.csakhát már belefáradtam abba hogy színészkedek.abba hogy nem tudok apával beszélni mert olyan gondaim vannak amikről csak akkor tudok beszélni ha elmondok neki mindent és nem hazudok. de ha megemlíteném barátom nevét szerintem nagykéssel kergetne végig az utcán.amikor 3 hetesek voltunk kiderült hogy még mindig együtt vagyunk és kaptam apámtól 4 pofont, aminek az lett a következménye hogy háromnegyed órán keresztül nem tudtam magamról, és 3 napig agyrázkódásom volt...tehát beszélni nem lehet velük.....
2010. júl. 27. 21:12
 16/41 A kérdező kommentje:
anyámhoz azért nem költözök mert ottvan 6 tesóm és a sok gyerektől idegbajt kapok, meg nem bírom a pasiját sem meg az egész helyet utálom ugy ahogy van, ráadásul anyáméknál még rosszabb lenne mint most, továbbtanulás szempontjából is, és nekem az a célom hogy ha most még nem is de minnél előbb el tudjam magam tartani.
2010. júl. 27. 21:16
 17/41 anonim ***** válasza:

Nekem is 10évvel idősebb a barátom és én is 16 voltam, amikor összejöttünk. Anyám nem szólt bele, apámat idegesítette egy darabig a korkülönbség, de végül elfogadta. 2 éve vagyunk együtt. Csak ennyit akartam hozzáfűzni. :D

18/L.

2010. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, többen irták, de te nem reagáltál: azzal tisztában vagy, hogy 16 évesen NEM költözhetsz el az engedélyük nélkül???

Csak 18 évesen.

Szóval a kérdésed okafogyott, ha apukád nem egyezik bele a költözésedbe, akkor a rendőrök visznek haza, bárhová is menj.

Reagálj, ha vetted a dolog lényegét, légyszi.

2010. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Ha veszélyben vagy tőlük, jelentsd fel őket.
2010. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Úristen, milen veszélyben lenne? Hogy nem csipi a nevelőanyját és nem mehet összevissza császkálni, vigyáznak és figyelnek rá? Amit ő természetesen zaklatásnak vesz és fel van rajta háborodva. Rettenet...
2010. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!