Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogyan tovább?

Nem tudom, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő: a legjobb barátommal elég csúnyán összevesztünk, a dolgok jelenlegi állása szerint nem is beszélünk többet.

Összejött egy csajjal kb. 2 hónapja. A lány engem is totál megtévesztett: barátkozni akart velem,de elég gyanús volt,hogy egészen egy bizonyos történésig többet beszélt velem mint a pasijával, stb. Egy ideig nagyon megvoltunk így 3-an,de az utóbbi időben a barátom kezdett a csaj javára dönteni elég fontos kérdésekben, inkább az ő szavára adott mint az enyémre, kezdte elhinni,hogy én mesterkedek a háta mögött. Én-mivel a csak mint mondtam,engem is bevitt a susnyásba- akartam szervezni egy-két haveri programot(pl. meccsnézés),amin a barátom nem lett volna jelen( vidékem volt.), de pusztán arra alapozva,hogy a csaj azt állította,hogy a barátom tud róla,és semmi kifogása ellene! Ő mondta,hogy neki van kedve menni,és hogy nehogy nekem ne legyen... Persze kiderült,hogy a haverom nem tudott mindenről,és kérdőre is vont engem...ez volt az a pont,ahol kezdtem érezni,hogy a nője szavának ad hitelt az enyémmel szemben, és ez volt az a pont is,amelytől a kiscsaj nem írogatott olyan sűrűn,lehet sejteni miért...

A végkifejlet pár napja jött el,amikor szintén egy haveri szívesség miatt találkoztunk volna,de össze-vissza ködösített mind a kettő,hogy miért nem jó az előre lefixált másnap délelőtt. Ekkor megvallom,elég erélyesen,de kérdőre vontam a barátomat,hogy akkor kinek hisz,kiben bízik.Ő azt mondta,hogy én dobom el a barátságunkat,ő ezt soha nem tenné,én vagyok aki konspirál,összeveszik minden szaron, és elmarja maga mellől a barátait Ez volt kb. 2 napja, ma estig nem beszéltünk, ma pedig volt egy beszélgetés amelyből számomra egyértelműen kiderült,hogy csak egy mondatra várt,hogy kimondhassa a ,,Vége a barátságunknak" végszót.

Mit gondoltok a helyzetről? Hasonló tapasztaltok? Mit kéne tennem,mik a kilátások? Kritikát is nagyon szívesen veszek,de kultúrált formában.

Én meg nem adtam fel a reményt,hogy ez a barátság megmenthető...


2010. júl. 26. 00:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: Sokadjára olvasom vissza az utolsó beszélgetésünket...és egyre inkább ez válik nyilvánvalóvá,amit te is mondasz,hogy csak egy indokot keresett,amivel kiléphet ebből a barátságból. Egy-két üres frázissal mint pl. ,,a legjobb barátom voltál,és milyen lettél, te dobtad el a barátságunkat nem én, megváltoztál,én nem csináltam volna ilyet, stb" levette a felelősség terhét magáról, és nyugodtan fog aludni...

Köszönöm az eddig válaszokat,hasznosak voltak. Kívánom mindenkinek,hogy soha ne kerüljön hasonló helyzetbe.Elveszíteni a legjobb barátodat...mintha az egyik feledet vágnák ki.

Iszonyatos üresség van a lelkemben...:(

2010. júl. 26. 01:46
 12/19 anonim válasza:
Ez tényleg eléggé szomorú történet. Én erre csak annyit tudok mondani hogy lehet vagy 100 csajod de igaz haverod csak 1. Azért ez eléggé gáz hogy a haverod a csajnak hisz és nem neked:S. Én is hasonlo helyzetben vagyok. az osztálytársam aki egyben legjobb barátnöm volt olyan jóól elvoltunk meg minden, csak aztán összejött egy fiu osztálytársunkkal és most ugymond lese szar engem:S.. jo beszélgetünk meg minden de mikor még nem jött össze a pasival olyan jol elvoltunk és most meg:S... olyan szar hogy az ember egy párkapcsolatért feldob egy barátságot:S
2010. júl. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
hát igen amiket írt ,,a legjobb barátom voltál,és milyen lettél, te dobtad el a barátságunkat nem én, megváltoztál,én nem csináltam volna ilyet, stb" ez tényleg arra utal h mentegesse magát h miattad van ez az egész és neki ne legyen lelkiismeret furdalása sajnos teljesen igazad van már csak az a kérdés hogy ha a barátod rájön arra hogy te tényleg mellette álltál akk te hogy döntenél (mert sztem előbb utóbb ráfog jönni ha a csaj miatt van ha meg tányleg ő nem akar már veled lenni akkor nem érdemes miatta gyötrődnöd). De hidd el lesz még jó barátod sőt jobb is
2010. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
amúgy nekem is volt úgy h a barátnőmmel mosolyszünetvolt (nem összeveszés csak kellett egy kis pihi) mert mi nem mondtuk azt h legyen vége a barátságunknak csak nemtalálkoztunk 1-2hónapot szinte nem is beszéltünk (nem pasi miatt csak túl sok volt már nekem) aztán egyszer csak kibékültünk és minden ugyan olyan volt mint régen mintha nemtörtént volna semmi sem
2010. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom,én is bízom benne.és minden este imádkozom érte,hogy így legyen, hogy majd jobb belátásra tér. Szerintem is ez a csaj tartja a bűvkörében...talán majd megváltozik a helyzet. Viszont az is igaz,hogy erre jelenleg vajmi kevés az esély.
2010. júl. 26. 12:52
 16/19 anonim válasza:

Szia! EN ugy gondolom, hogy jo baratok lesztek ti meg! ha az elmult evekben tenyleg a legjobb haverok voltatok, akkor a csajtol valo fizikalis eltavolodas vissza fogja rendezni a helyzetete... es akkor lesz alkalmad tisztazni a tortenteket a baratoddal!

Ne csuggedj! 4 ev baratsag nem szall el csak ugy...

2010. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm a biztató szavakat, angyal szóljon belőled:)
2010. júl. 26. 13:57
 18/19 A kérdező kommentje:
Update: írtam neki egy levelet.Meglátjuk mi lesz.
2010. aug. 6. 14:58
 19/19 A kérdező kommentje:
Update( ha olvassa egyáltalán valaki) : Válaszolt.Úgy néz ki,hogy kibékülünk. Viszont valahogy közönyt éreztem a mondataiból kiszűrődni...nem tudom, ki fognak derülni a dolgok.
2010. aug. 9. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!