Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei állandóan csak...

Párom szülei állandóan csak etetnének azzal amit utálok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom szüleivel remek a kapcsolatom, a sráccal 3 éve vagyunk együtt, 25 éves vagyok.

Viszont egyedi ízlésem van, nem szeretem a főtt kaját, nem fogyasztok finomított lisztet egyáltalán, mert nem bírja a gyomrom, és még sorolhatnám. Magamnak boltban megveszem ami ízlik és legszívesebben azt enném máshol is.

Ők viszont rendesen tömnek olyan magyaros (zsíros, cukros, agyonfűszerezett) ételekkel amit utálok.

Hiába utasítom vissza finoman, nem értik meg, hogy nem "őket" utasítom vissza vagy a kedvességüket.

Mit tegyek?

Már ott tartok hogy félek átmenni mert tudom, megint tömni akarnak majd mint egy libát.


2020. ápr. 11. 23:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Ja, hogy kényeskedő vagy. Akkor hiszti helyett étkezések között menj csak, és lehet mondani hogy "köszönöm, de már ettem"
2020. ápr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%

Te anorexiás vagy. Szerintem csontsovány is. Tudom, én is voltam. A legkülönbözőbb dolgokat találtam ki arra, hogy miért nem eszek. Pl. nem szeretek mások előtt enni, nem szeretem a kenyeret, a lisztes cuccokat, nem szeretem a húst...stb. Vagy csak szimplán annyit kamuztam, hogy betoltam ebédre egy hambit, és nem vagyok éhes.


Te nem finnyás vagy, nem különös ízlésű, hanem betegesen félsz az elhízástól.

2020. ápr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan ez, csak 12 éve. Amikor az első néhány kedvesen lemagyarázós visszautasítás után csak nem értették meg, akkor én is határozottabban adtam elő magam, illetve a párom is. Azóta már nem kínálnka,megkérdezik,mit szeretnék és pl nem raknak fel az asztalra 5 tepsi cukorral szórt tésztát. A gyereknek elkezdtek szítviás lekvárt főzni :D. Mondjuk én sem élek ezzel vissza, tehát ha látom,hogy anyósom extra megerőltette magát,hogy "normálisan " főzzön,de mégsem sikerült mindenre odafigyelni,akkor megeszem és meg is dícsérem.
2020. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát ti betegek vagytok :D egyáltalán nem vagyok nem csontsovány sem anorexiás csak nem szeretem ha a rommá fűszerezett és zsírozott kajákat odaadják (hiába utasítom vissza kedvesen) és addig ott vannak amíg meg nem eszem.

Úgy gondolom senki sem enne parancsra szíve szerint egészségtelen és nem finom ételeket.

Egyszerű ember vagyok aki néha elmegy edzeni, nem diétázik, szeret magának a kedvenc hozzávalóiból főzni és nem szereti a "magyaros" kajákat.

Mi például sosem diktáljuk a páromba a kaját, ki van téve az asztalra, ha eszik akkor eszik ha nem..majd eszik mást.

2020. ápr. 12. 10:39
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Határozottnak kell lenni és nem megenni


(velem is próbálkoztak, pl egyél lila káposztát, köszönöm, nem kérek, de egyél már egy kicsit, nem, nem szeretem, köszönöm! de miért nem, jó lila káposzta!? Mert nem szeretem, nem rontom el vele ezt a jó kaját!! (amihez tukmálta a mama) - ezt az utóbbit már erélyesebben. Azóta nincs ilyen

2020. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Metionin ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz, határozottan vissza kell utasítani. Velem a kaja mennyiségével csinálták ezt, anyósom mániája volt giga adagokat kiszedni mindenkinek előre aztán sápítozni hogy miért nem esszük meg. Egy idő után szépen kivettem a kezéből a merőkanalat és közöltem hogy ne tessék fáradni, otthon megtanítottak szedni magamnak és arra is hogy csak annyit szedjek amennyit meg fogok enni. Több alkalom után felfogta. Ráadásul én vékony is vagyok és könnyen rám lehet fogni hogy azért nem eszek, mert nem akarok hízni. Pedig csak nem szeretem, ha más akarja megszabni hogy miből mennyit egyek. Főleg hogy nekem is van olyan kaja amit nem ehetek, vagy nem szívesen eszek mert beteg vagyok tőle (laktózos cuccok és a puffasztó dolgok, sok zsír) de anyós a hátam mögött a mai napig mondogatja hogy csak kitaláltam hogy ne kelljen enni. Néha szívesen szemközt hánynám vagy valahogy átirányítanám rá a laktóz okozta hasfájásomat, hadd tapasztalja meg hogy mennyire csak kitaláltam.
2020. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
EGYÁLTALÁN nem fogyasztassz főtt ételt?
2020. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!