Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a helye egy 16 éves...

Hol a helye egy 16 éves lánynak? Ti mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Apáék eltiltottak a barátomtól, még akkor amikro másfél hetesek voltunk mert a barátom 10 évvel idősebb mint én.Én most 16 vagyok.A barátom felelősségteljes normális srác, van munkája meg minden. Apának csak az a baja vele hogy ,,túl" idős hozzám. már jó ideje együtt vagyunk most viszont a családja többi tagja elköltözik 230 kilóméterre.És barátom szándékozik velük menni ha sikerül ott megfelelő helyet találnia a régi álmának és tud nyitni egy pizzáriát. Törvényileg elköltözhetek otthonról, de apám sztem kinyírna.....Apáék egyépként elváltak anya 200 kilóméterre lakik tőlem, és ő sem rajongana az ötletért hogy összeköltözzek egy olyan sráccal akivel még anno vmikor pár szót beszélt.Apa egyépként csak egyszer beszélt barátommal telefonon, ő sem ismeri.

Ha apámmal maradok akkor kb ezek az esélyeim:

-Nevelőanyám az idegeimre megy hamarosan

-Nem engednek el szinte sehova 18 éves koromig, még a sarki boltba is csak ugy ha pontosan meg tudom mondani hogy hány perc múlva jövök

-elfogadom hogy nem ám zsebpénzt de saját szobát sem kapok

-ugy kell könyörögnöm hónapokig ha vmire szükségem van, és nem azért mert nincs rá pénz csak egyszerüen nevelőanyám ugy gondolja hogy fontosabb az hogy csokit zabáljon minden nap minthogy személyit csináltassak, mert elhagytam

-mióta nem vagyok szüz azóta ha akármilyen bajom van mindig a fejemhez vágják hogy ez tutti azért van mert terhes vagyok, mégha egy sima nátháról van szó akkor is

-nevelőanyám szinte mindenemet elolvassa még az sms-eimet is(csak hál istennek nem ért anyira a számítógéphez hogy itt tudjon kutakodni), anyira hülye hogy még a zsebeimet is átkutatja meg a pénztárcám minden zsebét meg a ruhásszekrényem meg mindent, tehát nincs magánéletem

-18 éves korom után elmegyek vhova dolgozni egy szar sima éretségivel és tanulok vmi szakmát mellette

Ha barátommal megyek:

-meglesz mindenem

-normálisan eltarttanak, amíg nem lesz szakmám amivel el tudok helyezkedni

-lesz VÉGRE NORMÁLIS CSALÁDOM

-és milliónyi érv ami csábít....

Szóval mit tegyek?

Törvény szerint megtehetem hogy elköltözök, de egy 16 éves lánynak még a szülője melett a helye, nem?

vagy azoknak van igaza akik azt mondják hogy gondoljak a jövőmre? A barátom melett sokkal jobbak az esélyeim.(és ezt egy 40 éves mondta aki ismeri a helyzetemet teljes mértékben)


2010. júl. 27. 20:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Hát igen, az agyrázkódás szép gondoskodás.
2010. júl. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
tudom hogy 16 éves vagyok de 16 éves kor fölött elköltözhetek otthonról amennyiben lerakok egy címet az asztalra otthon na cső elmentem ittmegtaláltok, és nem is kell a szülőnek beleegyeznie. Rendőrfőkapitánytól kérdeztem meg, ő csak tisztában van a törvényekkel.....
2010. júl. 27. 23:21
 23/41 anonim ***** válasza:
Ha függni kell valakitől, inkább egy rokontól. Ki tudja, a pasid mikor un meg.
2010. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
szerintem költözz el
2010. júl. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

OFF: valaki beidézné ezt a jogszabályt, hogy 16 évesen elmehetsz otthonról, ha megadod az elérhetőségedet?

Sose hallottam erről...

2010. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb bajt ott látom, hogy úgy akarsz elköltözni otthonról, hogy még teljesen önállótlan vagy és idegenekkel szeretnéd eltartatni magad. Ez vagy bejön, vagy nem, de mi az elképzelésed arra az esetre, ha közli a barátod, vagy a szülei, hogy bocsika, de nem kérnek tovább belőled...
2010. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Mindenhol jobb a kérdezőnek, mint ott, ahol eszméletlenre verik.Még az utcán is.
2010. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de én ezt az agyrázkódás dolgot az Andersen kategóriába soroltam, mivel ha igaz lett volna, elment volna vele orvoshoz, nehogy komolyabb baja legyen, akkor a doki hivatalból jelentette volna a dolgot, gyámügy kivizsgálta volna. Pláne, ha utál otthon lenne, akkor elment volna vele orvoshoz, hiszen ez egy jó papir lett volna...
2010. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Saját tapasztalatot írok le most neked.

17 éves vagyok. A tiedhez hasonló dolgok miatt költöztem el én is. Párom 29 éves,másfél éve vagyunk együtt.egy éve vele élek.

én nem kaptam munkát,ő tart el,ez nekem szarul esik,de nem tudok tenni ellene.

szóval a költözésről annyit: 16 elmúltál,tényleg költözhetsz,ha! a gyámhatóságnál kérvényezed a családból kiemelést,és párod illetve a családja aláírja a papírokat,hogy nagykorúságod eléréséig vállalják a pártfogó szerepét(magyarán eltartanak,taníttatnak stb.)

készüljetek környezettanulmányokra,kikérdezésre,érdemes hiteles tanúkat szerezned arról,hogy rossz sorod van apádnál és a lelki fejlődésedet gátolja a viselkedése.

Jelen esetben 50%a te véleményed a maradék 50 pedig a környezettanulmány,az apa és a párod véleménye.


egyvalamit hangsúlyozok: csak akkor menj,ha biztosak vagytok a kapcsolatotokban!nálunk is kopott kissé a szerelem,de vagyunk olyan erősek,hogy még mindig őjra és újra egymásbaszeretünk.

készülj arra,hogy házimunkát kell végezni(persze ha szülők vannak,könyebb,mert megosztódik).készülj,hogy nap mint nap őt kell látnod. ha mész,nem lesz egszerű kihátrálni a kapcsolatból,ha úgy a dódik.


félreértés ne essék,én jól jöttem ki a dologból. de nem minden fenékig tejfel! próbálom neked külső és belső szemlélő által is lefesteni aképet,remélem sikerült hitelesnek lennem.


üdv,

Ancsa

2010. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

CSJT 77. (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.

De ezt minden kis családi vita miatt nem fogják engedélyezni, hidd el. Komoly indok kell, és nem elég pár kamaszkori hiszti.

2010. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!