Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogyan tovább?

Nem tudom, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő: a legjobb barátommal elég csúnyán összevesztünk, a dolgok jelenlegi állása szerint nem is beszélünk többet.

Összejött egy csajjal kb. 2 hónapja. A lány engem is totál megtévesztett: barátkozni akart velem,de elég gyanús volt,hogy egészen egy bizonyos történésig többet beszélt velem mint a pasijával, stb. Egy ideig nagyon megvoltunk így 3-an,de az utóbbi időben a barátom kezdett a csaj javára dönteni elég fontos kérdésekben, inkább az ő szavára adott mint az enyémre, kezdte elhinni,hogy én mesterkedek a háta mögött. Én-mivel a csak mint mondtam,engem is bevitt a susnyásba- akartam szervezni egy-két haveri programot(pl. meccsnézés),amin a barátom nem lett volna jelen( vidékem volt.), de pusztán arra alapozva,hogy a csaj azt állította,hogy a barátom tud róla,és semmi kifogása ellene! Ő mondta,hogy neki van kedve menni,és hogy nehogy nekem ne legyen... Persze kiderült,hogy a haverom nem tudott mindenről,és kérdőre is vont engem...ez volt az a pont,ahol kezdtem érezni,hogy a nője szavának ad hitelt az enyémmel szemben, és ez volt az a pont is,amelytől a kiscsaj nem írogatott olyan sűrűn,lehet sejteni miért...

A végkifejlet pár napja jött el,amikor szintén egy haveri szívesség miatt találkoztunk volna,de össze-vissza ködösített mind a kettő,hogy miért nem jó az előre lefixált másnap délelőtt. Ekkor megvallom,elég erélyesen,de kérdőre vontam a barátomat,hogy akkor kinek hisz,kiben bízik.Ő azt mondta,hogy én dobom el a barátságunkat,ő ezt soha nem tenné,én vagyok aki konspirál,összeveszik minden szaron, és elmarja maga mellől a barátait Ez volt kb. 2 napja, ma estig nem beszéltünk, ma pedig volt egy beszélgetés amelyből számomra egyértelműen kiderült,hogy csak egy mondatra várt,hogy kimondhassa a ,,Vége a barátságunknak" végszót.

Mit gondoltok a helyzetről? Hasonló tapasztaltok? Mit kéne tennem,mik a kilátások? Kritikát is nagyon szívesen veszek,de kultúrált formában.

Én meg nem adtam fel a reményt,hogy ez a barátság megmenthető...


2010. júl. 26. 00:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
en imadkozok erted,hogy mninden helyre jojjon:)
2010. júl. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát,ha ezt nem poénból mondtad,akkor köszi...amúgy ,,vicces",hívő ember lévén én is imádkoztam az Úrhoz,hogy segítsen...

Hát,segített:(

2010. júl. 26. 00:51
 3/19 anonim ***** válasza:
nem poen volt,ez tok komoly,mindent ra kell bizni Istenre,es imadkozni hozza,nezd csak meg mert minden helyre fog jonni,100%
2010. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Valahogy nem tudom elhinni,hogy az Úr segíteni fog...tényleg imádkoztam nap nap után,hogy oldódjon meg ez a helyzet...és tessék, az eredmény fentebb olvasható.

De nem tudom,talán lehet,hogy így kellett történnie...végülis,mindennek oka van...

2010. júl. 26. 00:56
 5/19 anonim válasza:
az a baj h ez ate nézőpontod ( én nem azt mondom h nem neked van igazad és a dolgok nem így történtek) és kiváncsi lennék h a barátod h látja adolgokat. ahog yte leírtad a csaj teljesen manipulálja és ez nemjó. én egy igazi barátságot sose adnék fel egy párkapcsolatért a jó barát inkább kitart az ember mellett pasik/csajok meg jönnek mennek nem azt mondom h a párkapcsolat kevesebbet ér vagy inkább azt dobnám el hanem próbálnám megtartani mind a 2őt. szerintem a barátod nem lát tisztán vagy az ő részéről ez a barátság vmiért már nem működött és most ittvan egy bnő vmire rá lehet fogni könnyebben kitud szállni a barátságotokból . remélhetőleg majd rájön h rosszul döntött és még kibékültök.
2010. júl. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

ha a "baratod" nem hisz egyaltalan neked,meg seperc alatt kikomndta h vege a baratsagotoknak,akkor nem is vette igazabol komoyan...amugy jobb baratot erdeelsz,szep azet, hogy ennyire erdekelt teged az h megtarts a baratsagat

ps.imadkozok erted tovabbra is

2010. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sajnos az utolsó soraid kísértetiesen egybecsengenek minden egyes ember véleményével,akinek meséltem a dolgot...ezzel e legszörnyűbb gyanúm látszik beigazolódni:(

A fájó az a dologban,hogy bő 1 hónap múlva különválnak ,az ország két felében fognak tanulni,hetente max 1-szer gohnak találkozni,néha még annyira se. És mint tudjuk,a távolság nem tesz jót egy kapcsolatnak se...

4.-dik éve ismerjük egymást a haverommal,és szinte testvérekként tekintettünk egymásra. Egyszerűen nem tudom elhinni,hogy egy csaj ezt így szét tudja zúzni...ami meg még a csajt illeti: áradozott nekem se vége se hossza módon,hogy mennyire jó,igaz barátja vagyok. Természetesen ahogy kipattant a balhé,lelépett a felelősségrevonás elől,amikor pedig írtam neki,rögtön nekem támadt...

2010. júl. 26. 01:04
 8/19 A kérdező kommentje:

Két dolog lemaradt: az 1.válasz Vivikének szólt, ésa különválásban az az ,,érdekes",hogy gyakorlatilag még egy hónap együttlétért a csajjal beáldozott egy 4.-dik éves barátságot...ez az ami fáj igazán.

Utolsónak: köszi a támogatást.:)

2010. júl. 26. 01:07
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a kulcs itt, hogy hagyta, hogy odáig fajuljanak a dolgok, hogy véget érjen a barátságotok. Egy barátságban attól még, hogy vannak nézeteltérések, meg lehet azokat beszélni, ő viszont annyiban hagyott mindent.
2010. júl. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: Sokadjára olvasom vissza az utolsó beszélgetésünket...és egyre inkább az válik egyértelművé, hogy tényleg az az igazság. Annyiban hagyta,eldobta a barátságunkat, és egy-két üres frázissal: ,,te provokáltad ki,te dobtad el a barátságunkat,megváltoztál, sajnálom,hogy ilyen lettél" mintegy levette magáról a felelősséget,és nyugodt szívvel fekszik le aludni.

Köszönöm az eddigi válaszokat,hasznosak voltak. És kívánom mindenkinek,hogy soha ne kerüljön hasonló helyzetbe.

Elveszíteni a legjobb barátodat,akivel mintha testvérek lettetek volna...mintha az egyik feledet veszítenéd el. Iszonyatos üresség van a lelkemben...

2010. júl. 26. 01:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!