Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a helye egy 16 éves...

Hol a helye egy 16 éves lánynak? Ti mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Apáék eltiltottak a barátomtól, még akkor amikro másfél hetesek voltunk mert a barátom 10 évvel idősebb mint én.Én most 16 vagyok.A barátom felelősségteljes normális srác, van munkája meg minden. Apának csak az a baja vele hogy ,,túl" idős hozzám. már jó ideje együtt vagyunk most viszont a családja többi tagja elköltözik 230 kilóméterre.És barátom szándékozik velük menni ha sikerül ott megfelelő helyet találnia a régi álmának és tud nyitni egy pizzáriát. Törvényileg elköltözhetek otthonról, de apám sztem kinyírna.....Apáék egyépként elváltak anya 200 kilóméterre lakik tőlem, és ő sem rajongana az ötletért hogy összeköltözzek egy olyan sráccal akivel még anno vmikor pár szót beszélt.Apa egyépként csak egyszer beszélt barátommal telefonon, ő sem ismeri.

Ha apámmal maradok akkor kb ezek az esélyeim:

-Nevelőanyám az idegeimre megy hamarosan

-Nem engednek el szinte sehova 18 éves koromig, még a sarki boltba is csak ugy ha pontosan meg tudom mondani hogy hány perc múlva jövök

-elfogadom hogy nem ám zsebpénzt de saját szobát sem kapok

-ugy kell könyörögnöm hónapokig ha vmire szükségem van, és nem azért mert nincs rá pénz csak egyszerüen nevelőanyám ugy gondolja hogy fontosabb az hogy csokit zabáljon minden nap minthogy személyit csináltassak, mert elhagytam

-mióta nem vagyok szüz azóta ha akármilyen bajom van mindig a fejemhez vágják hogy ez tutti azért van mert terhes vagyok, mégha egy sima nátháról van szó akkor is

-nevelőanyám szinte mindenemet elolvassa még az sms-eimet is(csak hál istennek nem ért anyira a számítógéphez hogy itt tudjon kutakodni), anyira hülye hogy még a zsebeimet is átkutatja meg a pénztárcám minden zsebét meg a ruhásszekrényem meg mindent, tehát nincs magánéletem

-18 éves korom után elmegyek vhova dolgozni egy szar sima éretségivel és tanulok vmi szakmát mellette

Ha barátommal megyek:

-meglesz mindenem

-normálisan eltarttanak, amíg nem lesz szakmám amivel el tudok helyezkedni

-lesz VÉGRE NORMÁLIS CSALÁDOM

-és milliónyi érv ami csábít....

Szóval mit tegyek?

Törvény szerint megtehetem hogy elköltözök, de egy 16 éves lánynak még a szülője melett a helye, nem?

vagy azoknak van igaza akik azt mondják hogy gondoljak a jövőmre? A barátom melett sokkal jobbak az esélyeim.(és ezt egy 40 éves mondta aki ismeri a helyzetemet teljes mértékben)


2010. júl. 27. 20:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem akarlak biztatni a költözésre, de nagyon sok olyan embert ismerek, akik elköltöztek 15-17 évesen otthonról és elkezdtek élni. És bejött nekik!

Ez a te döntésed, ha úgy érzed, hogy menni fog, és holnap is így gondolod, meg a jövő héten is, akkor azt mondom, nem érdemes sokat vacillálni. Két év hamar eltelik, hamarabb, mint hinnéd, akkor már 18 leszel, és akkor végképp minden felelősség a tiéd.

Viszont 16 évesen azt hiszem, csak szülői engedéllyel tudsz költözni, hiszen a hivatalos gyámod a két szülőd.

2010. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%

"Ha barátommal megyek:

-meglesz mindenem

-normálisan eltarttanak, amíg nem lesz szakmám amivel el tudok helyezkedni"


- Ehhh... szerintem ez nem ilyen egyszerű.

2010. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
62%
Én mennék a helyedben. 16 évesen elköltöztem én is otthonról a barátomhoz, de aztán 18 évesen hazajöttem, mert közös döntés alapján vége lett... De amúgy nem gáz elköltözni ennyi idősen azért...
2010. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
63%

nem tudom..szerintem mond meg apukádnak,hogy ha a dolgok nem változnak meg nagymértékben, akkor tetszik, vagy sem, de te elköltözöl..

remélem jól alakul minden:)

én szurkolok;)

ui.: sokan lefognak hurrogni,de te ne törődj vele, nem tudják milyen helyzetben van, nem ők élnek benne..bárki mondhat bármit a végső döntés a kezedben van:)

2010. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben a barátommal mennék. :)

Már ott ahol olvastam, hogy nevelő anya kirázott a hideg.

Nincs az az isten, hogy nekem mostoha anyám legyen. Inkább elmenekülök vagy inkább utcán élek mint azzal!:) Főleg ha ilyen mint ahogy leírtad!:)

18/L

2010. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%
Igazából amíg nem vagy 18, csakis engedéllyel költözhetsz el, és a gyámhivatal révén bármikor hazakényszeríthetnek. 16évesen még nem költözhetsz oda, ahova akarsz, és nem is javaslom. Nem vagy elég felnőtt. És most komolyan elvárnád barátodtól és a családjától, hogy ki tudja meddig tartsanak el...? Mert munkát találni nem könnyű, főleg nem egy érettségivel. Ráadásul az sem biztos, hogy nem megy rá a kapcsolatotok az egészre. Túl fiatal vagy.
2010. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
81%

Ha 16 évesen elszöksz, akkor rendőrök visznek haza.

Amúgy miből gondolod, hogy mindened meglesz mellette? Meddig maradnátok meg egymás mellett? 10 év ebben a korban hatalmas különbség, a Te személyiséged éppen kialakulóban van, változik. Ha összeköltöztök és 3 hónap múlva szakítotok, akkor mit csinálsz, hova mész?

2010. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
68%

igen a barátod mellett jobb lezs a jövö, de meddig í,,,, Ne hamarkodd el, 16 vagy, neked kell végzettség,. stb...,,ja 10 évvel idösebb, ha netán 3-4 év mulva szakitottok, akkor mi lesz ? én nem vagyok a jonak elrontoja nekem van 2 lányom jelenleg 16 és 19 éves lány, volt 3 éve mikor a nagyobbik azt mondta ez a legnagyobb szerelme , ja 1 évig tartott azota van egy kapcsolata de elvannak jol zseretik egymást rájött, ez elsö szerelem nem minden, hiába, irunk bármit, azt csinálsz amit te akarsz, de vigyázz!!! nem minden arany ami fénylik, legalább i snem sokáig fénylik, de TE dönts!!!Én csak azt mondom 16 évesen még jöhet 2-3-4- nagy ÖÖÖÖ. Csak ennyit akartam leirni

egy 42 nö 2 nagy lánnyal

2010. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
36%

16 évesen el lehet költözni? Nem 18? Nekem ez új...

Viszont személyi kell, mert úgy megbüntetnek, mint a huzat.


Nem hinném, hogy meglesz mindened és eltartanak. Ígéretek vannak, az élet nem ilyen egyszerű. Sokaknak felnőtt fejjel sem sikerül, mitől lennének jobbak az esélyeid gyerekként?


És... nem akarlak bántani, de az írásodban iszonyú mennyiségű helyesírási hiba van... neked az iskolában a helyed, nem az életben!

2010. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%

Ha a te helyedben lennék, és lenne lehetőségem, akkor elköltöznék onnan.


(Persze csak ha tényleg nagyon rossz a helyzet, nem csak te reagálod túl - nem bántásból írom, csak kamaszkorban hajlamosak vagyunk sötétebbnek látni a dolgokat, mint amilyenek.)


Én a költözés mellett döntenék, abban az esetben, ha 16 éves kortól valóban lehet (nézz utána), és ha tényleg ilyen jó lenne neked ott. (Mert azért nem minden fenékig tejföl, ennek is biztos lennének árnyoldalai...és legyen "B terved" arra az esetre, ha esetleg szakítanátok.)


Sok sikert!

2010. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!